Як правильно вибрати фасадні матеріали - поради спеціалістів

-
40
Як правильно вибрати фасадні матеріали - поради спеціалістів
Тип статті:
Поради

Щоб облицювання фасаду було красивим і ефективним, потрібно враховувати безліч факторів. І у кожному окремому випадку варіант буде індивідуальним. Є загальноприйнятий перелік критеріїв вибору матеріалів для фасадів. З ним завдяки нашим постійним спеціалістам ми зараз і ознайомимося.

 • Одним із головних правил є оцінка матеріалів, що беруть участь у монтажі. Наприклад, є фасадні матеріали, види яких часто схильні до несприятливого впливу підвищеної температури навколо, опадів. Дерево здатне розбухати або викручуватися залежно від погодних умов. Тому, вибираючи його, варто звернути особливу увагу, чи не буде цей матеріал страждати від погоди, і якщо так, то чим його замінити. Дерево також схильне до псування від шкідників. А якщо йдеться про фіброцемент, то він часто змінює свою форму через сильні температурні зміни. На ньому виникають тріщини, верхній шар відстає, матеріал може здуватись, вицвітати і руйнуватися дуже сильно.

Варто зауважити, що для погодних умов з постійними перепадами температури лояльними залишаються фасадний сайдінг вініловий або акриловий. Він може витримати підвищену температуру близько 60 градусів Цельсія, і мінусову близько 50. Щоправда, ці панелі можуть від температури збільшуватися трохи в розмірах, але потім все стає на свої місця.

 • Наступним секретом фахівців варто вважати вибір такого фасаду, який точно подобається. Спочатку варто оглянути приклади на фото, а потім, можливо, порадитись із дизайнером. Далі варто вибрати потрібні колір та фактуру — і будинок, який ви любите, у вас на долоні! Можна вибрати панелі під цеглу чи камінь, обшити його сайдингом під дерево. Варіантів багато, головне вибрати, який саме потрібний.

  Зображення 1. 

 • Під час створення нового фасаду варто звернути увагу, як довго прослужать вам матеріали, які ви обрали. Для цього не варто слухати продавців, слід дивитися на факти: сертифікати. Саме в них прописано всі основні характеристики матеріалів. Ще один варіант — запитати відгук у клієнтів, які вже встановили такий фасад, якого ви прагнете. Вони точно розкажуть про всі тонкощі монтажу, покупки та все, що тільки можна.
 • Фасад повинен мати перевагу у догляді. Це означає, що якщо ви вибрали фіброцемент або дерево для обшивки, його доведеться фарбувати через деякий час. Інша справа сайдинг: він не потребує особливого догляду довгі роки. Для нього достатньо буде періодичного миття водою.
 • Якщо потрібно, щоб у будинку зберігалося тепло, тоді черга за облицюванням, яке називається вентильованим фасадом. Це конструкція з кількох шарів, усередині якої обов'язково розміщують утеплювач. Фасадні металеві панелі тут будуть промахом, тому що вони не так добре зберігають тепло. Краще віддати перевагу дереву або пластику. Вибір утеплювача – окрема розмова.
 • Ще один секрет вибору матеріалу для фасаду полягає в тому, щоб його було під силу змонтувати. Звичайно, викликати майстра і доручити таке відповідальне завдання йому можна, але люди самі беруться за виконання. Головне, щоб фасад мав привабливий вигляд і був якісно зроблений.

  У результаті можна зробити такий перелік вимог до фасаду:
  1. У нього має бути привабливий зовнішній вигляд;
  2. Він повинен мати високий рівень теплоізоляції;
  3. Ізоляція шуму не повинна залишатися на останньому місці;
  4. Матеріал повинен легко монтуватись;
  5. У матеріалу має бути відповідний коефіцієнт термічного розширення;
  6. Бажано, щоб фасад був екологічним;
  7. Матеріал не повинен вигоряти на сонці; термін служби слід вибирати довший; догляд за фасадом потрібний мінімальний.
Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.