Монтаж каміна своїми руками

-
660
Монтаж каміна своїми руками
Тип статті:
Поради

Установка каміна в будинку, котеджі – зважене і раціональне рішення доброго, розумного і стильного домовласника. Цей важливий елемент інтер'єру не тільки додасть блиску дизайну вашого будинку або заміського котеджу, розповість про ваш прекрасний смак, прихильність до традицій, а також про вашу любов до затишку, комфорту. Все частіше ця деталь антуражу стає символом повернення людини в лоно природи. До того ж посидіти тихим осіннім або зимовим вечором біля природного вогнища дуже приємно. Це діє заспокійливо і розслабляючи. З урахуванням нинішніх цін на теплоносії, камін стане прекрасним варіантом додаткового джерела обігріву кімнати.

<img src="/upload/002/u203/02/17/statja65-foto1-min.jpg" "="">

Якщо для його спорудження ви запросите фахівців, то це обійдеться в досить значну суму. Однак монтаж каміна своїми руками – процедура, доступна навіть новачкові, якщо він буде дотримуватися цих рекомендацій.

Вимоги до встановлення такого обладнання

Від того, наскільки якісною буде тяга в каміні залежить не тільки функціонування, але і здоров'я людей, які будуть відпочивати в цьому приміщенні. Тому для того, щоб уникнути прорахунків і помилок при монтажі, необхідно дотриматись деяких обов'язкових умов:

 1. Проектувати камін потрібно на стадії формування плану будинку, тому що важливо продумати систему димовидалення, розташувати камін так, щоб обігрів поширювався на суміжні кімнати. Найчастіше його встановлюють у кутовому положенні або до стінки, що розмежовує два приміщення. Це підвищує ефективність його роботи. Якщо доводиться добудовувати, то доведеться проводити додаткові роботи по переплануванню і переобладнанню житла.
 2. Обов'язково дотримуйтесь співвідношення тепловіддачі топки і перерізу труби димоходу.
 3. Фахівці радять при обладнанні каміна з топкою 0,25 кв. м. використовувати димовідвід діаметром 150 мм, а більше цього показника – з перерізом 180 мм. Його висота повинна бути не менше 4 м.

 4. Дотримання параметрів виведення димоходу назовні. Якщо у вас дах з нахилом до 12° або прямовисний, але з покриттям, яке може легко спалахнути, то його необхідно встановити на 600 мм вище гребеня. Якщо покриття пожежобезпечне і нахил стрімкий, то вам потрібен димовідвід на 300 мм.
 5. Пристрій димовідводу має бути прямим. Якщо необхідно зробити ухил, то він не повинен перевищувати 30°.
 6. Для горіння необхідний певний обсяг повітря (приблизно 6-8 м3). У будівлях, зведених за новими технологіями або утепленим для максимального збереження тепла, з цією позицією можуть виникнути проблеми. Тому при будівництві подбати про пластикові труби (Æ160 мм), які потрібно прокласти в підлозі. Один її кінець підведіть до топки, а інший виведіть назовні.

Найважливішим моментом обладнання такої системи в будинку є вибір печі. Є два варіанти:

 1. Відкритий тип підійде виключно для прикраси кімнати. Практично все тепло буде йти в димохід.
 2. Закриті моделі прості в збірці, установці і ефективні як додаткове джерело обігріву. Виготовляються вони з чавуну або чорної нержавіючої сталі.

Вивчивши наведені умови, за яких ця система буде оптимально задіяна, вибравши тип оснащення, можна приступати до спорудження такої конструкції.

Технічні характеристики чавунної топки

Найбільш поширений варіант каміна – це пристрій з чавуну. Таку топку можна купити в магазині. Ця модель може бути мобільною, її деякі види призначені для установки на другому поверсі. Вони енергоефективні, зручні і дешеві.

Складаються з таких деталей:

 • камера згоряння;
 • дверцята (якщо це закритий варіант);
 • решітка;
 • зольник;
 • дефлектор для регулювання тяги.

Принадність цих моделей у тому, що вони спочатку обладнані входом для димовідводу, каналами для підведення повітря ззовні. Дверцята розроблені таким чином, щоб на них не осідала кіптява.

Покрокова інструкція монтажу

Перед початком роботи складіть креслення вашого каміна. Якщо для цього у вас не вистачає знань або умінь, то скористайтеся типовими схемами, одна з яких представлена нижче.

Для його споруди вам знадобиться:

 • цегла;
 • розчин цементно-піщаний;
 • армована металева сітка;
 • гідроізоляція;
 • утеплювач;
 • кельма;
 • будівельний рівень і рулетка.

Підготувавши весь необхідний матеріал, починайте діяти в такому порядку:

 1. Зробіть розмітку місця, де будете будувати цю споруду. Очистіть робочу площадку. Стіну, до якої буде прилягати камін за необхідності (якщо будинок з бруса або дерев'яні панелі) зміцніть цегляною кладкою на висоту топки. Проставте позначки на ній по ширині пристрою.
 2. Зробіть фундамент. Він повинен бути на 30-40 см ширше каміна. Оскільки це нелегка конструкція, то товщина основи повинна бути не менше півметра, інакше вона не витримає вантажу. Цю процедуру простіше провести в процесі побудови. Для цього частину, де буде встановлена така система, залийте бетоном по необхідній ширині, попередньо проклавши гідроізоляцію і арматурну сітку. Якщо ви робите це вже в готовому будинку, то доведеться або видалити частину підлоги разом з лагами (добре, коли підлога дерев'яна) або робити це поверх бетонного покриття. У другому випадку можна облицювати його цеглою і далі від цього місця гнати вгору корпус пічного пристрою.
 3. Проведіть кладку постаменту під топку. Для цього можна використовувати цеглу або газобетонні блоки. Для тих, хто не хоче себе особливо обтяжувати, в магазинах є готовий цоколь з каменю. Можна придбати цей блок і поставити.
 4. Зробіть перекриття на постаменті. Воно повинно бути міцним, тому використовуйте газобетонну плиту. Її можна посадити на термостійкий клей або мастику. Слідкуйте за рівнем, тому що поверхня під топкою повинна бути ідеально рівною.
 5. Перед установкою печі прокладіть бруски на тому місці, де вона буде стояти. Вирівняйте її за місцем і приберіть допоміжні рейки. Ця конструкція повинна розташовуватися так, щоб залишався зазор 4-6 см між нею і цегляним корпусом. Завдяки цьому буде відбуватися обігрів приміщення і не буде горіти кладка. Вивіряючи розташування топки, стежте, щоб вистачило рукава димоходу для виведення назовні.
 6. Виведіть димовідвід. Якщо в обладнанні не зроблені заводські заготовки для цих цілей, то вам доведеться вирізати отвір по діаметру труби. За цим же шаблоном необхідно зробити вихід у стелі. Проведіть ізоляцію термостійким герметиком.
 7. Проведіть зовнішнє облицювання каміна. Встановіть перед каміном (де піддувало) грати.
 8. Експлуатація каміна вимагає виконання певних правил. Зокрема, небажано змінювати вид палива, гасити вогонь холодною водою. Необхідно два рази на рік проводити технічний огляд такого обладнання, регулярно чистити зольник, стежити за чистотою димоходу. Про інші особливості обслуговування домашніх камінів читайте на Bud-inform. Тут ви знайдете рекомендації щодо матеріалу, який можна і потрібно використовувати для спорудження таких конструкцій. Портал підкаже, де в м. Кропивницький можна придбати необхідне для монтажу каміна обладнання.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.