Водоемульсійна фарба: види, характеристика, застосування

-
163
Водоемульсійна фарба: види, характеристика, застосування

Водоемульсійна фарба дуже широко застосовується під час ремонту або будівельних робіт. Вона має безліч переваг і широкий спектр можливостей для застосування. Розглянемо детальніше, що являє собою цей матеріал.

Почнемо з перевага:

 • водоемульсійна фарба легко наноситься на поверхню;
 • відноситься до швидковисихаючим;
 • коштує недорого;
 • експлуатується протягом тривалого періоду;
 • не має різкого запаху;
 • за допомогою спеціально розроблених пігментів, що продаються окремо, можна зробити будь-який відтінок;
 • на поверхні не залишаються тріщини.

Про недоліки говорити майже не доводиться, хіба що варто сказати про те, що ці фарби не наносять на метал, глянець, тому що в фарбі багато води. І ще один момент: варто вкрай обережно вибирати таку фарбу, тому що продається багато підробок, через які покупці потім запам'ятовують тільки погані якості цього виду покриття.

Різноманітність характеристик водоемульсійної фарби

У складі цієї рідини є загусники, латекс, антисептик, наповнювачі.

По витраті фарбу можна розраховувати приблизно цифрою 250 г на 1 м квадратний. Якщо говорити про шари, то їх найкраще робити кілька, все буде залежати від того, з чого зроблена поверхня для фарбування.

По в'язкості фарба повинна бути в межах 45 С., якщо користуватися пензлем, або 25 С. для випадку з розпилювачами фарби. Перевірити в'язкість можна за допомогою спеціального приладу, який називається віскозиметр.

Термін висихання водоемульсійної фарби становить 2-20 годин, така різниця пояснюється температурою навколишнього середовища.

Что можно красить водоэмульсионной краской – как покрасить без разводов белой эмульсионной краской, рейтинг водоэмульсионных красок, цвета и лучшие технологии как наносить правильно — Мини гостиница «Отель А»
Зображення 1.

Види фарби

У цей вид матеріалу додають різні полімери, тому і розрізняють різні види. Водоемульсійна фарба буває:

 1. Акриловою;
 2. Силіконовою;
 3. Мінеральною;
 4. Силікатною.

Акрилова водоемульсіонка відрізняється високою якістю. Вона найбільш затребувана. Головним складовим елементом цього матеріалу є акрилова смола.

Яку поверхню можна покривати? Скло, бетон, дерево, цегляну стіну, оштукатурену.

Акрилові матеріали водовідштовхувальні, і поверхня миється. Під час нанесення фарба замазує геть невеликі тріщини, приблизно в 1 мм., якщо температура в приміщенні кімнатна, то термін висихання становить пару годин.

Навіть у такої фарби, здавалося б ідеальної, є свої недоліки. Найголовніший-дороговартість. Саме з цієї причини такі фарби замінюють схожими за складом, з акриловими сополімерами. Вони за якістю не дуже відрізняються, а за ціною дешевші.

Як правильно фарбувати стіни?
Зображення 2.

Силікатна водоемульсійна

До її складу входять вода, пігменти для утворення кольору і рідке скло. За характеристиками цей вид покриття стійкий до атмосферних впливів. Експлуатується довго, в межах 20 років.

Серед недоліків — її неможливо використовувати, якщо поверхня волога.

Силіконова фарба

Основним її компонентом є силіконова смола. Завдяки їй, покриття є водовідштовхувальним і маскуючим щілини до 2 мм.Фарба паронепроникна, тому нема чого переживати за появу грибка і цвілі в сирих ділянках будинку.

З недоліків-висока вартість.
Как покрасить стены водоэмульсионной краской | Салон ViDecor Studio в Одессе
Зображення 3.

Водоемульсійна фарба мінеральна

Ці види покриття за складом діляться на два типи: з головним складовим цементом і з головним складовим компонентом вапном. Їх можна використовувати практично для будь-якої поверхні, в основному це стіни і стелі. Найпопулярнішим способом використання вважається фарбування цегляної або бетонної стіни, особливо якщо вони під постійним впливом води.

З недоліків-невеликі терміни експлуатації. Це є головною причиною того, що їх перестають купувати.

Водоемульсійна фарба вважається однією з найпопулярніших. Але на характеристики кожного з видів, все-таки, варто звернути увагу.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.