Тротуарна плитка своїми руками: переваги і технологія виготовлення

151
-
Тротуарна плитка своїми руками: переваги і технологія виготовлення
Тип статті:
Огляди

Коли перед власниками приватних будинків або дачних будівель виникає питання облаштування дворів, доріжок, то серед можливих варіантів частіше вибирають бруківку. Однак ціни на готовий виріб високі, тому плитка тротуарна своїми руками стане альтернативним вирішенням питання декорування присадибних ділянок.

Переваги

Бруковані доріжки, майданчики роблять внутрішнє і зовнішнє простір будинку завершеним і елегантним. Бруківка має виняткові переваги в порівнянні з іншими варіантами декору:

1. Екологічність. На відміну від асфальту тут немає канцерогенних речовин, тому мікрофлора ґрунту зберігається. Її технічні характеристики (вільна циркуляція вологи і пари) створюють ефект «сухого поливу». Якщо посадити з боків такої доріжки вологолюбні рослини (багаторічні трави), то вийде свіжий зелений газон.

2. Довгостроковість і міцність. Завдяки новим методам виготовлення, тротуарна плитка стійка до механічних пошкоджень.

3. Простота обслуговування. З ділянок, оформлених нею, легко прибираються забруднення, а при пошкодженні елемента кладки його легко замінити на цілий. При проведенні ремонту комунікацій таке покриття легко демонтується і може повторно використовуватися, при цьому його експлуатаційні якості не зміняться.

4. Стійкість до погодних умов. Плитка не боятися сезонних змін погоди і температурних коливань.

5. Естетичність. Власник будинку не обмежений у виборі її розміру, фактури, товщини і кольору.

6. Економічність. Цей обробний матеріал в рази рентабельніше, ніж камінь чи асфальт.

Вигода у використанні тротуарної плитки зростає, коли господар самостійно її зробив, тому що собівартість такої продукції на 20% менше заводський.

Витратні матеріали

При домашньому виготовленні бруківки найбільш складне питання – це склад розчину. Успіх такого підприємства залежить від сировини, технології відливання, організації робочого місця. Тому особливу увагу варто приділити матеріалів і інструментів, які знадобляться:

1. Вібростіл з рівною поверхнею (виготовляється самостійно з підручних засобів або використовується стара пральна машина). Необхідний для ущільнення розчину.

2. Масло для змащування форм (спеціальні кошти (Емульсол, ОПЛ-1, СВА – 3), але можна обійтися домашніми засобами: соняшниковою або відпрацьованим моторним маслом);

3. Форми (7-12 шт.) штампуються з поліуретану (придатні до 100 виливків).

4. Рідкий пігмент.

5. Ємності та інструменти для замісу: перфоратор з міксерної насадкою, відра, ночви на 40-50 л, скляний посуд на 0,5-1 л, 2-3 л, гумова киянка, електроплитка для отримання готових плиток з форм, кельма, сталевий лист.

Для базового розчину запасіться:

  • цементом М500;
  • мелкофракционным річковим піском (попередньо просіяти);
  • щебенем, відсівом, мармуровою крихтою 3-5 мм;
  • дистильованою водою;
  • пластифікатором, щоб суміш була еластичною;
  • диспергатори – хімічним реагентом, що забезпечує холодостійкість продукції (додається за бажанням).

Робимо заміс: розрахунок пропорцій і технологія

Відомо понад 10 рецептів суміші для виробництва бруківки в домашніх умовах. З представлених варіантів оптимальний той, де на 15-17 л води береться 25% цементу (20 кг) використовується 20% піску (18 кг), 55% відсіву (50 кг).

Процедура змішування цих компонентів передбачає підготовчий етап, на якому в 3 л гарячої води (70-80°C) розчиняється пластифікатор, а у 0,5 л – колорантів-барвник.

На основному етапі в корито з водою додаються підготовлені розчини, цемент, пісок, щебінь. Цей склад потрібно постійно розмішувати, доводячи його до кашоподібного стану. В ідеалі ця суміш тримається на кельме і не розпадається на грудочки. Після цього її розкладають за формами (для ущільнення використовується вібростіл) і висушують до повного затвердіння.

Можливі дефекти

Якщо технологія не витримана або в розрахунках були допущені огріхи, то можливо нерівномірний розподіл барвника (зникне мармуровість) з-за тривалої вібрації, бульбашки і порожнечі (недостатньо вібрувала), складнощі з отриманням продукції з форми (мало мастила), плитка кришиться із-за неправильних пропорцій (перелита вода) або неякісного сировини.

З тротуарною плиткою, виготовленою самостійно, кожен домовласник реалізує індивідуальний і нестандартний підхід до оформлення внутрішнього простору своєї ділянки.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.