Метизи та засоби кріплення

-
239

Використання металовиробів і кріплення в покрівельних роботах

Як правило, всі вважають, що якість виконуваних робіт з облаштування покрівлі, фасаду, залежить від професіоналізму робітників. Але, це не зовсім так. Важливу роль у процесі відіграють якісні інструменти і матеріали, а особливо, для облаштування даху. Неправильно підібрані кріпильні матеріали негативно вплинуть на термін експлуатації покрівлі і її міцність.

Перед тим, як приступити до виконання робіт безпосередньо на об'єкті, потрібно з усією серйозністю поставитися до такого елементу кріплення, як металовироби. Наприклад, саморізи – особливу увагу слід звернути на склад матеріалу, з якого вони виготовлені. Високоякісні саморізи виготовляють з вуглецевої сталі, плюс – мають антикорозійне покриття, або ж, вони можуть бути виготовлені з нержавіючих сплавів металу (ці коштують дорожче). Всі метизи поділяють за призначенням:

  • для робіт по облаштуванню покрівлі;
  • для процесу по монтажу сендвіч-панелей;
  • для закріплення фасадних систем;
  • для кріплення профільованого листа.

Не залежно від того, виконання яких робіт належить, має бути проведений ретельний підбір матеріалу та інструменту, оскільки від цього безпосередньо залежить якість і термін експлуатації об'єкта.

Характеристики металовиробів за принципом їх призначення

Саморізи для покрівельних робіт

Для робіт з облаштування покрівлі, як правило, використовують спеціальні саморізи, покриті цинком. Найчастіше ними кріплять металочерепицю до дерев'яної обрешітки. Такі саморізи виготовлені за ДСТУ – головка з шайбою, в комплект також входить ущільнювальна прокладка, яка є додатковим захистом від агресивного зовнішнього середовища. На саму поверхню саморіза нанесено антикорозійне покриття.

Пофарбовані покрівельні саморізи

Різнокольорові покрівельні саморізи мають ту ж форму і призначення, що і звичайні. Також в комплекті є прокладка з морозостійкої гуми. Велика різьба переходить у загострений наконечник. Матеріал, з якого виготовлені саморізи – оцинкована сталь. Найчастіше використовуються для кріплення всіх видів металочерепиці та профнастилу. Для естетичного вигляду, колір головки саморіза підбирається під колір матеріалу, який використовується для облаштування даху. Палітра відповідає загальноприйнятим стандартам.

Існують деякі особливості монтажу металочерепиці – щоб уникнути попадання вологи, потрібно більш щільне примикання прокладки до виробу. При дотриманні всіх технологічних вимог, гарантійний термін служби – 30 років.

Метизи для монтажу сендвіч-панелей

Для кріплення покрівельних сендвіч-панелей, використовують спеціальне кріплення. Оскільки їх використовують для облаштування дахів великих площ, попередньо облаштовують металевий каркас, до якого і кріплять сендвіч-панель. Для цього виду робіт використовують саморізи з подвійною різьбою, металокаркас/сендвіч-панель. Для зручності і швидкості проведених робіт (закручування-розкручування), такий метиз має головку з шістьма гранями. Саморізи, призначені для монтажу сендвіч-панелей спочатку йдуть в комплекті з гумовою шайбою. Ця деталь несе гідроізоляційну функцію. Вибір саморіза залежить від товщини матеріалу – панель+металокаркас+1,5 см.

Щоб відразу виконати весь комплекс робіт, в комплект також входять відливи, а також внутрішні і зовнішні куточки. Ці елементи монтують вже після закінчення основних робіт. Для цього використовують саморізи з пресшайбою, оскільки вони більш гострі і, природно, набагато зручніші в роботі. Кількість таких металовиробів розраховують у співвідношенні один саморіз на сорок міліметрів.

Метизи для монтажу фасадних систем

Сучасні будівельні технології та асортимент будівельних матеріалів дозволяють з легкістю втілити в життя будь-яке бажання клієнта. Не є винятком і зміна зовнішнього вигляду фасаду будівлі. Навіть якщо доведеться кріпити фасадні сталеві листи, це не стане перешкодою на шляху до мрії. Шурупи, які для цього використовують, відрізняються підвищеною міцністю і укомплектовані універсальною гумовою морозостійкою прокладкою, яка забезпечує надійну фіксацію фасадних систем на попередньо зведеному дерев'яному або сталевому каркасі. Капелюшок такого металовиробу багатогранний і є універсальним – підходить як для викрутки, так і для шуруповерта.

Спеціальні метизи для монтажу профільованого листа

Для кріплення універсальних профільованих сталевих листів використовують метизи, які здатні витримувати підвищені навантаження – пориви вітру, перепади температур, навантаження від снігу, зледеніння і т. д.

Оскільки такі листи багатофункціональні – облицювання стін, дахів, облаштування огорож, то і кріпильний матеріал повинен бути особливим. В іншому випадку, це призводить до часткового або повного руйнування конструкції. Саморізи повинні бути не тільки міцними, але і мати антикорозійне покриття або виготовлені з нержавіючої сталі. Ще одним елементом захисту, є гумовий прошарок (прокладка), яка протистоїть стиранню металу і проникненню вологи у отвір утворений в результаті монтажних робіт.

Метизи для столярного і меблевого виробництва:

Сьогодні повертається мода на столярні вироби та меблі з натурального дерева. Для виготовлення таких виробів звичайно ж потрібний кріпильний матеріал – шурупи, скоби, металеві затяжки, гвинти і т. д. На ринку будівельних матеріалів такі кріпильні елементи представлені в широкій колірній гамі.

Всі ці деталі допоможуть створити вироби здатні витримати велику вагу/навантаження, мати витончений, вишуканий вигляд і довго будуть радувати індивідуальністю виконання.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.