Особливості та основні види декоративної штукатурки

-
660
Особливості та основні види декоративної штукатурки

На ринку будівельних матеріалів особливу нішу займають сухі суміші для декоративної штукатурки. Вони бувають двох видів – фасадна для зовнішніх робіт і внутрішня, для обробки приміщень.

Штукатурка, як будь-який інший матеріал, відрізняються ще і за функціональними особливостями:

 • для вирівнювання поверхонь – стартова;
 • під оздоблювальні матеріали (шпалери, фарбування) – фінішна.

Крім цього, існує чимало різних сумішей і, відповідно, методик їх нанесення. Вони відрізняються складом, кольором, що дозволяє використовувати саму штукатурку як обробний матеріал, формуючи при цьому цікаву фактурну поверхню.

Широка колірна гамма лицювальних сумішей дає можливість втілити мрії самого вишуканого замовника, проявити індивідуальність. Навіть, на перший погляд, ідентичні споруди можуть виглядати оригінально і неповторно.

Майже кожен покупець має уявлення про декоративне призначення фасадних штукатурок, але мало хто надає значення тому факту, що вони несуть і захисні функції. Можна сказати, що захисні властивості фасадних штукатурок – основні, а декоративність, є приємним бонусом. Наприклад, роботи по зовнішньому утепленню, захисний шар штукатурки виконує цілий ряд функцій: шумоізоляція, вогнестійкість, паропроникність, стійкість до дифузії, захист від температурних коливань зовнішнього середовища, а вже потім декоративність. Виробляючи зовнішнє утеплення, бажано надійно захистити термошар, збільшуючи шар штукатурки. Щоб уникнути утворення тріщин і розколів, в процесі роботи застосовують спеціальну армуючу сітку.

Плюс до всього, за допомогою фасадної штукатурки можна приховати перепади і нерівності стін. А фактурна суміш дозволить вади піднести як гідності. Такий вид обробки застосовують при великих перепадах і нерівностях, щоб виключити ряд додаткових робіт по вирівнюю. Тим самим заощадивши кошти і час.

Штукатурки, фасадні фарби аналогічні за своїми властивостями. Вони виконуються на основі однакових в'яжучих. Використовуючи універсальні штукатурки, можна обійтися без залучення фахівців, оскільки вони не вимагають особливих підготовчих робіт. Перед застосуванням інших видів штукатурних сумішей, передбачається ґрунтовна підготовча робота – зачистка поверхні і її грунтовка. Кольорові штукатурки продаються в готовому вигляді. Але при бажанні, якщо немає потрібного колірного рішення, їх можна виготовити самостійно, додавши в звичайну суміш потрібний колір або відтінок.

Штукатурна суміш виробляється і продається в сухому або пастоподібному вигляді (полімерна паста). Існує кілька типів штукатурок, їх розрізняють за типом в'яжучих компонентів, а також по виду, фактурі і розміру наповнювача.

Особливості мінеральної декоративної штукатурки

Найбільш поширений вид штукатурок – полімерцементні. Назва говорить сама за себе, оскільки до їх складу входить цемент. Це готові сухі суміші. Перед початком робіт їх просто розводять водою до потрібної консистенції. Перед початком робіт поверхню грунтовно грунтують сумішшю в яку входять кварцовий пісок і закріплюють компоненти.

Всі види полімерцементної штукатурки відрізняє міцність і стійкість до агресивних впливів (стирання, подряпини), вони чудово захищають поверхню від проникнення вологи, і в той же час, паропроникні. Але існує і ряд негативних чинників:

 • знижена еластичність створює ряд труднощів при виконанні робіт – ускладнює розтягування розчину;
 • виникнення мікротріщин.

Сьогодні налагоджений випуск двох видів мінеральної штукатурки:

 • звичайна за цілком прийнятною ціною – бюджетний варіант;
 • ВІП – з фракціями мармурової крихти, блискітками та іншими наповнювачами.

Склад суміші підібраний таким чином, що стійкий до високих температур (не горючий) і абсолютно безпечний для проведення робіт по утепленню фасадів будівель з застосуванням пінополістиролу. Оскільки, це найпростіша звичайна штукатурка, надати їй тон дуже складно. Після нанесення і повного висихання, її покривають фарбою. Полімерцементна штукатурка проста в роботі.

Особливості акрилової штукатурки

До складу цієї штукатурки входить акрилова смола. Оскільки, одним з компонентів є високомолекулярний полімер, вона відноситься до синтетичних матеріалів. У продаж надходять суміші готові до застосування. Акрилові штукатурки характеризуються високою адгезією по відношенню до мінеральних матеріалів, підвищеною еластичністю і достатньою стійкістю до деформацій. Наявність у складі смол (акрилових), її водопоглинання досить низьке, а оштукатурена поверхня не розтріскується. Такі показники сприяють активному застосуванню даного виду матеріалу для приміщень з підвищеною вологістю. Але, в той же час, натуральні компоненти не дозволяють використовувати акрилову штукатурку для фасадних робіт, оскільки вона легко запалюється. Ще одним негативним чинником є низька паропроникність, що сприяє накопиченню вологи та знижує теплоізоляційні властивості.

Особливості силікатних штукатурок

Застосування рідкого калійного скла в основі цієї штукатурки, дало можливість застосовувати її для досить широкого спектру робіт. Поверхня, покрита силікатною штукатуркою, має гідрофобність, має хорошу влагопропускну (вода, пара) здатність покриття. Силікатну штукатурку найчастіше, застосовують при фасадних роботах (поверх мінеральної вати). Ділянки, оброблені силікатною штукатуркою фасади не покриваються тріщинами. Ще один плюс цього виду матеріалу – антистатичність. Воно не притягує до себе пил і інші види забруднень, поверхня залишається чистою.

У продаж силікатна штукатурка надходить в готовому до застосування вигляді. ЇЇ досить просто перемішати перед початком робіт.

Серед недоліків цього продукту:

 • обмежена колірна гама;
 • досить швидкий темп нанесення на поверхню. Оскільки має властивості швидкого затвердіння, потребує умілих рук висококваліфікованого спеціаліста;
 • перед початком робіт, потрібна спеціальна підготовка поверхні і грунтовка.

Особливості силоксанової декоративної штукатурки

Водостійка силоксанова штукатурка на ринку будівельних матеріалів України з'явилася не так давно. Вона є однією з різновидів силіконових. В її основі силіконові смоли. Сучасна технологічна силоксанова штукатурка має ряд переваг:

 • еластична;
 • водостійка;
 • довговічна;
 • використовується на будь-якому виді підстав;
 • широкий спектр кольорової гами;
 • має високу адгезію;
 • володіє високою паропроникністю;
 • можна мити.

Цей тип штукатурки був спеціально розроблений для великих міст (мегаполісів), де передбачається високий ступінь забруднення навколишнього середовища.

Серед недоліків:

 • висока вартість;
 • обов'язкове застосування силіконової ґрунтовки.

Фактурна штукатурка має великий вибір малюнків фактури – найбільш популярним є «короїд», потім «камінцева» і «мозаїчна».

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.