Легкий бетон що це таке і його склад

-
39
Легкий бетон що це таке і його склад
Тип статті:
Огляди

У сьогоднішній статті ми опишемо легкий бетон. Що це таке? І його склад? Якщо ви зацікавлені цими питаннями – почнемо з того, що у будівництві цей вид бетону застосовується не часто. Але він просто необхідний, якщо потрібно, щоб вага розчину не псувала інші комплектуючі конструкції.

Існує 4 типи бетону:

 • Над легкий
 • Легкий
 • Важкий
 • Суперважкий.

Кожен із них застосовується для окремих видів будівельних конструкцій. Але легкий бетон відрізняється від усіх такими позитивними характеристиками:

1. Підвищеною теплоізоляцією. Близько 40% всієї маси цього бетону займають пори, тому добре зберігає тепло.

2. Звукоізоляція, захищеність від шуму.

3. Невелика вага, яка дозволяє суттєво економити на додатковому зміцненні конструкції фундаменту та підйомних пристроях, а також під час навантаження чи перевезень.
4. Універсальність сумішей, адже вони підійдуть як для стін, у тому числі міжкімнатного простору, так і для зміцнення.

5. Низька температура взимку не є страшною для легкого бетону. Він витримає близько 300 циклів заморозки, не змінюючись. Цього вистачить, щоб бетон простояв у незайманому вигляді протягом десятків років.

6. Довговічність матеріалу гарантована.

7. Суміш можна готувати за умов домашнього будівництва. Зробити таку суміш дуже просто. Особливо якщо є бетонозмішувач, який розмішує однорідну масу.

8. Працювати з таким бетоном також дуже просто. Замість цементу використовують спеціальні клеї для того, щоб зробити з блоків з легкого бетону стіни. Ручна пилка, звичайнісінька, може легко розпилювати блок, щоб досягти потрібної форми або зробити отвір для комунікацій.

Зображення 1.

Але є й мінуси цього матеріалу:

1. Рівень міцності такого бетону може знижуватись з часом. Причиною цього є безліч домішок у складі. Вони мають властивість псуватися від втручання зовнішніх факторів.

2. Волога може руйнувати склад. Усередині бетону є осередки, які вбирають, як губка, воду. Від відсотка пористості безпосередньо залежить відсоток вологи всередині бетону. Щоб запобігти псуванню, потрібно скористатися штукатуркою з водовідштовхуючими домішками в кінці робіт. Цікавий факт, що постійно розробляються нові, вдосконалені види бетону, і легкий бетон вже продається з підвищеною функцією водовідштовхування.

Легкі бетони мають групи поділу за складам:

 • Комірчастий бетон
 • Великопористий бетон без піску
 • Звичайна легка.

Поділ також актуальний і з точки зору призначення:

1. Теплоізоляційний або надлегкий, що має провідність тепла в межах 0,2 Вт/(мх°С), а маса – 150-500 кг/м у кубі. Цей вид популярний для будівництва будівель з високою теплоізоляцією.

2. Конструкційно-теплоізоляційний бетон із масою 500-1400 кг/м у кубі. Провідність тепла трохи більше 0,6 Вт (мх°С). Такий склад застосовується для перекриттів, огорож, міжкімнатних перегородок, несучих стін.

3. Конструкційний бетон із масою 1400-1800 кг/м3 часто застосовується для побудови несучих конструкцій. Він стійкий до холодної температури, за Фаренгейтом на 15.

У цьому бетоні можуть бути наповнювачі різного характеру, тому важливо ознайомитися з цими видами бетону:

 1. Керамзитобетон
 2. Вермікулітобетон
 3. Шлакопемзобетон
 4. Шунгізітобетон
 5. Перлітобетон
 6. Суміш на основі пористого гірського щебеню
 7. Суміш із зольним гравієм
 8. Склад із шлаком.

Легкий бетон може мати у своєму складі як цемент в якості зв'язування, так і шлак, вапняк, полімери, гіпс, випалювальні матеріали.

Де використовується легкий бетон?

Такий вид матеріалу часто застосовують у будівництві стін під час закладки, при стяжці підлоги, укладанні дороги, установці паль для мостів, поновленні тунелів, виробництві панелей для стін.

Легкий бетон підходить для багатьох видів будівництва, іноді він незамінний. Якість роботи та результат завжди будуть на висоті, якщо правильно скористатися матеріалами. Фінансів потрібно для цього виду бетону небагато, що дозволяє заощаджувати.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.