Чим купувати стандартний колір в магазині, іноді краще взяти колер і білу фарбу, щоб створити свій індивідуальний, відповідний по стилю і смаку варіант. Боятися тут нічого: все можливо, якщо обережно!
Кілька порад малярів не завадять для роботи з колерування нікому. Тому ділимося найактуальнішими:
1.Колерувати фарбу можна своїми руками, дотримуючись певних правил. Саме вони дають запорука якості.
2.Одним з незаперечних правил є те, що колерувати потрібно в тому ж приміщенні, в якому буде проводитися ремонт. Це тому, що гра освітлення буде видна вже на цьому етапі.
3.Пропорції вдруге не вдасться повторити так само, як і в попередній абсолютно ніяк. Тому з одного «замісу» слід пофарбувати стіну від кута до кута, щоб не було відмінностей у відтінках. Другий вихід – запастися часом або помічниками, розвести величезна кількість фарби, щоб її вистачило на всі стіни приміщення. Якщо розраховувати обсяг, то до заводського опису краще додати зайві 5-10 % для запасу.
4.Ще порада: важливо брати фарбу і колер одного виробника.
5.Фарбу потрібно вибирати строго за призначенням, тому що вона продається з відмінними характеристиками для стелі, стін і підлоги.
6.Розмішувати фарбу можна з допомогою міксера, бо руками ефекту не буде.
7.Перед тим, як розвести все, що ви запланували, все-таки варто почекати і спробувати розвести в потрібних пропорціях маленьку кількість, потім пофарбувати нею шматочок стіни і оцінити: може вам не підійде такий варіант взагалі. Кольори можна коригувати за допомогою додавання або зменшення колера у фарбу. Набирати колер з незручної упаковки, без належного дозатора, можна з допомогою шприца.
Види колерів
Вони можуть бути органічними або неорганичными згідно складом. В органіці є незаперечна перевага: яскравість кольору, Але є і неприємна новина: покриття вигоряє з часом. Неорганічний варіант не має такої різноманітності відтінків, але не вигорають. Тому вибирати доводиться між Сциллою і Харибдою.
За формою випуску кольори бувають рідинними, у вигляді пасти, сухої суміші.
Ціна сухих барвників найпривабливіша, але вибір відтінків невеликий, відрегулювати їх непросто. Суху суміш важливо спочатку розвести в невеликій кількості оліфи або іншої рідини.
Рідкі барвники найбільш зручні і практичні. Вони дозволяють тонко підібрати відтінок кольору. Кольори такого виду поділяються ще й на залежні від типу фарби: масляні, акрилові, сталеві...
Паста часто має нерівномірне забарвлення. Змішуючи, можна ненавмисно отримати зовсім не той відтінок світла.
Секрети...
Читайте інструкції, вирішуйте заздалегідь, якого результату треба досягти, і тільки потім купуйте і розмішуйте матеріали.