Розбивати дороги перевантаженими фурами тепер буде невигідно – експерт

11:28
Розбивати дороги перевантаженими фурами тепер буде невигідно – експерт

В Україні істотно підвищують відповідальність за порушення норм вантажних перевезень на автомобільному транспорті. Про зміни в законодавстві розповів директор Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков. Про це повідомляє Буд інформ з посиланням на Кропивницьку міську раду. 

«28 червня Володимир Зеленський підписав закон про автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових параметрів. 29 червня Рада прийняла в другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адмінправопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю». Очевидно, що Зеленський і його оперативно підпише», — коментує політолог.

За словами Бикова, вперше за всі роки Незалежності буде введена автоматична фіксація і нарахування штрафів за перевантажені вантажівки.

За перевезення вантажів без документів штраф складе 17 000 — 34 000 грн, за перевищення габаритно-вагових нормативів — 8 500 — 51 000 грн, за відмову від габаритно-вагового контролю або відмову від зупинки на вимогу — 51 000 грн.

«Три-чотири таких штрафи — і їздити (перевантаженим) стане невигідно. Дешевше продати машину», — зазначає Биков.

Необхідність таких змін назріла давно і стала особливо актуальною із запуском програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». Паралельно з ремонтом доріг почали встановлювати WiM-комплекси (від англ. weigh-in-motion, зважування в русі).

«З WIMом не домовишся, проїхав по трасі перевантаженим — автоматично чекай штрафу з декількома нулями. За останні півтора роки на дорогах встановлено 48 майданчиків Weigh-in-Motion, далі буде ще. До речі, буквально днями дані з комплексів WIM стали публічними — інформація доступна на порталі Data.gov.ua», — розповів політолог.

Таким чином, «Велике будівництво» дало старт цілій низці позитивних змін, зазначив Биков.

Як раніше повідомлялося, в ході ремонту на трасі Київ — Бориспіль по обох напрямках руху поставлять WiM-комплекси, щоб зберегти дорогу по-європейськи якісною.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.