Декоративне фарбування стін

-
114
Декоративне фарбування стін

Одним з найпопулярніших способів індивідуалізації приміщення є декоративне фарбування стін. Маса переваг і нових ідей, раз у раз з'являються, роблять свою справу! Якими особливостями володіє і як практично реалізується такий вид фарбування з урахуванням різноманітності методів – про це наша сьогоднішня розмова.

Перш ніж поговорити про способи фарбування, відповідаємо на ваше питання, чому саме декоративне фарбування

 1. Фарба на стінах зберігається в 2 рази довше, ніж шпалери або штукатурка.
 2. За рахунок відсутності стиків поверхня ідеально рівна.
 3. Для ремонтного повторного нанесення шарів немає необхідності знімати зі стін старі.
 4. Кольори, відтінки і спецефекти, якими можливо оперувати, надають колосальний вибір.
 5. Вологостійкість матеріалу. Підходить для ванної кімнати або кухні.
 6. Рідина однаково добре наноситься на будь-яку основу (бетон, штукатурку, гіпсокартон...).
 7. Екологічна чистота водоемульсіонки підходить для декорування дитячої кімнати.

Зображення 2.1.

Для нанесення розчину фарби важливо, щоб поверхня стін була рівною. Тільки тоді буде ефективним використання цілого арсеналу інструментів:

 • губка,
 • щітка,
 • валик,
 • шпателів різноманітного характеру,
 • наждачки,
 • трафаретів і так далі.

Етапи підготовки

Спочатку очищаємо поверхню від старої обробки. Далі грунтуємо, попутно ліквідуючи нерівності. Шпаклівкою вирівнюємо все, що залишилося, шліфуємо наждачним папером. Останнім словом є грунтовка. Після цього сміливо приступаємо до творчості.

Існують такі види декоративного фарбування:

Стипплинг — це створення ефекту старої поверхні. Для цього способу потрібно нанести фарбу основного кольору, потім покрити акрилову фарбу в контрастному співвідношенні кольору. Далі наносимо кольорову глазур, підібравши відтінок до пофарбованої стіни широкою щіткою на невисохлу фарбу. Круглою щіткою робимо малюнок.

«Венеціанська штукатурка»

Знадобиться широка ємність, в яку виливаємо світлу латексну фарбу, а з іншого насипаємо пігмент. Розмішуємо за допомогою палиці, щоб половина суміші залишилася не пофарбованої. Потім звичайним пластиковим шпателем розгладжуємо по стіні світлу рідину. Змоченим в темний відтінок шпателем «гуляємо» по невисохлій стіні, залишаючи малюнок. Для додання красивого ефекту після висихання тремо наждачним папером і воском.

«Шкіра»

Цей спосіб підходить не для дому, а для кабінету. При підготовці необхідно зробити замшеву пензлик. Далі потрібно змішати латексну фарбу з глазур'ю, щоб вийшло темніше відтінку вже пофарбованої латексною фарбою стіни. Цим розчином потрібно покрити відрізок поверхні, потім швидко намочити водою пензлик, віджати і робити на стіні розводи, трохи забираючи нанесений шар. Вийдуть лінії, які потрібно промочувати замшевою тканиною (мокрою).

«Під шпалери»

Це створення спеціального орнаменту завдяки об'ємному валику (з трафаретною текстурою) з силікону, гуми або з ворсом. Перед початком забарвлення варто потренуватися на стіні десь в кутку. Під час фарбування варто знімати надлишки фарби з валика, тому що фарба потече і зіпсує всю стіну.

Зображення 2.2

Валик такого типу можна і не купувати, а створити самостійно, намотавши, наприклад, на нього ганчірки, шматочки губки і всього, що може залишати сліди. Нитки допоможуть зафіксувати матеріал.

»Розмиті плями" або " лесування»

Цей прийом використовують разом з губками, поліетиленом, викатаними ганчірками та іншими схожими предметами. На пофарбовану стіну зім'ятим «інструментом» наноситься інший колір або відтінок хаотично.

Способів і прийомів дуже багато:

 • «льон „(схоже на грубу тканину),
 • «мармур»,
 • «велюр»,
 • «перламутр»,
 • «мозаїка»,
 • абстракція,
 • «хаос»,
 • ефект старіння,
 • “м'ята шкіра»,
 • за допомогою трафарету,
 • за допомогою фактурних фарб.

Методів декорування стін за допомогою фарби дуже багато, вибирайте сподобався і творіть ваш затишок, отримуючи задоволення від цікавої роботи.

Для декоратичвного фарбування стін  Вам можуть знадобитися матеріали та інструменти, знайти їх можете у розділі «Магазини та торгівельні організації», а також будівельні компанії з майстрами.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.