Підкреслюємо індивідуальність свого будинку: декор кованими виробами

104
-
Підкреслюємо індивідуальність свого будинку: декор кованими виробами
Тип статті:
Тенденції

Чи звертали ви увагу, наскільки презентабельно і розкішно виглядають балкони, ворота, огорожі, зовнішнє оздоблення та інтер'єр деяких будинків, де в декоруванні використовувалися шедеври ковальської майстерності – художні ковані вироби? Вартість їх висока, але є варіант, який допоможе зробити такі металеві аксесуари доступними. Це холодна ковка своїми руками. Таке заняття стане не тільки шансом реалізувати свої творчі задатки, але і способом заробітку.

Де застосуємо кований декор

Ковка стала затребуваним елементом дизайну котеджів, офісних приміщень, оформленням садів і парків, присадибних ділянок. Підвищеним попитом користується така продукція:

 • ковані ворота, хвіртки;
 • малі архітектурні форми: альтанки, лавки, стільці, столи;
 • елементи зовнішнього декорування: ліхтарі, перила, балюстради, балкони, квіткові вазони, флюгера, поштові скриньки;
 • складові внутрішнього оздоблення: камінні решітки, набалдашники, ручки, оправа для дзеркала, свічники, ліжка і т. д.

Коли в оздобленні внутрішнього простору або відкритій території є такі декоративні шедеври, то з'являється відчуття аристократичності, вишуканості.

Нові технології

Епоха коваля Вакули, коли, щоб викувати залізну троянду, герой виносив нестерпні фізичні навантаження, канув у минуле. ХХІ століття пропонує новий метод холодного кування своїми руками. Тут не знадобиться горн, для нагрівання металу. Все простіше: заготівля згинається, зварюється або пресується для отримання потрібної форми. Недоліком такої технології є те, що всі маніпуляції проводяться з напівфабрикатами, тому помилятися і переробляти не можна, інакше заготівля відправитися на металобрухт.

В процесі майстер зобов'язаний звернути увагу на ескіз виробу. Це кошторис, в якій враховано кількість деталей, їх розмір, інструкція, як їх поєднати. Готовий ескіз можна придбати у досвідчених ковалів або накреслити самостійно, змоделювати на комп'ютері. Наступним етапом роботи буде закупівля необхідних матеріалів та інструментів.

Всі маніпуляції проводяться в домашніх умовах. Для цього підійде гараж чи інше підсобне приміщення. Важливо, щоб воно було просторим і добре висвітлювалося.

Спеціальне обладнання

Виконання таких робіт неможливо без спеціальних пристосувань. Відносно холодної ковки це питання вирішується просто: їх можна виготовити самостійно. Майстру знадобиться:

 1. Гнутик для згинання деталей, створення дугових елементів.
 2. Равлик допоможе створити завитки, спіралеподібні форми.
 3. Ліхтарик призначений для послідовного переплетення залізних прутів, в результаті чого виходить однойменний елемент або кошик.
 4. Хвиля створить хвилеподібну форму.
 5. Твістер закрутить навколо осі.
 6. Зварювальний апарат.
 7. Верстат для кілець

Плюсом цих інструментів є економічність, рентабельність, простота в експлуатації. Для того, щоб виготовити задуманий виріб доведеться застосувати тільки фізичну силу, вправність і спритність. Щоб спростити процес, придбайте універсальний верстат з електродвигуном, який допоможе в різанні, клепці, опрессовке.

Методи роботи з металом, збірка і обробка готової продукції

Безпосередньо технологія кування передбачає реалізацію таких етапів:

 1. Підготовка викрійок для деталей.
 2. Очищення металевих заготовок (іржа, корозія).
 3. Нарізка деталей і маніпуляції з ними: для витягування пік і лапок, загинання для дуг і завитків, скручування для створення об'ємних форм.
 4. Скріплення деталей за допомогою зварювального апарату.
 5. Шліфовка, грунтовка, фарбування.

В результаті вийти красиве і практичне виріб, яке прикрасить інтер'єр будь-якого будинку.

Популярність холодної ковки в нинішній час безсумнівна. Це не тільки прибуткове заняття, але ще і можливість реалізувати свої творчі навички та здібності.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.