Спрощена процедура отримання дозволу на будівництво

03:00
Спрощена процедура отримання дозволу на будівництво

З 10 червня 2017 року набув чинності Закон України № 1817, який регламентує нові підходи до оформлення документів на початок проведення будівельних робіт, – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудування». Завдяки йому спрощено санкціонування зведення будівель в містах. Це посприяє швидкому розвитку міської інфраструктури і перекриє один з істотних каналів, які підживлюють корупційні схеми в будівельній сфері.

Цей Закон передбачає:

  1. Заміну категорії «складність об'єкта» на «наслідки». Цим поняттям будуть оперувати при ліцензуванні будівель.
  2. Скасування декларації про початок підготовчих робіт. Тепер немає необхідності отримувати вихідні дані та технічні умови у Державній службі з надзвичайних ситуацій при проведенні будівництва, тому що проектувальник зобов'язаний дотримуватися відповідних державних норм.
  3. Право на створення проектів передається виключно архітекторам, які мають профільну освіту.
  4. Забудовник в електронному вигляді подає заявку на офіційний сайт.

Тепер зведення житлового масиву або торгових споруд, офісних будівель, приміщень соціальної спрямованості буде регулюватися тільки цим законодавчим актом.

Відтепер для того, щоб переобладнати дитячий чи спортивний майданчик, перепланувати несучі стіни в квартирі, дозвіл не знадобиться. Замість цього одна з норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудування» закріплює ініціативу по залученню громадських інспекторів для контролю за виконанням державних будівельно-архітектурних норм.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.