Алгоритм заливки підлоги самовирівнювальною сумішшю

-
612
Алгоритм заливки підлоги самовирівнювальною сумішшю

Починати ремонт завжди потрібно з найбруднішої, але обов'язкової роботи – вирівнювання підлоги. Інакше будь-яке підлогове покриття буде виглядати не ефектно. Багатьом знайома розбіжність у 10 і більше міліметрів в кутах кімнати, що призводить до деформації будь-якого декору. Цьому сприятиме також наявність тріщин: термін придатності ламінату або лінолеуму скоротиться в кілька разів. Тому домовласники прагнуть добитися ідеально рівної площини. Можна провести цементно-піщану стяжку, однак сьогодні сучасний будівельний ринок пропонує широкий асортимент спеціальних розчинів. Перегляньте рекомендації Bud-inform з проведення заливки підлоги самовирівнювальною сумішшю.

Пластичні склади: плюси і мінуси

Такі розчини називають нівелірами. Вони володіють унікальними властивостями: розтікаються, рівномірно заповнюючи простір, і швидко висихають. По міцності вони в кілька разів перевершують бетонну стяжку, тому їх використовують як базу під підлоговий декор або в якості фінішного облицювання. Їх також застосовують для знепилювання, грунтування, щоб поліпшити структуру поверхні (закрити сколи та тріщини).

Крім цього, вони володіють цілим рядом переваг, а саме:

 1. Дуже швидко схоплюються і сохнуть, тому декорувати їх можна вже через добу.
 2. Володіють високою міцністю.
 3. Відсутня усадка.
 4. Зносостійкі.
 5. Навіть для сильно викривленої площі потрібна товщина шару не вище 5 мм.

Плюсом вважається і те, що це готова суміш, яку необхідно розвести у відповідності з інструкцією. Тут не доведеться окремо заготовляти цемент і пісок, додавати пластифікатори, розраховувати їх пропорції і т. д. Це значно полегшить роботу і прискорить її.

Приступаючи до заливки нівелірами, будьте готові зіткнутися з такими ускладнюючими факторами, пов'язаними з властивостями цього матеріалу:

 1. Від вас буде потрібна ретельна підготовка площини до роботи. Якщо буде пил, то це призведе до його деформації.
 2. Порошок може зашкодити здоров'ю, тому в процесі необхідно дотримуватися правил безпеки.
 3. Необхідна вправність і спритність, акуратність і терпіння.
 4. Вартість вище цементно-піщаного розчину.

Працюючи з такими сумішами, потрібно володіти певними знаннями щодо їх правильного вибору, застосування, підготовки поверхні для заливки. Прислухайтеся до порад Bud-inform і ви з легкістю впораєтеся з цим завданням.

Види нівелірів

Питання, яка суміш краща, а яка гірша щодо цього виду нівелірів не принципова, тому що єдиною їх відмінністю є призначення. В залежності від того, з яким приміщенням ви будете працювати, необхідно вибирати такий тип. Якщо ви будете заливати підлогу в кухні або ванній, то вам потрібен вологостійкий розчин. Він обов'язково повинен бути стійким до абразивних речовин, якими ви будете обробляти такі робочі площі. Необхідно враховувати і якість підстави для такої заливки (який відсоток вологості для нього характерний). Важливо також і те, чого ви очікуєте від такої суміші: чи будете ви проводити подальше декорування або цей шар буде фінішним, забезпечить він шумо — і теплоізоляцію, чи не будете ви на ньому ковзати і т. д.?

Саме від цього залежить, якому з 4 видів ви віддасте перевагу:

 1. Цементно-акриловий виконує роль грунтовки, яка лягає тонким шаром. Це один з найбільш дешевих складів, але створює недовговічне облицювання: вона прослужить максимум три роки. Невибагливий при укладанні (можна використовувати на вологій поверхні), не дає усадки, дуже міцний, але остаточно затвердіє тільки через три тижні. Володіє доброю морозостійкістю, проте він швидко вбирає вологу, тому буде неефективний в кімнатах, де підвищена вологість або тече вода. До того ж він має неакуратний зовнішній вигляд, тому його використовують як базу для подальшого декорування.
 2. Ангідридні або гіпсові коштують дешевше цементних, володіють хорошою теплопровідністю, легко укладаються, екологічні. Однак добре ляжуть тільки на суху поверхню. Вони призначені для вирівнювання підлоги з кривизною до 10 см (а цементні – тільки до 5 см).
 3. Епоксидні менше всього підійдуть для побутових приміщень, тому що схильні до механічних пошкоджень і швидко стираються.
 4. Полімерні створюють високоміцне покриття, стійке до різного роду навантажень. Вони добре переносять температурні перепади, вологостійкі і володіють звукоізоляційними якостями.

Виходячи з представлених характеристик, ви легко визначитеся з варіантом самовирівнюючих розчинів. Зверніть увагу, що гіпсові і полімерні – це прекрасний варіант фінішного покриття.

Як проводити заливку

Технологія такого вирівнювання підлоги проста, але вимагає суворого дотримання певного порядку дії. В якості основного інструменту вам знадобиться шпатель, довгий валик з голчастою основою (чим ширше, тим краще), ємності для розведення розчину і мі

ксатор – дриль з насадкою міксер.

Ви повинні будете:

 1. Видалити попередній шар (плитку, ламінат, лінолеум).
 2. Встановити маяки (в кімнатах стандартних квартир – 3 штуки по ширині, 4 – по довжині). Вони будуть показувати товщину шару заливки.
 3. Перегляньте підлогу на предмет тріщин. Їх потрібно усунути. Для цього або зашпатлюйте їх, або зробіть чорнову стяжку.
 4. Зачистіть поверхню від бруду, сміття, пилу, інакше зменшиться адгезія самонівелюючого розчину.
 5. Прогрунтуйте її. Для бетонної підлоги цю процедуру можна повторити двічі.
 6. Приготуйте суміш. Для цього у воду (не навпаки) всипте порошок в пропорціях, зазначених виробником. Перемішуйте до тих пір, поки вона не стане однорідною. Не потрібно робити розчин відразу для заливки всій площі. Він швидко гусне (протягом 30 хвилин) і втрачає свої якості. Вам доведеться робити новий.
 7. Залийте ділянку, розрівняйте все шпателем і пройдіться голчастим валиком, щоб видалити бульбашки з нанесеного шару. І, повторюючи ці операції, залийте всю площу.

Цей склад буде висихати деякий час. В залежності від експлуатаційних характеристик це може бути кілька днів, а то й кілька тижнів. Про те, які нівеліри потрібні в окремо взятому випадку, вам розповість Bud-inform. Тут ви знайдете рекомендації по застосуванню того або іншого виду і отримаєте консультації по закупівлі цього матеріалу.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.