Загальне призначення морилки для бетону

-
1088
Загальне призначення морилки для бетону

Навіщо потрібно покривати бетон морилкою?

Сучасний дизайн інтер'єру передбачає такий стиль Хай-тек, який, як правило, включає елементи не декорованого бетону або цегляної кладки. Але це дуже оманливе переконання. Створити бетонну «стару» стіну такий же непростий процес, як і підготувати під обклеювання шпалер. Адже, якщо просто залишити голий бетон, в приміщенні буде порошно і незатишно.

Процес фарбування бетону передбачає кілька етапів – від підготовчого до здачі об'єкта. Сьогодні, мережа будівельних супермаркетів, представляє великий асортимент фарб і морилок для бетонних стін. Морилки, на відміну від інших матеріалів для покриття, мають властивості глибокого проникнення у структуру, може підкреслити натуральний колір стіни, а може надати потрібний відтінок.

Існує два види морилок для фарбування бетону – для внутрішнього і зовнішнього застосування. Так само в асортименті є морилки для створення різних ефектів: «стара стіна», «строкаті плями».

Різновиди морилок для бетону

Вибір будівельних матеріалів для оздоблювальних робіт – самий відповідальний момент. Адже це те, на що ви будете дивитися щодня. Особливе значення має якісний склад обраного оздоблювального матеріалу і його колір.

Морилки для покриття бетону бувають на кислотній або водній основі (акрилові). Матеріал для фарбування на кислотній основі, на жаль, має дуже малу колірну гаму. Серед них відтінки коричневого, теракотового, синього і зеленого. Але, при бажанні, можна створити потрібний відтінок, колір шляхом експериментального змішування. Глибину кольору коригують кількістю нанесених шарів.

Акрилові морилки (на водній основі) мають більш широкий спектр фарб, включаючи чорний і «металіку». У випадку, якщо потрібного кольору немає, його можна створити самому – шляхом додавання одного кольору в інший.

Обидва види морилок (кислотні та водні) підходять до застосування, як на нових бетонних поверхнях, так і на старих бетонних поверхнях. Область їх застосування так само широка – стіни (внутрішні, зовнішні), підлоги, стільниці та підвіконня, чаші басейнів і т. д.

Дуже важливим елементом в процесі нанесення морилки, є підготовчий період. Адже, якщо поверхню не очистити від різних типів забруднення (клей, бруд, жир і т. д.), речовини, що входять до складу морилки, не зможуть проникнути в глибину бетонного шару. Колір буде недостатньо насиченим і глибоким. На нову бетонну поверхню перший шар морилки можна наносити тільки через тридцять днів з моменту закінчення робіт з оштукатурення.

Процес підготовки бетонних поверхонь під фарбування морилкою

Всі підготовчі роботи для нанесення морилки на бетонну поверхню починаються після остаточного її «дозрівання», процес може тривати від одного до двох місяців. Підготовчі роботи складаються з таких етапів:

1. Перевірка ступеня вологості бетонної поверхні. Якщо немає в наявності спеціальних приладів, можна визначити дослідним шляхом. Бетонну поверхню покривають поліетиленовою плівкою і залишають терміном на одну добу. Якщо вологість висока, утворюється конденсат. У такому разі фарбувальні роботи відкладаються ще на місяць.

2. Якщо належить фарбування старої бетонної поверхні, то її слід очистити від фарби, побілки або інших забруднень.

3. Потім слід обробити поверхню содовим розчином (на 1 кг соди беремо 7-10 літрів води). Це дозволить остаточно очистити бетон від пилу, бруду і жирних плям. Якщо присутні плями іржі, їх видаляють слабким розчином мідного купоросу (15%).

4. Щоб усунути всі шорсткості, бетонна поверхня шліфується наждачним папером.

5. Для підвищення міцності бетонної поверхні, її покривають розчином, який складається з солі і кислоти.

6. І на завершення, здійснюється нанесення ґрунтової суміші глибокого проникнення на бетонну поверхню. Для такого виду робіт використовують звичайний валик або пензель макловіцу.

На сьогоднішній день існує кілька різновидів морилок для бетону:

— морилки на основі епоксиду. Призначені для гідрозахисту бетонної поверхні. Їх застосовують у приміщеннях з підвищеною вологістю. Працювати з такими морилками потрібно в добре провітрюваних приміщеннях, оскільки вони володіють підвищеною токсичністю;

— морилка, виготовлена на латексній/акриловій, менш токсична. Це дає можливість працювати з таким матеріалом в обмеженому, погано провітрюваному просторі. Ще один плюс таких морилок – термостійкість;

— глянцева морилка застосовується для особливо вишуканих випадків в обробці інтер'єру, оскільки поверхня, покрита такою морилкою, дуже тендітна і вразлива д технічних пошкоджень;

— новий тип морилок для бетонних поверхонь – кислотна морилка, яка призначена як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.

Відмінні риси між кислотними і водними морилками

При фарбуванні бетонних поверхонь морилкою, найчастіше використовують кислотні або розчини на водній основі. Хоча область застосування у них ідентична, вони мають ряд відмінностей.

Кислотні морилки, до складу яких входять неорганічні солі, розчинені в кислоті, легко проникають вглиб бетонної поверхні. Потім, вступивши в хімічну реакцію з елементами, що входять у склад бетонної суміші, можуть надавати ефект мармуру. Кислотні морилки, найчастіше, використовують для додання глибокого кольору і прозорості одночасно. Ще одна перевага цих морилок, це широка колірна гамма.

Морилки на водній основі в своєму складі мають акрилові полімери і пігменти. Таким чином, вони можуть легко заповнити незначні нерівності і пори на бетонній поверхні, створюючи таким чином кольорову плівку напівпрозорого/непрозорого кольору. При нанесенні морилок на водній основі будь-які хімічні реакції не мають місця, таким чином виходить цілком послідовний відтінок. Ключова різниця полягає в тому, що ніякої хімічної реакції не відбувається, склад водних морилок не токсичний, абсолютно безпечний як для людей, так і для тварин.

Колірне рішення – поради фахівця

Від того, яким кольором ви пофарбуєте стіни приміщення, залежить дуже багато. Адже колір впливає на настрій людини, його апетит, розумову діяльність. Він може збуджувати, заспокоювати, дратувати і т. д. Тому до вибору кольору морилки для бетонної поверхні, потрібно підійти з усією серйозністю. Не варто міняти власні уподобання на модні віяння або настійні поради друзів або родичів.

Виробники морилок для бетонних поверхонь намагаються надати  у свої торгові представництва та будівельні супермаркети діаграми відтінків, а також реальні зразки. Таким чином, потенційний покупець має можливість візуалізувати свої переваги, розглядаючи шматок пофарбованого бетону.

Найбільш популярними є нейтральні відтінки – сірий, коричневий, зелений.

В умілих руках майстра, з допомогою морилок створюються прекрасні імітації мармуру, шкіри, дерева, каменю. Для створення такого шедевра використовують кілька видів морилок, або ж використовуються спеціальні трафарети.

Спосіб моріння насилу можна назвати фарбуванням, та все ж. Це стійкий колір тонування, в процесі якого морилка проникає глибоко в структуру бетону і колір стає не тільки глибоким, але і стійким до світла і стирання.

Спосіб моріння є універсальним – зовнішні і внутрішні роботи. Для продовження терміну експлуатації, поверхню після закінчення робіт, покривають герметиком або сумішами, у складі яких є віск (для обробки дерев'яних поверхонь).

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.