Саморобний котел тривалого горіння: поради по виготовленню

141
-
Саморобний котел тривалого горіння: поради по виготовленню

Збільшені тарифи на газ для багатьох сімей перетворили витрати на обігрів приватного будинку в осінньо-зимової період в непосильний тягар. Труднощі виникають і в тих домовласників, чиє житло не газифіковано. Тому постало актуальне питання альтернативного джерела тепла. Печі і каміни виявилися нераціональними і неекономічними: їх робота вимагає невиправданих витрат пелет, брикетів, дров, а віддача тепла мінімальна. Власники приватних будинків вибирають твердопаливні котли (ТТК), хоча вони мають один істотний недолік – високу ціну. Котел тривалого горіння своїми руками стане оптимальним рішенням цієї проблеми.

Класифікація та переваги різних видів твердопаливних приладів

Цього різновиду опалювального агрегату віддають перевагу з-за ефективності спалювання (ККД 90%), екологічності та економічності. Такі якості дозволяють обігрівати будь-які площі. Зазначимо також, що котли тривалого горіння завдяки вдосконаленій системі вентиляції служать довше, ніж інші конструкції.

Всі види ТТК відрізняються за двома параметрами: методом спалювання і виду палива.

На ринку представлені такі види:

 1. Піролізна конструкція. Вона відрізняється тривалим і повним згорянням дров і деревних гранул. Тепло рухається зверху вниз і підтримується за рахунок вигорання кисню і тління паливного матеріалу. Модель оснащена великою топкою, потужним вентилятором, циркуляційним насосом, за допомогою якого відбувається управління електронною системою.
 2. Класичний тип системи обігріву оснащений збільшеної в обсязі топкою, працює на змішаному паливі (вугілля, брикети, дрова). Він менш ефективний, ніж попередня модель (невелике ККД, швидкий прогоряння закладки), тому його краще використовувати як резервний.
 3. Шахтне пристрій відрізняється складною конструкцією і призначена для спалювання сипких речовин (торф, тирса). Його відмінні риси: великий завантажувальний об'єм (до 50 кг), ККД 75%, автоматичний режим роботи.

За співвідношенням простоти системи, потужності і рентабельності найбільш вигідним визнаний перший варіант – пилорозный котел.

Витратні матеріали ТТК

Для того, щоб самостійно зібрати пилорозный агрегат, необхідно володіти навичками роботи зі зварювальним апаратом і «читання креслень. Крім зварювання, технічного оснащення знадобляться кутошліфувальні машинка (альтернатива – лобзик), шліфувальні круги, болгарка.

Для формування частин генератора тепла знадобляться:

 • триміліметрова труби діаметром 50 см і 45 см (можна замінити бочкою зі стінками 3-5 мм, Æ30-40 см);
 • шестимиллиметровая труба;
 • 2 кільця шириною 2,5 см і Æ50 см;
 • лист металу для дверці і люки зольника;
 • аксесуари: ручки, петлі, засувки;
 • швелера;
 • для зменшення втрат тепла в нагоді азбестовий шнур і азбестове полотно.

Всі розхідники доступні і бюджетны.

Технологія виготовлення

Така установка ділитися на три зони: завантаження, горіння та відведення диму.

Тому процес створення котла тривалого горіння відбувається за таким алгоритмом:

 1. Монтуємо корпус. До труби 0,8-1 м приварюють попередньо вирізаний з листового заліза дно, ніжки і швелера.
 2. Встановлюємо повітряний розподільник. Він забезпечить повітрообмін, що посприяє довгостроковості прогоряння. З листа металу вирізаємо коло на 20 мм менше діаметра основної труби. У центрі просвердлюємо два отвори 20 мм. До нижньої частини регулятора приварюють крильчатку, оснащену лопатями по 5 см, а до верхньої – трубу висотою 60 мм (вона не повинна перевищувати висоту корпуса), обладнану заслінкою для контролю за подачею кисню.
 3. Вирізаємо болгаркою внизу котла люк для зольника, для зручності приварюють ручки і засувки.
 4. Скріплюємо за допомогою зварювання верхню частину котла з димоходом (стомиллиметровая труба довжиною 40 см) так, щоб вона з горизонтального положення плавно перейшла в теплообмінник.
 5. Виготовляємо кришку з продушиной для воздуховода.

У процесі складання котла для твердого палива потрібно бути гранично уважним і точним в розрахунках, так як шлюб, неякісний матеріал, невитримана технологія призведуть до виникнення травмонебезпечних ситуацій.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.