Кіровоградська область може бути першою, де почнуть медичну реформу

02:56
Кіровоградська область може бути першою, де почнуть медичну реформу

Деякий час тому Кіровоградська делегація, що складається з чиновників, депутатів, профільних фахівців відвідала Грузію. Метою візиту було отримати і вивчити досвід з реформування медицини. Після повернення делегації Сергій Кузьменко скликав нараду, на якій обговорили можливі шляхи розвитку охорони здоров'я в області.

Голова облдержадміністрації на нараді говорив про те, що останнім часом медицини приділяли чимало уваги. А саме: було реконструйовано обласну дитячу лікарню, було відкрито сучасний перинатальний центр, була реалізована програма поділу амбулаторного та стаціонарного лікування, а також був проведений ремонт в обласному госпіталі для ветеранів війни.

— Передовий досвід Грузії – дуже корисний, форма організації роботи медичних установ — цікава. Але ми не маємо першочергове завдання, щоб медицина стала приватною. Делегат Олександр Черноіваненко сказав, що окрема реформа не може бути проведена тільки в Кіровоградській області, вона повинна бути перетворена в загальнодержавну реформу, а у нас можна спробувати реалізувати стартовий проект.

— Ми маємо всі умови та політичну волю для того, щоб реалізувати реформу. Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі заявив про готовність разом з нами втілити в життя процес реформування даної галузі в Кіровоградській області.

Згідно складеної Концепції, буде створений так званий «трикутник» з постачальника, замовника, і безпосередньо споживача послуг. Запропоновано також створення контролюючого органу, можливо, це буде відповідний наглядова рада.

При необхідності, безкоштовне надання екстреного лікування певного обсягу кожного пацієнта буде гарантовано з боку держави. За певний обсяг послуг буде доплачувати пацієнт.

Незабаром буде створена систематизована концепція для надання на голосування уряду.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.