Ремонт різних видів підлог: дерев'яна, кахельна, бетонна

-
128
Ремонт різних видів підлог: дерев'яна, кахельна, бетонна

Кожен вид підлоги має свої переваги і недоліки в ремонті. Тому якщо ви задалися питанням, який з варіантів вибрати, щоб потім легко обслуговувати поверхню, тоді зверніть увагу на основні тези. До Вашої уваги: ремонт кахельної підлоги, ремонт дерев'яної підлоги, ремонт бетонної підлоги.

Плитка

Залежно від серйозності пошкоджень потрібно міняти весь кахель або його ділянку. Причинами можуть бути невідповідні експлуатаційні умови, спочатку неправильне укладання матеріалу або невідповідний розчин. Крім того, плитка має властивість зношуватися.

Причину бажано визначити, щоб не повторити помилку. На характер пошкодження також важливо звернути увагу. Тепер важливо вивчити нові сучасні матеріали і можливості, подбати про інструменти і матеріалі, якими можна замінити проблемну ділянку. Вам знадобляться:

 • вода,
 • цемент
 • кахель
 • антисептик, грунтовка, затирка
 • молоток
 • СВП або хрестики, клей для плитки або цвяхи рідкі
 • перфоратор
 • лобзик
 • «болгарка»…
 1. Щоб відремонтувати подряпини і відколи, роблять розчин з води з цементом. Ця суміш повинна утримуватися на кельмі, не стікаючи. Її потрібно втирати в тріщину, користуючись м'якою тканиною. Результат оцінюють, коли розчин висохне, а потім, якщо потрібно, повторюють операцію. Після висихання на місце ремонту наносять фарбу потрібного відтінку.
 2. Щоб приклеїти відпадаючу плитку, потрібно зачистити всі шви шпателем і стамескою. Цю ж процедуру повторити на внутрішній стороні самого кахлю. На потрібній частині підлоги роблять стяжку в 1 мм, потім поверхню знежирюють і гарунтують. Кахель змочують у воді, наносять на неї спеціальний клей за допомогою зубчастого шпателя. Далі її садять на місце і притискають, видаляють зайву рідину по краях. Рівень стане в нагоді для регулювання поверхні. Хрестиками фіксують, а через 5 годин їх дістають. Склад висохне через 3 доби.
 3. Заміна відбувається майже так само, за винятком обережного вилучення з поверхні непридатної плитки.
 4. Міжплиточний шов оновлюється видаленням старої затирки і чищенням, а потім обробкою антисептиками і заповненням каналів новою сумішшю (на упаковці завжди є інструкція).

Зображення 2.1

Бетонні підлоги

Бетон також страждає від відколів і тріщин. Йому також страшні відшарування, поверхню з пилу, перепад висоти, наявність дрібних наскрізних отворів. Робота дуже залежить від характеру проблеми.

 1. Якщо мова йде про нерівності, то їх усувають шліфувальною машиною після фрезерації на глибину до 10 см, далі поверхня чиститься пилососом. Після просочення наноситься грунтовка. Проводиться полімеризація з подальшою фінішною шліфовкою.
 2. З вибоїнами важливо справлятися терміново. Для цього ділянку обрізають алмазним диском, виймають пошкоджену ділянку за допомогою перфоратора і чистять пилососом. Далі проводять обробку ґрунтовкою і заповнюють сумішшю, наприклад Консоліт-Барс. Далі вирівнюють поверхню правилом, і після висихання шліфують.
 3. Тріщини ремонтують різними способами залежно від їх величини. До 2 мм тріщину розшивають до 10 см глибиною, чистять. Далі заповнюють отвір ґрунтовкою і заливають розчином з епоксидною смолою (можна з поліуретаном). Як в інших випадках, поверхню шліфують.
 4. Глибокі тріщини ріжуть «болгаркою » десь на 5 см, уздовж роблять 2 канали, через які видаляють пошкодження. Видаляють з отвору пил, ґрунтують і наносять спеціальну суміш, шліфують. Можливий варіант посилення за допомогою металу.
 5. Деформаційні шви можна підправляти. Необхідно розширити шов, обрізати нерівності, вичистити. Далі поверхню ґрунтують, заповнюють сумішшю на основі полімеру і ферментів. Маркерами розмічають весь шов і шліфують.

Зображення 2.2

Ремонт дерев'яної підлоги

Перше, що потрібно зробити, це оцінити масштаби і можливі труднощі ремонту.

 1. Гниль в дереві перевіряється постукуванням молотка по всій площі. Для реставрації потрібно розібрати мостину і замінити дошку. Якщо підлога з лагами, тоді її розбирають, замінюють або вирізають частину дошки, встановлюють. Пристрій підлог часто різниться, якщо порівнювати квартиру і приватний будинок. Останній варіант часто розглядається з лагами, а перший — з бетоном, який може бути доведеться ремонтувати від тріщин.
 2. Замінити мостину можна за таким сценарієм. Спочатку потрібно зняти стару, виміряти і випиляти таку ж. Антисептиком потрібно обробити кругом, крім торців. Після цього можна монтувати за допомогою саморізів. У разі, коли мостина згнила не вся, її можна підпиляти.
 3. Якщо потрібно закрити тріщини між мостинами, використовують спеціальну замазку або ПВА-клей з тирсою, який після висихання потрібно гарненько відшліфувати. Поверхня готують, очищаючи з видуванням. У разі, коли щілина величезна, її реставрують за допомогою бруска з відповідного матеріалу, який садять на той же клей.

Способів ремонту підлог так само багато, як і видів проблем з ними. Цей матеріал повинен допомогти вам зробити правильний вибір.

Для того, аби поремонтувати підлогу Вам можуть знадобитися матеріали та інструменти, знайти їх можете у розділі «Магазини та торгівельні організації», а також будівельні компанії з майстрами.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.