Як вирівняти стіни за допомогою штукатурних маяків?

-
607
Як вирівняти стіни за допомогою штукатурних маяків?
Тип статті:
Поради

Рівні стіни в квартирі або котеджі – це не тільки красиво, але і практично. На гладку поверхню легко монтувати будь-який пристрій, її просто декорувати: будь-яке покриття буде виглядати ефектно і прослужить довго.

Для проведення таких робіт ви можете запросити фахівців, але розраховуйте, що тільки штукатурка буде коштувати від 55 грн за 1 м2. Це без урахування підготовчого етапу та проведення спеціальних процедур (демонтажу старого покриття, нанесення грунтовки, антисептика і т. д.). Вирівнювання стін по маяках штукатуркою своїми руками – просте завдання, якщо слідувати наведеним нижче рекомендаціям. З їх допомогою ви зможете заощадити сотні гривень на ремонті.

Види штукатурних маяків

Сталевий, алюмінієвий або пластиковий маяк – це пристосування, яке штукатури стали використовувати зовсім недавно. Вони являють собою напрямну, виготовлену з профілю 2,7 – 6 м і призначені для того, щоб вказувати параметри нанесення штукатурки і створювати рівну і гладку поверхню.

Залежно від призначення вони бувають двох типів:

 1. Прямі. Це плоский профіль з перфорацією з V-подібним виступом. Від розміру виступу (3-30 мм) залежить товщина нанесення розчину. Для внутрішньої обробки зазвичай досить трьохміліметрового пристосування. Більш високі показники затребувані у зовнішньому облицюванні.
 2. Кутові маяки. У них сторони утворюють 90°. З їх допомогою можна зробити ідеальні кути.

Як показала практика, оцинкований профіль може з часом піддатися корозії, і ці сліди будуть видні на отштукатуренной поверхні (плями іржі). Якщо його видалити з завершення роботи з основними смугами, то доведеться додатково закладати місця монтажу. Це негативно позначиться на ефективності покриття (послабить його), призведе до необов'язкових витрат розчину. Оптимально використовувати пластикові або алюмінієві моделі. У цьому випадку негативних наслідків не буде.

Якщо немає бажання витрачатися на покупку таких пристроїв, то зробіть їх самостійно. У цій якості можна використовувати:

 • дерев'яні рейки;
 • розчин, алебастр або гіпс (в стіну вкручуються саморізи так, щоб була створена рівна лінія між ними, прикладається до неї брусок і відстань між ним і стіною приймається розчином. Після застигання, рейка прибирається, а готовий бугор стає індикатором для вирівнювання).

Маяки дають можливість оптимізувати роботу, виконати її якісно і швидко, тому що не потрібно буде постійно проводити контрольні заміри. Неприємним моментом може стати необхідність їх демонтажу, але саморобні конструкції цього не вимагатимуть.

Покрокова інструкція по установці

Для вирівнювання поверхні вам знадобиться кельма, правило, будівельні рівень і кут, штукатурна сітка. Окремо приготуйте ємність для змішування розчину і міксер. Ви будете працювати з грунтовкою і гіпсовим або цементно-піщаним розчином, шпаклівкою.

Після того, як ви попередньо зняли старе покриття, завдали грунтовку, потрібно приступати до розмітки та встановлення маяків.

Для цього:

 1. Визначте кривизну поверхні: додайте до неї рівень і за крайнім торканням дізнаєтеся це значення.
 2. Розмітьте робочу площу на полотна за 1 м. За цією позначкою будуть прокладатися маяки.
 3. Встановлення напрямних починайте від кута. Використовуючи схил і будівельний рівень, визначте їх правильне розташування.
 4. Просвердліть отвори по 8 мм (для дюбелів) з кроком 20-30 см, вкрутіть шурупи 45 мм. Крайні позиції проконтролюйте рівнем.
 5. Встановіть на шурупи кріплення і замкніть на них профіль.

Після цього можна приступати безпосередньо до нанесення вирівнюючого шару.

Процес штукатурки

Сама процедура нескладна, але трудомістка і брудна. Тому потрібно запастися силами і терпінням, щоб її виконати. Весь процес складається з таких дій:

 1. Нанесіть базовий шар розчину і дайте йому висохнути. Він повинен бути нижче рівня маячків. Якщо стіна дуже крива і шар виходить дуже товстим (від 10 см), то доведеться армувати стіну сіткою. Якщо вирівнюєте цементно-піщаним розчином, то вам потрібна металева конструкція, а якщо гіпсовим (товщиною 10-12 мм), то підійде і малярна зі скловолокна.
 2. Проведіть чистове вирівнювання. Для цього нанесіть розчин знизу-вгору і прогладьте гладилкою. Після завершення роботи з смугою, візьміть правило і, орієнтуючись на маячки, зигзагоподібними рухами зніміть зайве. Його накидайте знову на робочу поверхню і розрівняйте.
 3. Якщо ви працювали з профілем з нержавійки, то видаліть його, а канавки залийте розчином, роблячи Х-образні рухи і розрівняйте.

Робота зроблена, далі можна проводити декорування.

Читайте на Bud-inform про те, які суміші краще використовувати для вирівнюючи різних площ. Тут ви можете дізнатися про технології вирівнювання стелі і підлоги.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.