Класифікація фарб для оздоблювальних робіт

-
1042
Класифікація фарб для оздоблювальних робіт

Якщо для оформлення стін ви обрали варіант їх забарвлення, слід враховувати, що будівельні фарби виготовляються згідно суворого процентного співвідношення компонентів і тому мають різні властивості. А це в свою чергу визначає і якість отриманих покриттів (стін, стелі). Тому вибір повинен грунтуватися виходячи з початкових даних поверхонь (стіни штукатурені, шпалери під фарбування, декоративна штукатурка тощо) і функціонального призначення приміщення.

Основна класифікація лакофарбових складів:

  1. Латексні дисперсійні фарби.
  2. Фарби на водній основі.
  3. Фарби на основі полімерів.

Крім того, полімерні фарби в свою чергу бувають на основі різних полімерів:

  • латексу,
  • акрилу,
  • ПВА.

Фарби на основі водних розчинів і водно-дисперсійні

Всі фарби цього типу є екологічними і тому поверхня після їх застосування «дихає». Наявність в них певної частини полімерів робить ці лакофарбові склади більш стійкими до механічного впливу, а також завдяки своєму складу вони дуже швидко сохнуть. Водно-дисперсні склади мають в своїй основі воду, вони водостійкіші, ніж фарби на водній основі, які легко змиваються. Відмінність між цими видами фарб існує і в різноманітності колірної палітри. Водоемульсії представлені в більш широкому колірному діапазоні, а водно-дисперсійні — білого кольору або світлих відтінків. Це обумовлює спектр їх використання. Світлі фарби відмінно підходять для робіт по фарбуванню стелі. Крім того їх довговічність не загрожує частими ремонтами або точковим фарбуванням відшелушених місць. Також вони не схильні до вицвітання.

Фарби з ПВА основою

Найголовніший привабливий момент даних фарб — це їх доступність за вартістю. Оскільки складовим елементом фарбувального розчину є ПВА (який виготовляється на водній основі), то дана лакофарбова продукція не призначена для використання у вологих приміщеннях, тільки для фарбування стель сухих. Палітра колірних відтінків теж невелика. Комп'ютерна колеровка на колеровочних машинах не проводиться, тому пігмент можна додати вручну. І кольори при даному ручному типі колеровки виходять досить світлими.

Акрилові фарби

Це сучасна популярна на сьогодні фарба для стін. Фінішне покриття акриловими латексними фарбами рекомендовано наносити в два шари. Склад фарби такий, що шари здатні навіть злегка вирівняти легкі нерівності і замаскувати невеликі тріщини (до 1мм), причому досить гнучко, тобто в процесі експлуатації вони не з'являться знову. Поверхня після фарбування не боїться «водних процедур», тому немає обмеження щодо використання у вологих приміщеннях, хоча тривалий прямий контакт з водою треба обмежувати. Акрилова фарба колерується великим вибором кольорів (як світлих, так і темних).

Силіконові фарби

До складу цих фарб входять алкідні смоли. Цей компонент відіграє роль в'яжучого (силіконові смоли емульгатори). Завдяки своїй в'яжучій дії еластична здатність фарб перекривати тріщини збільшується у порівнянні з акриловими та ширина дефекту 2 мм не є критичною. Відмінність двох типів фарб відноситься до їх стійкості до лугів. Це означає, що акриловий розчин можна наносити на лужну підставу через 30 днів, а силіконовий практично відразу — витримка лужної поверхні становить 48 годин. Силіконові покриття стійкі до росту мікроорганізмів, тому використовувати спеціальні антигрибкові добавки немає необхідності.

Силікатні фарби

Основа силікатної лакофарбової продукції — калієве (рідке) скло. Область їх використання обмежується виключно мінеральними поверхнями, наприклад, мінеральні штукатурки, поверхні пофарбовані фарбами з натуральним складом (вапняний, цементний, силікатний). Оскільки до складу силікатної фарби входить 5-10% лугу, працювати з ними потрібно дотримуючись запобіжних заходів. Ця фарба здатна роз'їдати скло і кераміку. Якщо бризки фарби потрапляють на вікна, підлоги, стіни, покриті черепицею, необхідно негайно помити їх – кожна секунда на рахунку! Покриття із силікатних фарб не підходять при нанесенні штукатурки, інакше з'являться тріщини. Використовувані інструменти та обладнання необхідно відразу ж промити водою. Після затвердіння очищення неможливе.

Мінеральні фарби


Мінеральні (натуральні) фарби випускаються в двох варіантах — цементні і вапняні. Цементні фарбувальні розчини дають можливість створювати покриття з високою паропроникністю і вологостійкістю. Ці склади відмінно підходять для фарбування споріднених поверхонь, бетонних і цегляних, які не зазнають на собі сильного впливу вологи. Для вапняного барвника область використання також визначається спорідненістю складу підстави – це поверхні зі старою вапняною або вапняно-цементною штукатуркою.

Алкідні фарби

Алкідна фарба традиційно грає роль захисного покриття для будь-яких поверхонь від усіх видів зносу і корозії. Використовується для всіх видів робіт — зовні і всередині приміщень (фасади, двері, вікна, меблі, радіатори, стіни, підлога, стеля в кухні та ванній і т. д.). Так як склад фарби натуральний (алкідні смоли), то її можна використовувати для фарбування дерев'яних виробів (віконні рами, двері). Вони мають дуже високий опір водному середовищу.

Ми сподіваємося, що тепер ви знаєте набагато більше про тип фарби і зробите свій вибір правильно.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.