Будівельні інновації: розумні стікла

44
-
Будівельні інновації: розумні стікла
Тип статті:
Огляди

Німецькі вчені (Йенський університет) розробили і представили нові віконні системи. Вони володіють унікальними властивостями акумулювання сонячної енергії, можуть затемнювати приміщення і обігрівати його при необхідності.

Ідея створення такого скла обумовлена питаннями енергозбереження, які особливо гостро стоять перед членами Європейського Союзу. Адже на енергозабезпечення будинків і офісів витрачається понад 40% споживаної енергії. В основному енергія потрібна для нагрівання приміщень та їх кондиціонування. Зменшити енерговитрати покликані нові віконні покриття.

Представлені моделі — це супертонкі скла, в основі яких спеціальна рідина з наночастинками заліза. Ця рідина має властивості магніту, тому притягує частки заліза, які поглинають та акумулюють тепло. Тому таке вікно здатне мимовільно (в залежності від інтенсивності сонячної активності) затемнювати приміщення або його обігрівати.

Інтенсивність і функціональність таких систем залежить від кількості наночастинок заліза. Представлений прототип продемонстрував відмінні властивості таких стекол. Вчені рекомендують використовувати ці системи на великих площах.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Почему демонтировали АЗС в Ольшанке Кировоградской области? Обо все подробно рассказывает Stroy-inform.
Каким подъездам в Кропивницком установят энергосберегающие окна вместо прежних: рассказывает Stroy-inform.
Как спасали две архитектурные достопримечательности Кропивницкого сегодня, 28-го ноября, рассказывает Stroy-inform.
На заседании исполнительного комитета городского совета решали, за что и как штрафовать, если нарушается законодательство об охране культурного наследия. Рассказывает Stroy-inform.
После пресс-конференции раскрылась схема поступления денег для реставрации моста в Кропивницком.