Прості поради по обладнанню дачної ділянки

109
-
Прості поради по обладнанню дачної ділянки

Дача для сучасної людини — це місце не тільки для трудотерапії, але і для сімейного відпочинку на лоні природи. Насолоджуватися красивим ландшафтом, декором і функціональністю присадибного господарства хочеться в будь-який час року. Якщо провести облаштування дачної ділянки своїми руками, то можна уникнути необґрунтованих і зайвих витрат.

Підготовчий етап

Щоб дача перетворилася в комфортне місце сімейного відпочинку, доведеться багато попрацювати. Для початку варто вивчити дизайнерські розробки і пропозиції, подумки приміряти їх до своєї вілли, оптимізувати і залишити тільки ті задуми, які реальні для вашої кишені і ваших умінь. Організація простору — це прояв індивідуальності власників, тому кожна ділянка неповторний. Є кілька обов'язкових етапів, які полегшать процес обладнання заміської зони відпочинку:

1. Огляд території допоможе визначитися з фронтом робіт. Проводимо ревізію споруд, якщо вони є, ділянок на предмет однорідності грунту і його якості, рівності/нерівності рельєфу (наявність канав, ровів, ям), місцерозташування по відношенню до сторін світу, по можливості визначаємо рівень грунтових вод.

2. Прибирання передбачає вивезення сміття, корчування старих, хворих дерев і чагарників, засипання непотрібних компостних ям.

3. Перевірка системи водопостачання: труб і кранів центрального поливу (якщо є), каналізаційних стоків, криниці. Окрему увагу приділіть дренажній системі ділянки, тому що її засмічення призведе до заиливанию грунтів.

4. Оцінити небезпеку схилів, які під час дощів будуть сповзати. Такі зони доведеться зміцнити за допомогою зелених огорожу з сильною кореневою системою: дерен, барбарис, кизил, ліщина, в'юнка троянда, шипшина, ялиця і ін

5. Сплануйте зведення необхідних будов (туалету, душу, будиночки, альтанки, сараї і т. д.).

Первісна оцінка стану території дозволить побачити всі її недоліки і переваги, які в подальшому будуть корисні для розмітки і планування.

Зонуємо садибу

Важливим етапом організації дачного простору є його зонування. Виділяють 4 основних сектори:

  • садово-городній;
  • релаксаційний;
  • житловий;
  • господарський.

Агрозона займе найбільшу площу. На ній розташуються плодово-ягідні дерева і грядки з сезонними овочами та ягодами. Якщо господиня — квітникар, то необхідно відвести невелику ділянку під квітник. Для господаря — розбити виноградник. Яким чином розташувати і скомбінувати ці сектори — справа індивідуальна.

Господарські будівлі потрібно розташовувати, з огляду на їх функціональне призначення. Туалет (якщо це звичайна вигрібна яма, а не біо) краще поставити біля краю ділянки віддалік від житла. Сарай необхідно спорудити ближче до саду: у ньому будуть зберігатися інструменти і дрова. Тут же повинна розташовуватися і стаціонарна теплиця. А ось мангал і альтанка краще встановити ближче до дому в тіні дерев, винограду або високих кущів. Ця ж територія буде непогане місце для відпочинку після робочого дня. На невеличкому майданчику перед будинком можна обладнати басейн (як варіант — використовувати надувний басейн, стару ванну, корито). Єдина вимога, щоб не було постійної тіні, бо воді потрібно прогрітися. Релаксаційну зону розмістіть поблизу житлового будинку.

Ландшафт і декорування ділянки

Це самий трудомісткий і нескінченний процес. Він передбачає удосконалення комунікацій і території, надання естетичності присадибною околицях. Можна розробити дизайнерський проект, певне стильове рішення для оформлення ландшафту. Він створить враження композиційної цілісності і завершеності.

На що варто звернути першочергову увагу:

  1. Доріжки. Скористайтеся досвідом Курчатова, який після зведення наукового інституту дозволив мостити і облагороджувати пішохідні стежки тільки після того, як їх протоптали і утрамбували співробітники. Це дозволило оптимізувати простір і зберегти зручність перетину місцевості. Дозвольте своїм близьким знайти найбільш комфортні напрямки і тільки після цього обладнайте їх тротуарною плиткою, каменем, відсипте гравієм, старими битими керамічними плитками і зацементируйте. Щоб на них не затримувалася вода, трохи підніміть їх над рівнем землі, тоді навіть під час сильної зливи на доріжках не буде усталених калюж.
  2. Облаштування клумб та квіткових арок. По боках доріжок розбийте квітники, зелені газони і облагородьте їх камінням, прикрасьте мохом, лишайниками. Квіткові арки з дерева або вигнутих металевих прутів декорують простір над стежками. В'юнкі троянди, клематиси будуть виглядати на них ефектно і естетично. За таких конструкцій пустіть плентатися гілки винограду. Він відмінно затінить територію.
  3. Обладнання альтанки, зони відпочинку. Не обов'язково цікавитися будівництвом окремо розташованої будівлі. Використовувати підручний матеріал: вкопати стіл і кілька дерев'яних лавок, захистите цю територію кілками, між якими простягніть міцну мотузку, дріт, з якої будуть плентатися декоративні рослини.
  4. Міні-водойми пожвавлюють пейзаж. Їх споруджують з боків від стежок, ставлять біля альтанки. Для цього будь-які, втратили зовнішній вигляд ємності, декоруйте підручними матеріалами (кольоровим склом, оздоблювальними камінням), викрасьте в приємний колір. Вони виконають функцію водонакопичувач під час дощів, їх можна використовувати для поливу, миття, вмивання і т. д.

Для того, щоб з задоволенням провести час на дачі, не обов'язково мати ділянку в кілька десятків соток. Досить невеликій території, яка буде обладнана з урахуванням ваших побажання і можливостей. Навіть при мінімальних капіталовкладеннях, використовуючи підручний матеріал, можливо розробити такий дизайн присадибної території, якому позаздрять професіонали.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.