Вчимося клеїти плитку на стіни своїми руками

-
343
Вчимося клеїти плитку на стіни своїми руками
Тип статті:
Поради

Одним з прекрасних способів обробки будинку або квартири вважається по праву кахель. Але як це зробити правильно? 

Вчимося клеїти плитку на стіни своїми руками, без допомоги майстрів.

Підготовка поверхні

Найперше, що важливо зробити, це відміряти всю поверхню стін, щоб обчислити, наскільки необхідно підрізати один ряд (він буде тільки внизу), щоб всі інші до стелі залишилися цілими.

Після вимірювань до стіни прикріплюють довгу планку з дерева (можна правило) і маяк другого ряду.

Зображення 2.1

Що за чим робити: покрокова інструкція

Основу для плитки штукатурять, зачищають, грунтують, і тільки потім наносять на неї рівний шар спеціального клею, не більше 5 мм, рідина розподіляється борозенками. Розрізняють такі способи роботи з клеїть складом і стінами:

  1. Плитковий клей наноситься на стіну і вирівнюється зубастою лопаткою. Це застосовується тільки для роботи зі стінами.
  2. Клей наносять тільки на плитку і розрівнюють таким же способом. Цей метод актуальний  наприклад, для вузьких або цокольних плиток.

Зображення 2.2

Різницю між цими способами важливо розрізняти, щоб не допустити помилок.

Інструкцію на клеї важливо уважно вивчити, тому що він продається спеціально тільки для кахлю, тільки для стін або для обох випадків одночасно. Стіни починають клеїти з другого ряду, залишаючи низ на потім. Клеєм намазують квадрат приблизно в 1 м, потім вирівнюють і клеять першу плитку, впираючи в рейку і вдавлюючи в основу. Так проробляють до кінця. Якщо кахель великий, то його потрібно розміщувати за допомогою постукування гумовим молотком.

Клей може бути свіжим близько півгодини, тому важливо намагатися нанести його рівно стільки, скільки плитки можна встигнути посадити. Варто зауважити, що якщо на поверхні клею утворилася плівка, то плитку можна ще приклеїти, але краще не робити цього, тому що таке кріплення ненадійно.

Міжплиточні хрестики допомагають рівно фіксувати облицювання. Вони є різного розміру, тому підбираються відповідно. Наприклад, якщо розмір 10*10 см, то хрестик потрібен з товщиною 1 мм. їх фіксують відразу після приклеювання кожного елемента. Для чого потрібні зазори між облицюванням? Коли вона росте від впливу води, зазори запобігають тріщини. Крім того, саме вони допомагають направляти плитку рівно.

Для кожного ряду використовується рейка, і в кінці укладання останнього цю рейку знімають. Нижній кахель монтують в самому кінці.

Зображення 2.3

Поради початківцям майстрам

  1. Щоб обрізати, можна нанести лінію розлому в потрібному місці і уперти її в край столу. Є спеціальний різак для плитки. Розламують уздовж лінії. Але від цього методу залишаються нерівні краї, які шліфуються наждачним папером. Це здається нелегким завданням, але якщо покласти шкірку на стіл, а обрізаним швом поводити по ній, то результат не змусить себе довго чекати.
  2. Розрізати можна також і за допомогою «болгарки», якщо купити до неї спеціальний диск для каменю. Цей метод вимагає вправності, диск потрібно вести максимально рівно. Щоб менше помилятися, майстри роблять спочатку неглибокий надріз, а потім доводять до кінця.
  3. Під час роботи важливо дотримуватися правил симетрії. Обрізану плитку потрібно монтувати з боків. Такий же варіант для певної висоти на всю стіну варто приклеювати внизу.
  4. Спеціальним і витонченим декором вважається стрічка, яку можна підібрати на свій смак. Її розміщують над верхнім рядом основного облицювання.
  5. Під час роботи і після неї протягом двох діб температура в приміщенні повинна бути від 10 градусів тепла. Ця хитрість допомагає клею висихати максимально швидко.
  6. Шви між плитками можна заповнити силіконом, це стосується також обладнання сантехніки, стінних кутів, проміжку між стіною і підлогою.
  7. Для пророблення отворів в кахлі використовують молоток. Їм вибивають центр кахлю з лицьового боку. Далі ударами молотка отвір розширюють, попередньо впершись матеріал, щоб уникнути розлому.

Як бачите, плитку приклеювати абсолютно легко. Головне, що обновка буде служити довго, не пропускати вологу, за нею дуже легко доглядати і вигляд у неї гарний.

Для поклейки плитки Вам можуть знадобитися, «Магазини та торгівельні організації», а також будівельні компанії чи майстри.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.