Зонуємо простір з допомогою перегородки з гіпсокартону

-
550
Зонуємо простір з допомогою перегородки з гіпсокартону
Тип статті:
Поради

Перепланування квартири – це тренд сучасних дизайнерських рішень. Бажання сучасної людини жити в зручному, комфортабельному і естетично оформленому приміщенні зрозуміле. Ергономічність, мобільність, а головне затишок – пріорітети хорошого житла. Але не завжди куплена квартира володіє всіма цими властивостями. Особливо це стосується вторинного ринку, де представлені «хрущовки» або квартири, побудовані ще у 1980-х рр. Вони далекі від ідеалу, тому їх переплановують. Найпростіший спосіб – це перегородка з гіпсокартону своїми руками. Це швидке, просте і економічне рішення питання зонування житлового простору.

Переваги і недоліки гіпсокартону

У вас є дизайнерський проект або в крайньому випадку власне уявлення про те, як і де необхідно відокремити одну частину квартири від іншої. Вибір матеріалу для цих цілей очевидний. Сучасний будівельний ринок пропонує бюджетний варіант – конструкцію з гіпсокартону.

Сама назва матеріалу вказує на його складові – два картонних листа, між якими розміщений гіпсовий наповнювач. Ціна на нього коливається в межах від 80 до 100 грн за 1 аркуш розміром 12,5х2500х2000 мм. Розрізняють кілька видів за призначенням і додатковими якостями:

 • стельовий;
 • стіновий;
 • вологостійкий;
 • вогнетривкий;
 • гнучкий;
 • перфорований.

Для перегородок знадобляться листи стінового гіпсокартону. Йому віддають перевагу, тому що він:

 1. Легкий. Не хвилюйтеся з-за надмірного навантаження на несучі стіни.
 2. Простий в монтажі.
 3. Володіє хорошою звукоізоляцією.
 4. Ідеальна поверхня, що дозволяє експериментувати з різними оздоблювальними матеріалами.
 5. Добре вбирає і віддає вологу, проводить пар.
 6. Вогнестійкий.

Є і кілька недоліків, які необхідно врахувати в процесі роботи: він менш міцний, ніж цегла або дерево; може деформуватися з-за надмірної вологості.

Якщо ж ви зупинили свій вибір на цьому засобі, то необхідно озброїтися знаннями про особливості його монтажу.

Робимо перегородку своїми руками

Зазвичай гіпсокартон вибирають для проведення міжкімнатного зонування. В роботі знадобляться напрямні (100х40 мм) та стієчні профілі (75х50 мм), листи цієї будівельної сировини, дюбеля і саморізи по металу, ущільнювальна і армуюча стрічки. Необхідними будуть такі інструменти: рівень, шуруповерт, рулетка, молоток, ніж, перфоратор, шпателя.

Далі, щоб швидко і ефективно впоратися з поставленим завданням, дотримуйтесь таких рекомендацій:

 1. В ідеалі перед початком монтажу необхідно зробити креслення. Але багато хто від цього відмовляються, тому що досить начерків дизайнера або дружини, якщо вона зонує приміщення.
 2. Переносимо розмітки на приміщення. Від бічної стіни відміряємо єгипетський кут, в якому стіни співвідносяться як 3:4:5, де між 3 (стіна) і 4 (пряма, прокладена лазером по повітрю до іншої стіни) кут буде 90°. Простіше – прикладіть лист гіпсокартону короткою стороною до стіни, а по довгій відміряйте відстань, на яке буде розрахована куліса. Перевірити себе можна з кутом і схилом. Лінію необхідно продовжити на стіні і стелі.
 3. Всі задіяні поверхні попередньо очистіть, при необхідності просушіть.
 4. Підготуйте напрямні профілі: для цього відміряйте потрібну довжину нижньої частини комплектуючого, враховуючи наявність дверного отвору (в цих місцях кінці деталі загинаються догори на 20 см і розрізають ножицями по металу).
 5. За допомогою дюбелів з покроковим розміщенням у 60 см приєднайте профіль до підлоги. Другий, симетричний підлоговому, пригвинтіть до стелі.
 6. Зробіть дверний проріз. З'єднайте саморізами один вертикальний профіль (на 1 см менше, ніж відстань між підлогою і стелею) з загнутими частинами нижнього. Пригвинтіть і поставте дверну коробку двері. Зверху на неї розмістіть горизонтальну лінійку з загнутими на 20 см догори кінцями і змонтуйте з вертикальними частинами. Приєднайте другий вертикальний компонент конструкції і зафіксуйте знизу і вгорі.
 7. На відстані 40-60 см розмітьте вертикальні напрямні.
 8. Відміряйте лист гіпсокартону (на 1 см менше висоти кімнати) і пригвинтіть його до каркаса саморізами кроком у 25 см.

Після зведення такої конструкції її грунтують, попередньо зашпаклювавши шви. В процесі установки можна використовувати звукоізоляційний матеріал, який прокладається по вертикальних частинах конструкції. Заздалегідь подбайте про електропроводку (додайте розетки), а також про закладні для розміщення картин або бра.

Елементарний процес монтажу гіпсокартону має свої нюанси та секрети, розкрити які готові фахівці Bud-inform. На цьому будівельному інтернет-порталі ви знайдете пропозиції за видатковими матеріалами, поради та рекомендації професіоналів.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.