Шпалери, що виробляють енергію

132
-
Шпалери, що виробляють енергію
Тип статті:
Огляди

Англійськими вченими була створена технологія виробництва шпалер, які працюють за принципом биоаккумуляторов, тобто можуть накопичувати і перетворювати енергію. Вони працюють як сонячні батареї.

Щоб виготовити прототип, вчені додали до чорнилу струменевого принтера ціанобактерії. Особливість цих мікроорганізмів в тому, що їм доступний фотосинтез. За технологією спочатку на паперову або тканинну основу наносяться вуглецеві нанотрубки, а потім — чорнило.

Невеликий відрізок таких шпалер (30х20 см) здатний акумулювати і відтворювати енергію, рівну однієї світлодіодним лампочки. Ціанобактерії живуть на шпалерах, синтезують кисень, завдяки чому в будинку, де є такий елемент декору завжди чисте повітря.

Ці шпалери органічні, після вироблення ресурсу їх можна без остраху викинути: вони швидко розкладаються і не забруднюють навколишнє середовище.

Проблеми таких модерних оздоблювальних матеріалів в тому, що термін живучості бактерій складно передбачити, так і масштабного формату таких шпалер ще не створено.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Почему демонтировали АЗС в Ольшанке Кировоградской области? Обо все подробно рассказывает Stroy-inform.
Каким подъездам в Кропивницком установят энергосберегающие окна вместо прежних: рассказывает Stroy-inform.
Как спасали две архитектурные достопримечательности Кропивницкого сегодня, 28-го ноября, рассказывает Stroy-inform.
На заседании исполнительного комитета городского совета решали, за что и как штрафовать, если нарушается законодательство об охране культурного наследия. Рассказывает Stroy-inform.
После пресс-конференции раскрылась схема поступления денег для реставрации моста в Кропивницком.