Отмостка – завершальний акорд у будівництві будинку

27
-
Отмостка – завершальний акорд у будівництві будинку

Зведення будинку завершено. Проте зовнішнє оформлення будівлі, його утеплення та гідроізоляція – питання, які залишаються відкритими. Вирішити їх допоможе захисний кожух для дому, цокольного поверху або підвалу. Розглянемо типи, функціональне призначення такого елемента оздоблювальних робіт, технологію, найбільш ефективні прийоми зведення. Отмостка своїми руками покрокова інструкція допоможе оптимізувати фізичні і фінансові витрати на її будівництво.

Призначення вимощення

Щоб уникнути негативного впливу кліматичних умов на фундамент будинку, збільшити термін його експлуатації, зберегти цілісність конструкції після завершення основних будівельних робіт, створюють захисну конструкцію – прицокольную стрічку. Її призначення визначається:

  • необхідністю затримки зливових вод (талого снігу) і відведення їх у каналізаційні стоки;
  • захистом від промерзання фундаменту, утепленням будинку;
  • потребою у перешкоджанні проростають корінням рослин, які можуть пошкодити основу будови;
  • бажанням облагородити простір навколо будівлі, надати йому архітектурної завершеності.

Ці функціональні параметри вимощення, а також особливості грунту, на якому зведена споруда, сформували вимоги до її конструкції та процедуру зведення:

1. Вона повинна розташовуватися по периметру всієї будівлі.

2. Від її ширини залежить ефективність гідроізоляції.

3. Захисний кожух складається з двох шарів: підстилки і декору.

4. Якщо рівень води підземних високий або переважає глинистий грунт, то потрібно дренажна система навколо будівлі.

5. Захисний пояс будинку потрібно кидати з невеликим ухилом до зовнішнього краю, щоб вода стікала від будівлі вниз, не потрапляючи на фундамент або в підвальне приміщення.

6. Для утеплення рекомендовано використовувати пінопласт, пінополіуретану, щебінь.

7. Щоб підстава будинку не відволожується, для гідроізоляції нагоді руберойд, яким вистилається підстава траншеї.

8. При виливку прицокольной стрічки необхідні компенсаційні шви, інакше після низьких зимових температур вона зруйнується.

Кожен будинок індивідуальний, тому і підхід до будівництва вимощення у кожному окремому випадку буде мати свої особливості та нюанси. Однак базові принципи покрокової інструкції допоможуть спростити рішення такої задачі.

Етапи спорудження захисної стрічки будови

Починати процес облаштування ділянки біля основи житла потрібно тільки по завершенню всіх зовнішніх робіт. Процес відливання кожуха для фундаменту трудомісткий, вимагає точного розрахунку і уважності. Від цього залежить не тільки його експлуатаційна ефективність, але й декоративне значення.

Для оптимізації фізичних і фінансових витрат дотримуйтесь такого алгоритму дій:

  1. Навколо будинку викопуємо траншею 1-1,5 м і глибиною 25-30 див. Важливо, щоб вона була на 20-25 см ширше, ніж край даху, тоді вода не просочиться в підставу будівлі.
  2. Вирівнюємо краю рову, очищаємо від коренів (ідеально – викорчувати всі рослини поблизу, коренева система яких може пошкодити стрічку) і утрамбовуємо її основу так, щоб не було горбів і ям. Для цих цілей рекомендується використовувати пісок, який в процесі для більшого ущільнення поливається водою.
  3. По периметру канави встановлюємо знімну опалубку або викладаємо бордюрний камінь. Це забезпечить естетичність споруди і перешкодить його піднесення над землею.
  4. Викладаємо гідро — і теплоізоляційні подушку. Для цих цілей використовуємо пісок, щебінь або глину. Зверху укладаємо утеплювач: керамзит, экстурдированный і звичайний пінополістирол і т. д.
  5. Фінішний етап включає в себе заливку бетоном конструкції. Цей процес вимагає дотримання обов'язкових технологічних прийомів. Для того, щоб гиброфобное покриття не деформувалося, потрібно прокласти армуючу сітку. Бетон буде більш стійким, якщо зробити поперечні шви за допомогою дерев'яних рейок, змочених у бітумі і проставлених ребром з кроком в 2,5-3 див.
  6. Для підвищення міцності і водонепроникності виливки після висихання бетону втирається сухий цемент. Його змочують водою протягом тижня і просушують.

Верхній шар прицокольной стрічки можна не тільки забетонувати, але і заасфальтувати. Використовують для цих цілей булижники, тротуарну плитку, натуральний камінь, бут. Це не тільки зміцнює захисний каркас, але і прикрашає його.

Отмостка – це прекрасне рішення дбайливого господаря, який хоче продовжити термін експлуатації свого житла, вберегти його від вологи та грибка, істотно заощадити на опаленні в зимовий період.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.