Етилен-пропіленовий каучук — це синтетичний ущільнювач. В міжнародній практиці позначення EPDM (ЕПДМ). Даний вид каучуку використовується при виготовленні ударостійкого поліпропілену, який в житловому будівництві застосовується в якості ущільнювача, гідроізоляційного і рулонного покрівельного матеріалу. Його високі властивості гідроізоляції використовуються також при створенні штучних водойм. Це гумово-каучукове покриття також популярно при покритті дитячих і спортивних майданчиків.
Існує безліч рідких продуктів на ринку для облаштування м'якої (рідкої або наливна) даху. Вони діляться на три категорії:
Багато хто з нас, напевно, найбільш знайомі з еластомірними матеріалами, так як їх використання увійшло в практику вже давно. Прискорене тестування, проведене на всіх трьох типах рідких дахів виявило найкращі результати за всіма основними показниками якості (довговічності, герметичність, гідроізоляції м тощо) саме дахів з ЕПДМ покриттям. ЕПДМ надзвичайно еластичний і міцний матеріал, здатний витримати екстремальні умови і клімат. Протягом всіх двадцяти п'яти років існування даного матеріалу тисячі клієнтів переконалися в цьому.
Хоча інші продукти менш дорогі, але через рік або два покриття з них може зажадати ремонту або повної заміни в результаті протікання через тріщини.
Застосування рідкого матеріалу для дахів, мають складну геометричну форму, дуже зручно, так як створити надійний герметичних шар покрівлі зовсім не складно. Еластичний матеріал без праці обходить всі виступи і надбудови, надійно заповнюючи стики між основною покрівлею і архітектурними елементами. Зазвичай вистачає одного шару нанесення, навіть підставою є чорновий шар покрівлі (бетон, ЗБВ, плити та ін. або дерево).
Застосування рідкого ЕПДМ матеріалу призначене для продовження життя вашої даху іще 18-20 років. Це плівкове покриття забезпечує надзвичайно ефективну УФ захист і, як такий, що знижує температуру поверхні даху, що тягне за собою менші витрати на охолодження.
Рідка дах може стати дуже вигідною у фінансовому плані при необхідності ремонту вже існуючої покрівлі — щоб не знімати старий шар покрівлі, а поверх неї покласти шар плівкового ЕПДМ покриття. Це суттєва економія, так як можливість використання рідкого матеріалу на будь-якому чорновому підставі забезпечується унікальністю процесу вулканізації.
Каталізатор додається в матеріалі, який запускає хімічну реакцію і продукт затвердіє на повітрі, прямо на підставі даху. Це забезпечує покрівлю герметичною прокладкою. Жоден інший продукт не має таких особливостей. Інші рідкі продукти, висихаючи дуже швидко на повітрі, в кінцевому підсумку можуть мати тенденцію до розтріскування і протягом 3-4 років, і господареві доведеться робити ремонт свого даху.
ЕПДМ — Це єдиний водонепроникний матеріал, який витримує цілорічне вплив агресивної водного середовища. Причому якщо відразу після його нанесення почнеться дощ, то він не вплине на здатність каучуку негайно затвердіти і відразу почати виконувати свою водонепроникну функцію.
ЕПДМ мембрана — це цілий «багатошаровий пиріг», який складається з цілого ряду матеріалів для покрівлі, основою якого служить синтетичне полотно з каучуку, армоване сіткою з поліефіру. Армування призначене для поліпшення механічних і міцнісних характеристик ЕПДМ.
Переваги ЕПДМ:
Існує ще одна підгрупа етилен-пропілен каучуку — багатошарові ЕПДМ мембрани, в основі яких композитні матеріали. Вони являють собою «сендвіч» із синтетичного каучуку (верхній шар), армуючої сітки (в середині) і полімерного бітумного матеріалу в якості нижнього шару. Перевагою даного матеріалу, в першу чергу, є можливість застосовувати в якості клейкого матеріалу розплавленого бітуму.
Покрівля з ЕПДМ покриттям має наступні позитивні якості:
ЕПДМ мембрана випускається у вигляді полотна, що має ширину 1,5 – 2,0 м і товщиною від 0,5 до 4 мм, Матеріал ЕПДМ склеюється холодним способом використовуючи клей, герметик, мастику або самоклеящуюся стрічку.