Нові види електропостачання на Кіровоградщині

03:05
Нові види електропостачання на Кіровоградщині

Відновлювана енергетика – пріоритетний «зелений» проект, активно впроваджується в Україні. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження зазначило, що за попередній рік кількість господарств, які використовують сонячні або вітрові станції зросла більш, ніж у 4 рази. Уряд України в 2017 році затвердило нову систему оподаткування («зелені» тарифи) для таких домоволодінь. Вартість цього електрики в 5-6 разів нижче тієї, що виробляється ТЕС, АЕС, ГЕС. Тим самим держава заохочує створення систем відновлюваної енергії. Та й самі люди, розуміючи важливість збереження екологічного балансу, активно організовують такі станції не тільки в окремих домоволодіннях, але і в колективних господарствах.

На Кіровоградщині активно реалізують проекти зі створення таких систем. У ТОВ Світанок (Новоукраїнський район) в червні 2017 року була введена в експлуатацію нова сонячна електростанція, яка виробляє приблизно 630 кВт. Це середня по потужності установка, однак вона забезпечує електроенергією тваринницькі комплекси, елеватор, лабораторії, зерносховища.

Більш потужна система створена в с. Іванівка Новоукраїнського району. ГАСИ дала дозвіл на її використання в 2016 році. Вона розташована на 2,7 га, а її потужність обчислюється 1,341 МВт. Проектанти та замовники припускали, що така СЕС буде виробляти електроенергію, яка піде на продаж державі. Тому вона складається з потужних стринговых інверторів (27, 6 кВТ) та мультикристаллических кремнієвих модулів (по 250 Вт).

В с. Піщаний Брід Олександрійського району встановлені перші трекерные сонячні станції потужністю 30 кВт. Їх особливість полягає в тому, що замість стандартних каркасів з сонячними батареями використовуються рухливі модулі, які повертаються за сонцем. Три такі установки готуються до введення в експлуатацію в с. Бережинка Кіровоградського району.

У р. Бобринці побудована одна з найбільших сонячних станцій в Україні. Імовірно вона буде виробляти 17 МВт. 65 тисяч сонячних панелей розміщені на 30 га землі, яка раніше використовувалася як пасовище. Сьогодні вже практично завершені всі роботи планується промисловий запуск цієї системи.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.