Вибір матеріалу для підлоги на кухню. Огляд (частина 1)

-
619
Вибір матеріалу для підлоги на кухню. Огляд (частина 1)
Тип статті:
Огляди

Кухня це місце підвищеної діяльності, так як тут проходить процес приготування їжі, сніданки, обіди та вечері. Невеликі застілля і просто дружні бесіди. Крім того, внаслідок свого функціонального призначення, в цьому приміщенні проходять процеси пов'язані з великою кількістю вологи, жирних забруднень, можливі падіння скляних і гострих предметів та ін. Все це вимагає використання надійного підлогового покриття, яке буде довговічне, стійке до механічної і хімічної дії, і, звичайно легке у прибиранні.

Розглянемо кілька варіантів матеріалів, які найбільшим чином зможуть підійти для укладання в кухні (а також ванній кімнаті і передпокою — тобто для приміщень з особливими вимогами).

Особливості вибору підлогового матеріалу для укладання на кухні.

Багатофункціональність кухні особливо відрізняє її від інших житлових приміщень будинку. Це місце вчинення безлічі процесів — приготування їжі, зберігання продуктів, і прибирання після всіх процесів, які залишають найбільш сильні забруднення. Підлога відчуває на собі особливе навантаження і якщо матеріал буде легко забруднюватися або поглинати воду — тоді це не хороший варіант. Тобто таке підлогове покриття як ковролін не підійде однозначно. Саме з цієї причини не кращий варіант це пористі підлогові матеріали (з вапняку або мармуру) їх складно буде тримати сухими та чистими, так як будь-який пролитий напій може пофарбувати поверхню і швидко увібратися.

Також варто пам'ятати про те, що підлоговий матеріал повинен зберігати свій зовнішній вигляд і цілісність після цілком вірогідних механічних пошкоджень — падіння важких, скляних, гострих та інших предметів. Такі покриття як керамічна плитка з певним ступенем ймовірності можуть тріснути, так і пролита рідина на такій підлозі може стати причиною падіння через слизькі місця. Тверде покриття не кращим чином відбивається на втому ніг і спини, адже практично всі процеси на кухні проводяться стоячи. Тому слід вибрати матеріал з певним ступенем гнучкості для амортизації ступні (вініл або лінолеум).

Дерев'яні підлоги та їх аналоги

Найбільшим плюсом дерев'яної підлоги служить його довговічність і можливість «реанімувати» за допомогою відомих методів для продовження терміну эксплуатациії поліпшення зовнішнього вигляду на відміну від плитки, каменю, синтетичного підлогового покриття. Всі ці переваги, звичайно, зажадають значних капіталовкладень, так як до дешевих матеріал не можна віднести.

Використовуючи різні обробки та просочення для дерева можна зробити поверхня глянцеву, тоді вона стане відбивати світло, і кухня буде здаватися більшою. Якщо вибрати колір деревини більш темним (або тонувати світлу деревину, наприклад, під дуб і інші темні породи) то це допоможе приховати сліди бруду або плям. Крім того, дерево — екологічний матеріал.

Захистити дерево від вологи допоможуть просочення на поліуретановій або водній основі, що дозволить знизити поглинання плям на підлозі, допомогти і полегшити прибирання. 

Для укладання на кухні можна вибрати і натуральну колірну лінійку з безлічі різних типів порід, які забезпечать справжню красу на кухні. Популярні сорти: червоний дуб, клен і ясен. Більш екзотичні породи дерева, таких як твк, виглядають розкішно, хоча дозволити їх зможуть не всі, так як вони дуже дорогі. Менш дорогим варіантом, який доступний більшій частині населення можна вважати паркет, який поєднує в собі верхній шар деревини і нижні шари, зроблені з недорогої фанери. Паркет також можна рекомендувати. По ціновій політиці він стоїть між натуральним деревом і ламінатом.

Головними недоліками дерев'яних покриттів можна назвати існуючу вірогідність пошкодження водою або вм'ятини від падіння предметів. Високий рівень вологи на кухні може призвести до того, що мостини можуть деформуватися, надаючи підлозі нерівну поверхню. Великі розливи води можуть призвести до появи плісняви під поверхнею підлоги, тобто там, де немає можливості прибрати вологу і вона просочиться в шви. Вм'ятини і подряпини від падіння важких або гострих предметів теж можуть змінити цілісність підлоги. Домашні тварини також можуть заподіяти шкоду, їхні пазурі можуть дряпати паркет. І якщо проблему з вологою можна вирішити — застосовувати спеціальні просочення для дерева, використовувати ламінат для вологих приміщень з надійним замком, який скріплює його між собою, подряпини можна відшліфувати, а от питання вм'ятин поки залишається відкритим.

Звичайно, можна і зовсім відмовитися від використання дерев'яного покриття або його аналогів на кухні замінивши цей матеріал його імітацією, наприклад в ламінаті, але ті мінуси, про які було сказано, не є критичними, щоб зовсім скидати з рахунків такий вид покриття. Крім того, багато господарів прихильники використання натуральних будівельних матеріалів. Дуже багато дизайн-проектів, які передбачають обов'язкову присутність в інтер'єрі дерев'яного підлогового покриття — стиль прованс, кантрі та ін. Тому правильно експлуатуючи дерев'яні підлоги можна багато років насолоджуватися їх красою і екологічністю.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.