Додати дачі статус житлового будинку стало простіше

03:01
Додати дачі статус житлового будинку стало простіше

У зв'язку з непростим економічним становищем в Україні багато людей не можуть дозволити придбати квартиру в місті, тому поселяються на дачах, купують житло в садових товариствах. Це зручно, коли вони розташовані недалеко від міста. У цьому випадку логістична проблема легко вирішувана за рахунок курсують автобусів і маршруток. Багато переобладнали і утеплили дачі, провели комунікації.

У р. Кропивницького в районі старої Балашівки розташувався цілий район дачних будиночків, які хоч і розташовані в міській рисі, але не мають такого статусу. Таку ж ситуацію спостерігаємо і c дачними будиночками, що розташувалися в районі Песецкого. Є такі поселення і в районі Солдатських ставків. Дачний кооперативи «Будівельник», «Геолог», що за п. Соколівка теж вже давно заселені постійними жителями. Для цих кропивничан питання надання садових будиночків статусу міського житла дуже важливий. Це дає постійну прописку, забезпечує доступ до центральному мереж енерго — і газозабезпечення, дає надію на налагодження регулярного транспортного сполучення.

Тому «Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають ДБН, в житлові будинки», затверджений в серпні 2014 року дуже актуальне. Однак представлена в цьому законі процедура зможе нормально заробити тільки зараз, коли 14 червня 2017 року були прийняті зміни до форми, необхідні для легального перекладу дач в житло міського типу. Мова йде про технічному звіті – базовій формі, на підставі якої видаються відповідні документи. Він містить інформацію про будівельні характеристики приміщення: опис фундаменту, стін, перегородок, перекриттів, вікон, дверей, матеріалу даху, опалення та водопостачання, водовідведення, вентиляції. Тільки на підставі результатів технічного огляду, який містить цей документ власники дач зможуть почати процедуру переведення свого житла в міське.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.