Поради з укладання ламінату своїми руками

-
228
Поради з укладання ламінату своїми руками

Є багато варіантів підлог, які відрізняються красою, стилем, якістю та іншими параметрами. Не так давно став популярним ламінат, що володіє масою достоїнств. Це покриття з основою ДВП і щільністю HDF. Укладання ламінату своїми руками не складає особливих труднощів. Пропонуємо покрокову інструкцію для якісного ремонту у вашому домі.

Характеристики матеріалу. Підходить чи ні?

  • Це покриття стійке до стирання; 
  • Чи не вигоряє; 
  • Легко монтується; 
  • Чи не псується від впавшого жару або хімікатів; 
  • Не боїться плям.

Крім достоїнств важливо звернути увагу на протипоказання. У ванній кімнаті або сауні матеріал укладати не можна, тому що він не переносить вологу. Та ж історія і з бетонованою підлогою, яка не висихав протягом 7 днів.

Крім того,  для цього матеріалу повинні дотримуватися правильні умови. Наприклад, температура в приміщенні завжди повинна бути з плавними коливаннями і з опаленням. Оптимальний варіант — 30-15 градусів. Вологість повітря коливається від 40 до 70%.

Якщо ламінат потрібно монтувати на теплу підлогу, то вона повинна бути з водним підігрівом. Електрична тепла підлога категорично забороняється, тому що матеріал буде деформуватися і сохнути. Крім того, підігрів не можна буде включати в подальшому більш ніж на 27 градусів. Гідравлічні системи можуть використовуватися в якості теплих підлог. Вони мають властивість не перегрівати підлогу і рівномірно розподіляють тепло. Встановлювати дошки потрібно на 3 і більше сантиметрів поверх теплих підлог.

Підготовка до монтажу 

Ламінат укладають на поверхність із лінолеума, паркета, досок или або іншого  матеріалу, якщо вона абсолютно рівна та тверда. Це означає, що перед укладанням підлогу потрібно добре підготувати. Нерівності більше 2 мм на 1 кв. м. усуваються за допомогою виріюніючих сумішей або з використанням фанерних плит.  Сильні схили не повинні бути більше 4 мм на 2 м кв. Всі поверхності з мягкою й  неміцною текстурою наче ковдра повинні бути усунуті також. Якщо під покриттям буде бетонна основа, то його вкривають поліетиленом, щоб відбувалася ізоляція пару. Після цих дій потрібно розстелити звукоізолюючу піджилку. Ламінат має бути куплений заздалегідь і відлежуватися протягом  48 годин при однаковій температурі і повітрі з вологістю не більше 70%..

Технологія укладання покроково

1. Перед початком роботи потрібно розрахувати напрямок листів. Щоб не було видно стики, дошки краще укладати перпендикулярно до вікна, щоб світло повторювало напрямок. Також необхідно врахувати, що підлога має властивість розширюватися і звужуватися в залежності від умов. Тому біля стін, дверей або труб потрібно залишати відступи приблизно в 5-7 мм. Якщо мова йде про кімнату розміром більше 8 * 12 кв. м. 

2. Першу дошку необхідно укладати до стіни пазом.

3. Другий ряд починають від обрізаного боку першої дошки. Другу потрібно під кутом вставити в замок і замкнути. 4 наступні панелі, яким випало стати основою для всього монтажу, встановлюються за таким же принципом. Між ними і стінами вставляються розпірні клини, за стабільної фіксацією яких потрібно стежити. 

4. Щоб встановити останню дошку, її закріплюють скобою або струбциною.

5. Для обходу труб або інших проблемних об'ємних ділянок матеріал сверлится і пиляється (пилка по металу підійде) дуже акуратно.

6. Щоб встановити плінтуса і пороги використовують спеціальний клей. Потрібно обов'язково підібрати їх в колір всієї підлоги і двері. Також розрізняють пороги однорівневі, односторонні для камінів або дверей, а також нівелюють різні рівні і кутові (канти).

Догляд за новою підлогою

Цей пункт є великою перевагою, тому що увага поширюється тільки на дві речі:

  • Мити потрібно добре віджатою ганчіркою, щоб волога не потрапила між дошками; 
  • Для попередження подряпин під ніжки меблів підставляють килимки або інші пристосування.   

Ламінат вигідний і зручний, якщо його правильно укласти власноруч або за допомогою майстра та доглядати належним чином. Вибирайте якісний матеріал, і нехай ваша квартира або будинок будуть з хорошим ремонтом.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.