Натуральні шпалери – екологічно чистий обробний матеріал

-
903
Натуральні шпалери – екологічно чистий обробний матеріал
Тип статті:
Огляди

В останні роки, при проведенні будівельно-ремонтних робіт в приміщеннях, особливо житлових, ми приділяємо особливу увагу складу та якості оздоблювального матеріалу, а саме – шпалерам. Найбільш безпечний варіант – це натуральні шпалери. Їх різновиди і колірна гамма здатні задовольнити запити найвибагливішого замовника.

Трохи історії

Спочатку натуральні шпалери виготовлялися виключно ручним способом. Природні матеріали збиралися, сушилися, оброблялися на спеціальному верстаті і вручну спліталися в єдине полотно, а потім, майбутній обробний матеріал наклеювався на основу – папір або флізелін. Зроблені вручну шпалери мають спільну рису – акуратні шви на самому полотні. Тому висока вартість таких шпалер цілком виправдана, оскільки вони пізнали тепло рук майстра, який працював над їх створенням.

Види натуральних шпалер

На ринку оздоблювальних матеріалів представлено декілька видів натуральних шпалер. Ми пропонуємо розглянути найбільш поширені:

 • Рослинні – для їх виробництва використовують очеретяні трави, а також усім відому кропиву, екзотичну агаву сизальску, джутове волокно і т д. Їх часто називають «паперовими», адже їх основу складає целюлоза. Шпалери з натуральних рослинних матеріалів ефективні при підвищеному шумі і мають властивості перерозподілу вологи.
 • Пробкові – використовується корковий шпон, наклеєний на паперову основу. Найчастіше використовується для шумоізоляції.
 • Шпон з цінних порід дерева наклеєний на флізелінову або паперову основу, також застосовується при обробці приміщень. Найчастіше використовують дуже дорогі породи дерев – сандалове дерево, японське лакове дерево або ж вишню європейську.
 • Бамбукові – для підвищення практичності і зносостійкості їх наклеюють на тканинну основу.
 • Окремо хотілося б звернути увагу на шпалери до складу яких входить слюда. Таке оздоблювальне полотно дуже міцне і практичне, стійке до стирання.

Позитивні сторони шпалер натуральної сировини:

 • Виготовлені з екологічно чистих матеріалів.
 • Чітко проглядається структура полотна.
 • Шумоізоляція.
 • Переважно стійкі до агресивного середовища.
 • Не схильні до зараження хвороботворними мікроорганізмами і перешкоджають розмноженню шкідливих комах.

Але, при всіх позитивних характеристиках натуральні шпалери мають і деякі недоліки:

 • Ціна – висока вартість відлякує майстрів, адже завжди існує ризик зіпсувати дорогий матеріал.
 • Складність в роботі – важко розкроїти, погано клеяться.
 • При наклеюванні видні стики в будь-якому випадку.
 • Темна гамма забарвлення — візуально зменшує приміщення.
 • Приваблюють тварин – використовують як когтеточки, гризуть.

Технологія наклеювання натуральних шпалер

Перед початком робіт, слід дати можливість шпалерам «адаптуватися» протягом доби, в тому приміщенні, де вони будуть надалі наклеєні. Краще всього, розмістити їх в полурозвернутому або розгорнутому стані біля тієї стіни, для якої вони призначені.

Також, слід провести ретельну підготовку поверхні: очистити від старих шпалер, прогрунтувати. Потім оздоблювальний матеріал розрізають на смуги потрібної довжини. Іноді, наприклад, для бамбукових шпалер, застосовують ножиці по металу. Клей підбирають відповідно до рекомендацій виробника. Поклейка проводиться в стик. Якщо в планах тільки часткова обробка приміщення натуральними шпалерами, тоді межі її чітко окреслюються, оскільки для різних типів шпалер застосовують клей різного складу.

Особливості застосування натуральних шпалер в сучасному інтер'єрі

Натуральні шпалери, через особливості матеріалу, з якого вони виготовлені, дуже відрізняються від звичних нам шпалер. Цей обробний матеріал більше схожий на панелі, але це ніяк не применшує їх ефектний вигляд. Найчастіше натуральні шпалери використовують для комбінованої обробки приміщень. Оригінальна фактура і приглушене/темнувате забарвлення більш всього підходить для спальних кімнат. Але, при вмілому поєднанні з іншими оздоблювальними матеріалами, їх використовують і у вітальні. Наприклад, можна вигідно виділити телевізійну зону. Шпалери з бамбука виграшно виглядають для часткової обробки інших приміщень – кухні, їдальні, вітальні.

Залишки натуральних шпалер часто використовують для декору меблів. Ними декорують (частково або повністю) комоди, журнальні/кавові столики, підноси і т. д.

Використовуючи в обробці натуральні шпалери можна повністю відтворити бажаний стиль приміщення – від японського чи китайського, до стилістично наближеного східного. Або ж підкреслити еко стиль. Використовуючи при оформленні сучасних інтер'єрів – техно і хай-тек, такий обробний матеріал використовують для створення дизайнерського акценту в приміщенні.

Як би ви не використовували натуральні шпалери, ви завжди у виграші, адже натуральні шпалери привнесуть у ваш дім тепло і чистоту самої природи.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.