Будівельні інновації: розумні стікла

85
-
Будівельні інновації: розумні стікла
Тип статті:
Огляди

Німецькі вчені (Йенський університет) розробили і представили нові віконні системи. Вони володіють унікальними властивостями акумулювання сонячної енергії, можуть затемнювати приміщення і обігрівати його при необхідності.

Ідея створення такого скла обумовлена питаннями енергозбереження, які особливо гостро стоять перед членами Європейського Союзу. Адже на енергозабезпечення будинків і офісів витрачається понад 40% споживаної енергії. В основному енергія потрібна для нагрівання приміщень та їх кондиціонування. Зменшити енерговитрати покликані нові віконні покриття.

Представлені моделі — це супертонкі скла, в основі яких спеціальна рідина з наночастинками заліза. Ця рідина має властивості магніту, тому притягує частки заліза, які поглинають та акумулюють тепло. Тому таке вікно здатне мимовільно (в залежності від інтенсивності сонячної активності) затемнювати приміщення або його обігрівати.

Інтенсивність і функціональність таких систем залежить від кількості наночастинок заліза. Представлений прототип продемонстрував відмінні властивості таких стекол. Вчені рекомендують використовувати ці системи на великих площах.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.