Шпаклюємо стіни правильно: поради фахівців

-
937
Шпаклюємо стіни правильно: поради фахівців
Тип статті:
Поради

Щоб шпалери або фарбування виглядали ефектно, необхідно зробити ідеально рівну і гладку поверхню. Досягається це шляхом шпатлювання. Якщо запросити для виконання робіт фахівців, то доведеться заплатити від 50 грн за 1 м2. Ця процедура сама по собі нескладна, тому її можна провести самостійно. Перед початком ознайомтеся з секретами, як правильно шпаклювати стіни, зібраними й описаними Bud-inform. Це допоможе уникнути багатьох труднощів і ефективно виконати завдання.

Для чого шпаклювати і які матеріали використовувати

Часто після того, як були зняті старі шпалери, на їх місце без попередньої підготовки клеяться нові. При цьому старі дірки від монтажу різних конструкцій, тріщини і сколи залишаються незаробленими. До того ж вся поверхня шорстка і на неї погано ляже нове покриття. Ще гірше йдуть справи, якщо цю площу необхідно пофарбувати. Фарба буде лягати щільним і рівним шаром лише в тому випадку, якщо площина буде рівною.

Перед початком необхідно визначитись з типом розчину, який ви будете витрачати. Ваш вибір буде залежати від його призначення:

 • для вирівнювання;
 • декорування;
 • універсальних робіт (поєднує властивості двох вище перерахованих типів).

На ринку будматеріалів є кілька варіантів таких складів, що відрізняються тільки основою. Щоб підібрати оптимальний варіант, який підходить для ваших умов, оцініть переваги і недоліки кожного з них.

 1. Шпаклівка на цементній основі застосовується як для внутрішньої, так і зовнішньої обробки. Її відмітними рисами є міцність, ідеальна вологостійкість (витримають 100% вологи), але при цьому текстура груба. Застосовують її в основному в якості базової. Вона важко затирається, тому надалі її облагороджують декоративною штукатуркою, кахлем або іншим облицюванням. До того ж вона може дати усадку.
 2. Гіпсовий матеріал прекрасно підходить для обробки внутрішніх площ. Він піддається впливу пари і вологи, тому для зовнішньої обробки не підійде. Разом з тим його пластичність, легкість нанесення, економічність, екологічність і невисока вартість робить її одним з найбільш затребуваних засобів, що застосовуються для вирівнювання. Є два підвиди цієї суміші – стартова та фінішна шпаклівка. Перший варіант підійде для оформлення стін і стель, які мають кривизну більше 5 мм. Вона має більш грубу структуру, ніж фінішна. Другий варіант застосовують для фінального вирівнювання і наносять поверх базового шару. Часто нею користуються для шпатлювання гіпсокартонових конструкцій.
 3. Склад на основі полімеру (акрилу) підійде для підготовки стелі під фарбування. Його наносять шаром товщиною в 1 мм, доводячи поверхню до глянцевого блиску.

Багато виробників представляють кілька видів таких оздоблювальних сумішей з урахуванням певних житлових умов. За необхідності ви можете придбати вологостійкі або морозостійкі склади. Вони продаються в сухому вигляді, що робить можливим їх тривале зберігання, а також готові розчини. Останні трохи дорожче за вартістю, зберігаються менше і після нанесення можуть давати усадку, але ви заощадите час на їх приготування.

Вибрати гарну шпаклівку непросто, тому попередньо проконсультуйтеся з майстрами. Деякі бренди продають свою продукцію на вагу. Можете закупити невелике фасування, випробувати її властивості (звертайте увагу на пластичність), а тільки потім робіть масову закупівлю. Вибираючи таку обробку, зверніть увагу на розрахунки, надані виробником на мішках, в яких вона продається. Це допоможе вам зорієнтуватися, скільки її потрібно на ваші обсяги.

Необхідні інструменти

Менш трудомістким процес шпатлювання буде, якщо заздалегідь підготувати необхідне обладнання. Вам знадобляться:

 1. Дриль з міксером для розмішування.
 2. Великі (40-50 см) і маленькі шпателі, кельма, гладила.
 3. Правило для вирівнювання.
 4. Кисті і валики, щоб нанести грунтовку.
 5. Рівень.
 6. Наждачний папір для затирання.

Крім цього, вам знадобитися сама шпаклівка.

Готуємо суміш

Щоб уникнути помилок у її приготуванні, обов'язково ознайомтеся з інструкцією виробника. Зазвичай на розведення 6 кг порошку витрачається 2,4 літра води.

Виходячи з цього, послідовно виконайте такі дії:

 1. На третину наповнюємо відро холодної води (гаряча призведе до якнайшвидшого застигання шпаклівки).
 2. Насипається порошок з гіркою в 10 см. Якщо вам потрібно покриття для вирівнювання, то розчин повинен бути густіше, а якщо для декорування, порідше, щоб зробити тонкий шар.
 3. Міксуємо вміст відра.
 4. Даємо відпочити 5 хвилин, щоб остаточно розмокли грудочки і знову розмішуємо.

Міксування доведеться проводити кілька разів (як мінімум 3 підходи по 3 хвилини), щоб склад став однорідним.

Готуйте невеликі порції, тому що такі суміші швидко густіють і втрачають свої виробничі властивості. Не варто «оживляти» загусле місиво, тому що в результаті отримаєте грудочки і густіти воно буде з подвоєною швидкістю.

Покрокова інструкція по нанесенню

Перед початком проведення робіт такого типу, проведіть підготовку. Обстежте робочі площі на предмет жирних плям, залишків кіптяви чи фарби. Це все доведеться прибрати і прогрунтувати. Процедуру можна проводити в холодних, промерзлих приміщеннях. Зазвичай достатньо одного грунтування, але для бетонної конструкції краще повторити його двічі.

Є кілька типів шпатлювання – для вирівнювання і фінішний. В цілому вони припускають однаковий алгоритм дій. Для того, щоб провести шпатлювання стін з «нуля» вам потрібно:

 1. Виміряти з допомогою рівня кривизну стіни.
 2. Провести розмітку для установки маяків, якщо будете орієнтувати за ним.
 3. Зробити стартовий розчин.
 4. Тримаючи кельму або великий шпатель під кутом 30°, накидати суміш знизу-вгору по діагоналі на стіну. Робіть це з перекриттям, щоб уникнути перепадів. Для кутів використовуйте шпатель кутовий. Вам потрібно зробити шар приблизно в 15 мм.
 5. Після його висихання, наноситься фінішне покриття товщиною 1,5-2 мм.
 6. Через 12 годин можете наждачним папером затерти покриття.

Проводячи шпаклівку під шпалери, наносьте дві кулі облицювального матеріалу під товсті шпалери і 3 – під тонкі. Під фарбування обов'язково нанесіть декоративні суміші.

Статті по цій темі, розміщені на Bud-inform, допоможуть вам зорієнтуватися з технологією проведення таких робіт.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.