Буде кафедральний собор УПЦ Київського патріархату в Кропивницькому?

03:07
Буде кафедральний собор УПЦ Київського патріархату в Кропивницькому?

Питання будівництва кафедрального собору Української церкви КП в нашому місті було піднято ще в жовтні 2016 року. Війна, необхідність духовної підтримки українців, які протистоять агресії Росії, зробила цю проблему особливо гострою, адже церковні пастирі Московського патріархату явно переслідує не національні цілі України, підтримують ідею слов'янської єдності росіян і українців. З їх рук у Кропивницькому протягом 2014-2017 рр… виникало чимало конфліктів і протистоянь. Взяти хоча б питання про перейменування міста. Явна русофільська позиція представників московського духовенства нашого міста змусила патріотів ратувати за допомогу помісної церкви, яка стала на сторону народу і під час Майдану, і підтримує наших воїнів, цивільне населення під час війни з Росією.

Повзуча «окупація» Московського патріархату в Україні, в тому числі і в нашому місті, призвела до того, що велика частина культових споруд знаходиться в їх влади. Церква ж КП знаходиться в українському місті на правах сирітки, яка просить милостиню. Щоб змінити цю ситуацію, активісти міста та представники місцевого керівництва Української православної церкви (єпископ Марк) поставили питання про виділення земельної ділянки в центрі міста під будівництво кафедрального собору КП. До речі, цю ініціативу ще 10 років тому проявив попередній предстоятель помісної церкви о. Серафим.

Міський голова Кропивницького повідомив, що сьогодні йде активний пошук земельної ділянки, який би задовольнив церковних пастирів. Найбільш вірогідним варіантом є місце в районі історичного пам'ятника «Вали» – залишки військової фортифікації св. Єлизавета XVIII століття. Власник цієї ділянки А. Кривчинко готовий його передати КП безоплатно, але таке рішення має бути офіційно прийнято на міському рівні. Однак ні мер, ні депутати не поспішають з його прийняттям, відкладаючи розгляд цього питання від сесії до сесії. Виникають додаткові вимоги щодо погодження будівництва з Міністерством культури України, оскільки воно буде відбуватися на історичній території. Городяни ж сподіваються на те, що у Кропивницькому буде національна церква, яка буде дбати про духовне здоров'я населення і переслідувати у своїй діяльності виключно національні інтереси.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.