Як узаконити самобуд у Кропивницькому: шпаргалка для авантюристів

03:05
Як узаконити самобуд у Кропивницькому: шпаргалка для авантюристів

Багато кропивничане чи не щодня стають свідками того, як їх сусіди, прагнучи поліпшити свої житлові умови, добудовують свої квартири або будинку, зводять незаконні споруди на громадських територіях. У багатьох багатоповерхових будинках перші поверхи перетворили на тераси і веранди, а то і оснастили прибудовами. Часто вони розташовуються на пішохідних зонах, на тротуарах або прибудинкових клумб і палісадниках.

У багатьох дворах є самовільні господарські споруди, погреби. Найчастіше вони абсолютно не вписуються в загальну архітектуру будівлі, а іноді і спотворюють обличчя міста, особливо якщо такі зводяться в історичній частині Кропивницького.

Втім, людей, що намагаються створити комфортні умови проживання, а іноді і забезпечити захист від незаконного вторгнення, можна зрозуміти. Однак з точки зору закону такі самовільні споруди є незаконними, тому що вони були зведені без дозвільних документів, без проектної документації.

Самобудом буде вважатися і побудований на придбаній земельній ділянці будинок, якщо попередньо не була затверджена проектна документація на нього в ДАБІ. В цьому випадку його мешканці не зможуть ні отримати адресу, ні прописку, не буде у них можливості підключитися до інфраструктури.

З 10 червня 2017 року в силу вступила нова редакція Закону «Про містобудування», яка значно полегшила життя тим, хто звів такі будівлі. Покладаючись на нього, тепер стало простіше їх узаконити.

Зробити це можна двома способами: звернувшись до суду або ДАБІ. У першому випадку можна оформити право власності на новозбудований приватний будинок або узаконити реконструкцію будь-яких приміщень. У другому – власник зможе отримати дозвільні документи на введення в експлуатацію самовільно зведеної будівлі, лише за наявності документів, які підтверджують його право власності на землю або квартиру, де був побудований будинок або проведено переобладнання приміщень.

Незважаючи на послаблення з боку держави щодо законодавчих підстав для проведення таких процедур, вони залишаються досить складними та обтяжливими. Тому краще завчасно подбати про всієї необхідної документації, яка забезпечить законність будівництва.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.