Світ шпалер
Здається, що шпалери, якими ми обклеюємо стіни нашого житла і робочих кабінетів, були завжди. На сьогоднішній день, це найбільш популярний вид оздоблювального матеріалу. З історії виникнення цього елемента декорування стін відомо, що з еволюцією культурного і дизайнерського розвитку людства, змінювався і зовнішній вигляд, фактура, дизайн шпалер – від простих паперових з обрізними краями, до фото шпалер, рідких, флізелінових, тканинних, з шовкографією до фактурних під фарбування. Останній варіант дозволяє змінити настрій і стиль приміщення не переклеивая оних. Просто нанести новий шар фарби, і все. Шпалери під фарбування – це естетично красиво і економічно вигідно. Склад матеріалу, з якого зроблені такі шпалери, дозволяє нанести кілька шарів барвника без будь-якої шкоди для їх зовнішнього вигляду.
Переваги фактурних шпалер під фарбування
Правильно підібраний колір стін, це вже половина успіху майбутнього інтер'єру приміщення. А якщо ви помилилися або змінили свої плани, і замість кабінету, вирішили облаштувати дитячу? У разі, якщо ви зупинили свій вибір на шпалери під фарбування, немає ніяких проблем! Адже цей універсальний матеріал має безліч плюсів:
Згідно з переліченим характеристикам, шпалери під фарбування можна назвати універсальним матеріалом.
Перелік підготовчих робіт перед поклейка шпалер під фарбування
Незважаючи на всю універсальність шпалер під фарбування, є ряд особливостей у процесі підготовки до їх поклейке. Якщо планується клеїти шпалери до облаштування підлоги, досить акуратно розрізати їх і не забруднити в ході робіт. А що ж робити у випадку, якщо передбачається переклеювання і фарбування в приміщенні, де вже існує чистовий варіант підлогового покриття? Все просто:
В процесі вибору шпалер потрібно врахувати тип малюнка, адже при різному колірному рішенні, малюнок виглядає по-різному. Особливу увагу слід звернути і на склад, і на якість фарби – водоемульсійна схильна до стирання, акрилова – більш світло — і зносостійка.Також до складу фарби та колору не повинні входити шкідливі елементи і компоненти. Фахівці радять використовувати новий вид фарб – латексні. Вони найбільш безпечні і відносяться до екологічно чистим. Проте вимагають особливої спритності в роботі. Латексні фарби швидко висихають, тому банку з фарбувальним матеріалом слід розкупорювати тільки перед самим процесом фарбування, працювати швидко. Але самі стіни сохнуть довго – до трьох днів.
Який би матеріал (фарбу) для фарбування ви не вибрали, слід, перед початком робіт зробити пробне фарбування на невеликій ділянці або шматок шпалер і дочекатися висихання, щоб мати уявлення про кінцевий результат. І тільки в разі, якщо вас все влаштовує в кольорі, починати масштабну роботу.
Особливості фарбування шпалер
Як правило, шпалери під фарбування – флізелінові. А це означає, що в їх виробництві використовується целюлоза, яка обробляється за спеціальною технологією. Саме полотно шпалер двошарове. Верхній шар – спінений полівініл. А внутрішній – паперовий. До стіни такі шпалери приклеюються до стіни, а фарба наноситься на полівініл.
Фарбування здійснюється після поклейки і висихання. В процесі нанесення фарби на поверхню використовують традиційні інструменти: валики, кисті, краскопульт.
Однак, навіть в такому буденному процесі є місце творчості та експериментів:
Яким би способом ви не завдали фарбувальний матеріал, він буде довго радувати своїм виглядом.