Міфи і правда про інфрачервоні обігрівачі

-
851
Міфи і правда про інфрачервоні обігрівачі

На сучасному ринку з'явилися нові обігрівальні системи, створені за технологією Micathermic. Вони працюють за специфічним принципом: завдяки інфрачервоному випромінюванню предмети стають теплими, а через теплообмін нагрівається повітря в приміщенні.

Навколо цих агрегатів дуже багато міфів, оскільки більшості вони невідомі і мало зрозуміло, як працюють. До того ж слово «промені» потенційно викликає негативне відношення до приладів, які їх виробляють.

Безпечні сучасні інфрачервоні обігрівачі? Bud-inform дає максимально об'єктивну оцінку всім ризикам, посилаючись на технічні й медичні дані.

ІФ-випромінювання

Коли мова заходить про ІФ-радіатори, то в основному перераховуються їхні переваги, які роблять конкурентоспроможними по відношенню до масляних батарей і конвекторів. Вони ефективні, тому що:

  • дають спрямоване тепло (нагрівають предмети);
  • економічні;
  • не спалюють кисень;
  • безпечні, оскільки корпус не перегрівається і т. д.

Проте головним моментом, який викликає настороженість, є інфрачервоні промені – базове джерело тепла в цих конструкціях. Розберемося, чи варто його боятися.

У природі і в побуті ми часто зустрічаємося з цими променями. 50% їх ми отримуємо від енергії Сонця, 60-70% від звичайної лампочки розжарювання з вольфрамовою ниткою, виходить воно і від звичайних батарей. Це випромінювання допомагає вилікувати деякі хвороби, що вимагають глибокого прогрівання. Тому його з успіхом використовують у медицині. Є воно на безлічі виробництв. Найчастіше ІФ-промені ми не помічаємо і не звертаємо увагу на їх наявність або відсутність, тому що його виробляють всі нагрівальні пристрої.

Для тих, хто пам'ятає курс фізики, відомо, що ІФ – це електромагнітне випромінювання, яке ми не бачимо, але відчуваємо. Воно займає нішу між кордоном червоного видимого світла і мікрохвилями.

Інтенсивність їх впливу на людину безпосередньо залежить від довжини хвиль (мікрометрів – мкм), які проникають на різну глибину шкіри. Вчені виділяють 3 таких діапазони:

  1. Понад 3 мікрометрів проникають на 0,2 мм, захоплюючи виключно поверхневі шари шкіри.
  2. 1,5 – 3 мікрометра здатні впливати на середні шари.
  3. 4 см шкіри пропікає хвиля довжиною 0,8-1,5 мкм.

Чим вище нагрівальна здатність агрегату, тим глибше його промені проникають в тіло людини. Самим безпечним показником довжини ІФ-хвиль є 9,6, але при цьому не виявляється прямий вплив на об'єкт. Якщо ви зустріли таке позначення на коробці приладу, то знайте, що вас обманюють, тому що тепло відчувається тільки тоді, коли промені мають не більше 3 мкм.

При виборі мікатермічного пристрою опалення зверніть увагу на визначення діапазону робочої довжини хвиль. Вони повинні бути в межах від 2 до 10 мкм.

Висновок: інфрачервоне випромінювання має природне джерело. В агрегатах такого типу воно діє на поверхню шкіри або проникає в середні шари.

Чого потрібно побоюватися?

У використанні ІФ-обігрівачів діють ті ж принципи безпеки, що і з іншими приладами такого роду. Якщо довго перебувати поблизу будь-якого такого обладнання (печі, електрокаміна, радіатора, багаття тощо), то можна перегрітися. Важливо, щоб нагрівання було рівномірним і бажано розсіяним, інакше самопочуття людини, на яку спрямоване це пристрій, постраждає.

Для того, щоб розподілити нагрівання, потрібні оптичні відбивачі або необхідно періодично вимикати апарат, як варіант – знижувати температуру. З сучасними моделями зробити це просто, тому що в них є автоматичний режим і можна задати певні параметри зміни градусу нагріву.

Якщо ви використовуєте прилади, що працюють за принципом ІФ, то вам варто побоюватися пересихання шкіри. Як уже говорилося, ці хвилі діють спрямовано. Тому якщо ви є об'єктом обігріву, з шкірних покривів поступово буде випаровуватися волога, а потові залози не встигнуть відреагувати на такий поверхневий нагрів і, як наслідок, не виділять піт. Тому справа може дійти навіть до опіків.

Інша небезпека таких хвиль лежить в площині їх впливу на біохімічні процеси в організмі. Вони впливають на білок – будівельний матеріал живого організму – аж до порушення його функцій і впливу на життєдіяльність клітини. Тому постійне і тривале перебування під такими променями може призвести до появи пігментації шкіри або змін у кришталику (якщо довго дивитися на них).

Висновок: ІФ-вплив повинен бути короткочасним і розсіяним.

Правила використання побутових інфрачервоних обігрівачів

Мікатермічні прилади обігріву не несуть небезпеку для здоров'я людини, якщо дотримуватися таких правил експлуатації:

  1. Не можна встановлювати настінні пристрої таким чином, щоб вони гріли голову.
  2. Випромінювання краще направляти на предмети, а не на людей.
  3. Не бажане тривале використання цього приладу. Він повинен бути виключно додатковим джерелом тепла.

Багато продавців рекомендують встановлювати такі конструкції в дитячих кімнатах. Проте, в цілях безпеки, щоб уникнути перегріву дитини краще цього не робити.

Bud-inform познайомить вас з безпечними моделями ІФ-обігрівачів, розповість, як та де їх встановлювати, ознайомить з їх перевагами і недоліками.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.