Як побудувати ворота своїми руками?

-
1068
Як побудувати ворота своїми руками?

Ворота є візитною карткою будь-якого будинку. Найперше, що ваші гості будуть бачити — це ворота і хвіртка, тобто вхід в житло вже дає можливість зрозуміти стиль майбутнього домоволодіння, дизайнерські переваги господарів, ну і безумовно їх фінансовий статус. І навіть якщо ви не маєте великих доходів, виготовити прекрасні і надійні ворота можна з невеликою кількістю грошей, але з великим бажанням і любов'ю до свого будинку. Тому важливо знати, як і які побудувати ворота для вашого паркану.

Ворота характеристики

Чому так важливо підібрати найбільш підходящі ворота для вашого типу забірного огорожі? Це найбільш важливий етап, так як від цього буде залежати:

 • комфорт і надійність у використанні;
 • естетичний зовнішній вигляд, який не буде йти у дисонанс із загальною картиною огорожі;
 • матеріальні і тимчасові витрати виробництва;
 • витрати на підтримання в робочому стані готової конструкції, а значить і довговічність воріт.

Ворота повинні відповідати певним вимогам:

 • забезпечити певний рівень безпеки, тобто служити надійною перешкодою для проникнення на територію домоволодіння;
 • ефективно відкриватися для забезпечення безперешкодного проходу або переміщення мірних об'єктів в будь-яку пору року (особливо взимку в період снігових заметів та примерзання);
 • мати окремі фіксуючі елементи на конструктивних особливостях воріт (наприклад, якщо хвіртка є їх складовою частина, а не розташована поруч);
 • відповідати загальному стилю будинку і всього огорожі;
 • виглядати естетично.

Матеріали конструкції воріт

Розвиток сучасних будівельних технологій дали можливість використовувати для виготовлення воріт самі різні матеріали.

Існують наступні типи конструкції:

 1. Дерев'яні ворота. Ворота з дерева — це ідеальне рішення, якщо ви хочете заощадити гроші і зробить конструкцію своїми руками. Легкість дерев'яного каркаса дозволяє знизити навантаження на несучі стовпи, а це значить, що дерев'яні менш громіздкі.
 2. Залізні ворота, ковані, з цільного листового металу, бляхи з фігурною лазерної різки тощо). Це відмінний варіант для людей, які можуть собі вкласти певну суму грошових коштів надійність, індивідуальність і красу вхідних воріт. Незважаючи на гадану легкість і витонченість, ковані ворота мають дуже високу міцність.
 3. Ворота з профнастилу. Цей варіант можна назвати гарним компромісом між кованими і дерев'яними варіантами воріт. Єдине, в чому вони поступаються — це їх привабливість. Вони виглядають стандартно і буденно, а з-за дуже частого використання людьми даного матеріалу, навіть десь «як з одного інкубатора».

Базовий елемент системи огорожі ділянки — ворота, в більшості випадків, виготовляється з такого ж матеріалу, як і сам паркан. Наприклад, паркан з листів профнастилу логічно буде мати ворота з цього ж матеріалу; до дерев'яного паркану, за логікою підійдуть ворота з дерева. А ось якщо огорожу зроблений капітально — з цегли, дикого каменю та інших міцних і надійних будівельних матеріалів, то ворота можуть бути абсолютно будь-якими.

Типів воріт в залежності від виду відкриває механізму

В залежності від типу конструкції розрізняють наступні типи воріт:

 • підйомні;
 • ковзні;
 • хитні.

Найпоширеніша конструкція воріт орного типу. Вони складаються з каркаса воріт, який створюється за допомогою зварювального апарату з металевих труб, а потім поверх конструкції кладуться рифлені сталеві листи. У другому випадку, найбільш вражаючі ворота з декоративними кованими елементами. Розпашні ворота можуть виготовлятися з дерев'яної вагонки або з комбінованих матеріалів.

Пам'ятайте, що важкі обшивка збільшує навантаження на петлі та опори, які впливають на тривалість функціонування всієї конструкції.

Які ворота потрібно будувати?

Багато експертів вважають, що стандарт — це ворота по типу гойдалок, тобто розпашні. Матеріалом для них можуть служити як дерево, так і метал, профнастил. Дерев'яні ворота не дуже хороший вибір, для таких кліматичних зон, які характеризуються підвищеною вологістю, хоча, висока якість обробки дерев'яних елементів і правильна установка допоможе їм служити протягом багатьох років.

Найбільш рекомендованим типом воріт є розсувні.

Це лист з розташованими на ньому блоком з 1-2 — повзунками, які проходять по напрямній лінії. Ворота рухаються на роликах ковзання, в результаті чого вся конструкція відсувається в потрібну сторону. Монтаж таких воріт проводиться на фундамент.

Відкатні ворота монтуються всередині домоволодіння. Вони не потребують особливого догляду. Вони можуть бути обладнані автоматикою, і тоді вам не треба залишати автомобіль, щоб відкрити ворота і увійти на територію ділянки. Ви можете встановити розсувні ворота своїми руками, але, щоб уникнути подальших проблем в їх робочому процесі, краще зверніться в спеціальні фірми, які займаються виготовленням та встановленням таких конструкцій.

Як зробити свої власні ворота? Повна інструкція

Давайте визначимо, як правильно зробити розпашні ворота на паркан.

 1. Установка воріт. Щоб уникнути використання кранового обладнання, можна використовувати в якості опори жердину для будівництва цільних колод чи балок. Під стовпи потрібно викопати ями, глибина яких дорівнює однієї третьої колони, розташовані над землею. Лист стулок повинні бути на <st1:metricconverter>20 см</st1:metricconverter> нижче висоти надземної частини стовпів. Якщо дерев'яні стовпи, отвори для них повинні бути трохи ширше, ніж сам стовп. В яму треба насипати невелику кількість гравію, утрамбувати його, а потім залити бітумом. Далі вам потрібно встановити стовп в яму, засипати гравієм, утрамбувати його. Дерев'яні стовпи повинні осісти протягом приблизно 2 днів. Після закінчення цього терміну залити бетонним розчином всередину. Бетон може застигати протягом місяця. В цей період необхідно контролювати вертикальність колони. Обов'язково після установки прогрунтувати дерев'яні опори антисептичної просоченням. Нижню частину стовпів обпалюють на вогні, обгортають їх руберойдом і прогрівають паяльною лампою. Це дозволить значно збільшити термін їх служби.
 2. Установка рами. По-перше, ви повинні побудувати коробки у відповідності з параметрами майбутньої споруди. Каркас повинен бути виготовлений з деревини або сталевих профільованих труб. В залежності від матеріалу використовувати зварювальний апарат або цвяхи з молотком. Найчастіше вбудована хвіртка у ворота. В цьому разі, в процесі складання треба зробити поздовжню перемичку в одній із стулок замість однієї поперечної, паралельно довгій стороні. При створенні цієї конструкції воріт петлі кріпляться до краю стулки зверху і знизу.
 3. Кріплення профнастилу. Профнастил кріпиться на рамі. Використовувати для кріплення потрібно гвинти з головкою шестикутника. Кріпильні елементи можуть бути обрані у відповідності з кольором. Петлі погано утримується на аркуші профнастилу, тому закріплюють їх до рами за допомогою болтів або зварювання в процесі складання.
 4. Установка. По-перше, у шлюзах покласти 2-3 шматка деревини, в залежності від відстані, на якому ворота будуть підніматися над землею. Кожне крило воріт важить досить багато. Тому для їх монтажу можна використовувати авто лебідки (якщо ви встановлюєте будівництво самостійно). Перший лист кладеться на опору, а кінці петель закріплені на опорі. Петлі приварюються, вони вже спочатку болт, який повинен пройти через дві полиці швелера. Якщо дерев'яні стовпи, то необхідно попередньо просвердлити отвори.

Установка воріт для паркану — це трудомісткий, але досить простий процес, що не вимагає спеціальних навичок.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.