Практичні поради щодо вибору електричного конвектора

-
554
Практичні поради щодо вибору електричного конвектора

На ряду з газовим опаленням великою популярністю користується електричний тип обігріву житла. Для приватного сектора, дачних котеджів це прекрасна альтернатива газовим або твердопаливним котлам, для квартир – це просте рішення альтернативного виду опалення, якщо центральна система не справляється зі своїми функціями. Багато встановлюють у багатоповерхівках індивідуальне електроопалення, тому що його простіше узаконити, ніж газове. Та й монтувати його простіше, тому що не потрібно купувати дорогий котел, прокладати ПП-труби. Важлива тільки якісна проводка.

Щоб облаштувати цю систему будинку знадобляться обігрівальні блоки – це найважливіший, базовий елемент такої конструкції. Багато людей не знають, як вибрати електричний конвектор. Поради Bud-inform допоможуть вам запросто вирішити цю проблему, зберегти час і фінансові ресурси.

Принцип роботи та види

Як працює цей пристрій зрозуміло всім, хто має уявлення про закони фізики, пов'язані з теплообміном. Електричний конвектор зазвичай розташовується під вікном на відстані не менше 10 см від підлоги. Холодне повітря знизу надходить в середину приладу, проходить через нагрівальні елементи (трубки, пластини) і, стаючи теплим, піднімається догори. Повітря розподіляється безшумно і рівномірно. Сучасні моделі оснащені термостатом, з допомогою якого можна регулювати температурний режим.

Конвектори, що працюють від електромережі, відрізняються тільки за місцем розташування:

 • настінні встановлюють під вікнами, щоб створити перешкоду на шляху холодного повітря;
 • підлогові відрізняються мобільністю, їх легко переміщати з місця на місце.

Перший варіант прекрасно підходить для побутового обслуговування квартир або кімнат у приватному будинку, другий тип з успіхом використовується в офісах, невеликих торгових залах або інших місцях загального користування.

Крім цього, при виборі необхідно звернути увагу на особливості нагрівального елемента.

В голчастих моделях є пластина з нікельованою ниткою нагріву. Вони дуже швидко нагріваються і швидко остигають. З такими конструкціями потрібно бути особливо обережними, тому що тепловіддача відбувається через корпус, отже, він сильно нагрівається.

Трубчасті з алюмінієвим оребруванням – традиційний і найпоширеніший тип. Основним його елементом є трубка, в яку засипали теплоізоляційну суміш і проклали нагрівальну нитку. Зверху приварені алюмінієві труби, які віддають тепло. Вони більш безпечні в експлуатації і більш довговічні, ніж попередній варіант, але при роботі метал розширюється, тому можна почути легке потріскування.

Найбільш популярний тип з цільним нагрівальним компонентом. Він безшумний, добре віддає тепло і ним неможливо обпектися.

Плюси і мінуси такого пристрою

Порівняно з іншими типами обладнання, призначеного для обігріву житла, цей варіант має свої переваги і недоліки. Про них краще знати заздалегідь, щоб вибір був обґрунтованим і ви знали, з чим маєте справу.

Переваги:

 1. Простота монтажу. Він не потребує додаткових витрат на підключення до стояка, монтажу труб системи опалення і т. д. Єдина вимога – це наявність потужного силового кабелю на квартиру і хорошою проводкою в ній, щоб вона могла витримати кілька одночасно включених об'єктів.
 2. Швидкість обігріву приміщення. Пройде 10-15 хвилин і ви відчуєте, що кімнату наповнює тепле повітря.
 3. Демократичність ціни порівняно з газовими котлом і батареями.
 4. КДП 95%.
 5. Відсутність неприємного шуму і потріскування.
 6. Не спалюють кисень, тому не буде неприємної сухості.
 7. Підтримка точного температурного режиму.

До головного недоліку відносяться витрати електроенергії.

Орієнтуючись на подану таблицю, ви зможете відповісти на наступне питання.

Скільки конвекторів потрібно для кімнати?

Немає необхідності витрачати зайві гроші і купувати суперпотужний агрегат для обігріву невеликої кімнатки. Також не варто очікувати від невеликого приладу обігрівальних можливостей для створення комфортного мікроклімату на площі в 30 м2. Щоб бути у всеозброєнні перед покупкою апаратів, проведіть розрахунки свого приміщення. Врахуйте, що на кожні 10 м2 (при висоті стелі 2,5 – 2,7 м) припадає 1 кВт. Кожне збільшення відстані від підлоги до стелі в межах 10 см – це додаткові 10% потужностей.

При встановленні такого обладнання прийміть до уваги такі параметри:

 • кількість вікон (конвекторів повинно бути стільки ж);
 • наявність підвального приміщення, кутове розташування або вихід вікон на північну сторону потребує як мінімум установки однієї додаткової одиниці.

За дотримання цих умов ваша електрична система опалення буде ефективною.

Особливі вимоги до конвекторам

Є нюанси при виборі такого апарату. Всі моделі такого типу обладнані термостатом. З його допомогою можна регулювати температурний режим. Вони бувають двох типів:

 1. Механічний. Завдяки йому конвектор здешевлюється в кілька разів, але з-за нього буде більша витрата енергії, він не завжди точний при дотриманні виставленої температури.
 2. Електричний. Витримує задані параметри з мінімальними похибками, дає можливість максимально точно визначити і виставити необхідний режим, економить електроенергію, має кілька режимів роботи (комфорт, економ і т. д.).

Вибираючи таку конструкцію для ванної кімнати або кухні, іншого приміщення, де висока вологість, віддайте перевагу моделям класу IP 24. Це вологостійкі системи. Важливо, щоб дизайн цього обладнання підходив під концепцію вашого житла, тому зверніть увагу на його зовнішній вигляд.

Якщо виникають питання щодо вибору електроконвекторів, їх установки, підключення, зверніться за порадами до інтернет-порталу Bud-inform. Тут ви дізнаєтеся, як необхідно обслуговувати такі системи, наскільки вони безпечні та ефективні.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.