Вибираємо шпалери для вітальні

-
253
Вибираємо шпалери для вітальні
Тип статті:
Огляди

Розпал літа. Час втілити давню мрію – зробити ремонт «під себе». Ви давно мріяли перетворити свою вітальню в те місце, де було б комфортно і затишно всім членам сім'ї.

Вітальня – найголовніше приміщення в будинку. Тут збираються вечорами домочадці, тут приймають гостей, тому дизайну цієї кімнати відводиться особлива увага. Потрібно передбачити всі деталі інтер'єру – від колірного рішення до дизайну освітлювальних приладів, електричних розеток і вимикачів.

Особливу увагу слід звернути на вибір шпалер. Адже від їх якості матеріалу і колірного рішення залежить весь настрій приміщення.

При підборі шпалер слід врахувати:

 • тип шпалер – паперові, флізелінові, тканинні, рідкі, під фарбування;
 • якість і вид основи шпалер;
 • ширина рулону і метраж;
 • колір, характер малюнка, рапорт рисунка (через який відрізок/кількість сантиметрів повторюється малюнок).

Найбільш складним є вибір кольорової гами шпалер. Адже вони не повинні бути занадто світлими або темними, не повинні тиснути візуально. Бажано, щоб матеріал, з якого виготовлені шпалери приховував дрібні дефекти поверхні стін, візуально виправляв недоліки приміщення – збільшували висоту/ширину. Були функціональні й практичні у всіх відносинах.

В особливо складних випадках, допускається комбінування шпалер за якістю, структурою та кольором. Наприклад, якщо потрібно виділити частину стіни або частину кімнати – зонувати, використовують різні шпалери або навіть різний оздоблювальний матеріал – камінь, бамбук, різновиди штукатурки.

У невеликих приміщеннях красиво виглядають світлі шпалери з великим малюнком. Якщо є потреба візуально підняти стелю, вибирають шпалери в смужку або ж комбінують однакові за якістю, колірному рішенню шматки оздоблювального матеріалу.

Це абсолютно не означає, що в просторому, високому і добре освітленому приміщенні, потрібно поклеїти чорні шпалери. Просто бажано заздалегідь розподілити зони та окреслити їх межі за допомогою оздоблювальних матеріалів, карнизів, бордюрів, колон, арок, меблів і інших дизайнерських рішень. Для цієї мети, часто використовуються шпалери-компаньйони.

Щоб не помилитися з вибором колірної гами, ми пропонуємо розглянути значення кожного кольору і його вплив на психологічний та емоційний стан людини:

 • червоний – застосовується в оформленні інтер'єру в якості акценту і в обмеженій кількості. Адже червоний, не тільки колір любові і пристрасті, але і агресії;
 • жовтий колір здатний надати приміщенню затишок, відчуття тепла і комфорту. Найчастіше використовується при невеликій квадратурі, так як візуально розширює простір.
 • поєднання червоного і жовтого дає помаранчевий – сприяє створенню атмосфери камерності;
 • рожевий – вважається молодіжним і підходить для створення інтер'єрів;
 • білий – універсальний, часто використовується як універсальний компаньйон;
 • фіолетовий – екзотика, в психологічному плані може викликати дискомфорт. Бажано використовувати як часткову обробку або акцент;
 • зелений – вважається класикою, з точки зору психології – здатний заспокоїти і навіть зняти напругу;
 • спокій і релакс забезпечить синій. За словами психологів, надає людині впевненості та комфорту;
 • чорний колір несе в собі також багато смислового значення, як і червоний – підкреслює елегантність і розкіш, але при надлишку, створює траурну атмосферу.

Якому б колірному рішенню ви не дали перевагу, головне, щоб вам і вашим домочадцям, в цьому приміщенні було комфортно, затишно і спокійно. Вибір шпалер, це строго індивідуально.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.