Фарбування підлоги: наливної, фанерної, дерев'яної, старої

-
241
Фарбування підлоги: наливної, фанерної, дерев'яної, старої

Часто вважається, що фарбувати підлогу – найлегша справа. Але важливо дотримуватися деяких правил. Крім того, методи роботи відрізняються у старих і нових поверхонь. Фарбування підлоги (лаком, наливної підлоги, фанерної, дерев'яної, старої) також вимагає вибору спеціального складу самої суміші, щоб забезпечити максимальну якість.

Дерев'яна поверхня

Залежно від фактури і новизни фарбувальний матеріал для них буває непрозорим і прозорим. Просочення (пропитки) і лаки відносяться до групи прозорих, навіть якщо в їх складі присутні пігменти. Непрозорі являють собою склади з органічними розчинниками або водні акрилові дисперсійні речовини. Для дерева продаються масляні, водно-акрилові, алкідні фарби. Для житла кращі склади на водній основі, а для офісів – поліуретанові еластомери. Для виробничих і державних будівель використовують суміші з епоксидними смолами і розчинниками.

Потрібно підготуватися. Для цього поверхню очищають від бруду і пилу, плям, старої фарби. Будівельний фен і металевий шпатель найкращий варіант, коли покриття нагрівають і тут же знімають. Можна скористатися спеціальними хімічними складами. Їх наносять рівномірно і чекають, поки фарбу можна буде зняти шпателем. Поверхнюдобре оглядають і поправляють капелюшки цвяхів, прибивають панелі, фіксують розхитані панелі і дошки, прибирають всі залишки. Далі закладають щілини між дошками, купивши в будівельному магазині спеціальну шпаклівку. Дошки шліфують і покривають теплою оліфою незалежно від віку дошки. Після цього все шпаклюють двічі і шліфують. Оліфою покривають знову, якщо з'явилося нове сміття. Такі процедури необхідні, якщо поверхня стара.

Зображення 2.1

Далі приступають до ключового моменту: фарбування. Починають від плінтуса вузьким пензликом, в іншому допоможе валик. Перший з двох шарів повинен бути трохи густіше. Коли все висохне, дошки миють гарячою водою.

Наливна підлога

Щоб вирівняти поверхню, майстри іноді заливають її бетоном. Цей спосіб дозволяє ліквідувати будь-які нерівності краще, ніж вирівнювання кельмою і розчином з відра, хоч і коштує дорожче. Таку стяжку можливо зробити самостійно. При цьому така стяжка підходить всім типам підлог. Вона має високий ступінь адгезії і максимально довговічна.

Щоб пофарбувати бетонну наливну підлогу, вибирають спеціальні емалі і грунтовку, тонують просочення. Всі старання зводяться до краси і створення протиковзкої поверхні.

Бетон готують, так як найкраща фарба ще не гарантує успіху.

 1. Зі старої поверхні видаляють бітумні плями, масло і так далі.
 2. Затверджувач заважають з поліуретановим барвником.
 3. Перший раз фарбують густим складом і чекають, поки не висохне (24 години). Малярським пензлем добираються до важкодоступних місць, а валиком або розпилювачем наносять шар в інших випадках. Щоб результат був якісним, фарбувати потрібно в різних напрямках на одному місці.
 4. Потім наносять 2-й шар. Розрахунок фарби на 1 м квадратний дорівнює 80-100 мл.

Зображення 2.2

Фанерна поверхня

Фанерні листи готують ще до того, як монтують: сушать, шліфують, обробляють алкидним просоченням (пропиткою). Після укладання шпаклюють, грунтують (акрил), усувають дефекти і фарбують. Кращими варіантами вважаються акрилові, алкідні, масляні розчини.

Зображення 2.3

Нанесення лаку

Ну що ще може так само передати красу дерева? Звичайно ж лакове покриття. Воно має масу інших переваг: захист від вологи та інших шкідливих факторів, наприклад. Хоча недоліки теж істотні:

 1. Нездатність захистити від механічних пошкоджень і навантаження фізичного характеру.
 2. Після висихання покриття все ще еластичне і здатне пересуватися з волокном дерева.
 3. М'які тапочки-єдиний варіант взуття, який може врятувати від пошкодження.

Акрилові фарби в такому випадку краще. Але з лаків теж можна вибрати більш-менш підходящий варіант:

 • поліуретановий;
 • спиртовий;
 • акриловий;
 • поліуретаново-акриловий;
 • нітролак;
 • уретановий;
 • алкідний;
 • масляний.

Підготовка до лакування відбувається так само, як і аналогічні дії перед покриттям дерев'яної площі фарбами. Після цього наносять ґрунтовку і слідують інструкції на банці.

Сподіваємося, поради наших майстрів послужать вам хорошу службу, і ваше приміщення буде сяяти красою і якістю.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.