Заборона на використання азбесту торкнеться в першу чергу будівельників

03:03
Заборона на використання азбесту торкнеться в першу чергу будівельників

26 червня 2017 року були введені нові санітарні норми, розроблені Міністерством охорони здоров'я України. Одна з них регламентує заборона на використання азбесту і азбестовмісних компонентів в будівельно-монтажних роботах.

Таке положення фактично існує у всіх європейських країнах і США, оскільки медики вже давно говорять про прямій залежності рівня захворюваності на рак легенів, стравоходу, шлунка, азбестозом (дифузний фіброз легенів), мезотеліомою очеревини,не кажучи вже про алергічних реакціях і астматичному компоненті від наявності цієї речовини в будівельних конструкціях.

В Україні азбест був один з найбільш популярних матеріалів, з яких виготовляли покрівельний матеріал (шифер) та труби. Вони були економічними, рентабельними, відрізнялися високим ізоляційним потенціалом. В Україні ця сировина була одним з дешевих, тому що поставлялося з Росії та Казахстану.

Більшість приватних житлових будинків, побудованих в 1970-1980-ті рр. в Україні, покриті шифером. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я хімічні особливості призводять до збільшення смертності. З-за використання цього матеріалу в будівництві щорічно помирають 100 тис. осіб. Тому сьогодні стало актуальним питання заміни цієї покрівлі на більш безпечні та сучасні засоби: бітумну черепицю, профнастил, ондулін, гнучку черепицю. Ці матеріали практичні, екологічні і міцні.

За словами прес-секретаря Міністерства охорони здоров'я, необхідності в обов'язковій заміні всіх покриттів немає, але по мірі їх зносу необхідно провести таку процедуру. З червня 2017 року введено мораторій на продаж і використання таких матеріалів у будівництві.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.