Правила вибору спліт-системи

-
856
Правила вибору спліт-системи

Літня спека змушує багатьох домовласників і керівників компаній задуматися про установку кондиціонерів, які б створювали сприятливий мікроклімат для відпочинку і роботи. Однак, навідавшись в магазин, вони розуміють, що рішення цієї задачі вимагає певних знань. Для того, щоб заощадити час, заздалегідь ознайомтеся з рекомендаціями, як правильно вибрати спліт систему.

Загальна характеристика установки

Хитромудрим словом «спліт-система» називається апарат, який складається з двох блоків – зовнішнього і внутрішнього. У побуті ми її називаємо кондиціонер. Зовнішня частина встановлюється на стіні будинку з боку вулиці. Вона виконує компресорну функцію і виводить конденсат. Внутрішнє обладнання виводить в приміщення охолоджене повітря. В іншому режимі його використовують для обігріву житла.

Сучасний ринок побутової техніки пропонує широкий асортимент такого обладнання. Величезний вибір внутрішніх блоків. Їх можна встановлювати не тільки на стіни, але і на стелі, на підлозі.

Типи кондиціонерів

Для того, щоб визначитися з моделлю, яка підійде саме вам, потрібно знати загалом, які класи таких агрегатів представлені, їх види і типи.

Згідно з міжнародною класифікацією ці пристрої бувають трьох типів:

 1. Побутові (RAC) чудово функціонують в кімнатах до 100 м.кв: квартирах, котеджах, невеликих магазинах, офісах. Це можуть бути віконні моноблоки, підлогові або настінні системи. Вони споживають до 8 кВт.
 2. Напівпромислові (PAC) апарати розраховані на те, що площа яку буде кондиціонувати апарат буде від 300 м.кв до 400 м. кв. Вони чудово підійдуть для дворівневих квартир або елітних будинків, торгових залів. Тут представлені підлогові, колонні, настінні варіанти, мульти-спліт. Володіють високою потужністю, тому будуть споживати в межах 10-15 Квт /год.
 3. Промислові (Unitary) використовують на великому виробництві, для створення потрібного мікроклімату у великих адміністративних будівлях, житлових будинках, спортивних клубах, АТС. Це великі агрегати кондиціонування повітря, які діють не тільки на фреоні, а й на воді (chiller – fancoil). Зазвичай це стандартні настінні, колонні і шафові типи.

Розберемося тепер з різновидами конструкцій, їх недоліками і перевагами.

Настінні моделі. Їх часто називають домашніми або побутовими та вибирають для невеликих квартир або будинків у межах 15-70 м.кв. Вони прості в управлінні (є пульт ДУ), безпечні, мають автоматичний режим роботи, при виключенні електрики зберігають налаштування.

Мульти-спліт – це оснащення, що складається з декількох блоків, які розташовуються всередині будівлі, а один – зовні. Ця система ідеально підійде тим, кому необхідно одночасно кондиціонувати кілька кімнат.

Касетні і канальні примірники встановлюються під підвісною стелею. Особливість функціонування такого обладнання полягає в тому, що повітря йде по декількох каналах (2 або 4). У першому випадку він подається знизу, а в другому – по центру.

Колонний кондиціонер встановлюють там, де потрібно підтримувати знижені температури і немає необхідності враховувати особливості дизайну. Найчастіше його використовують у великих торговельних чи комп'ютерних залах, на АТС.

Вибираючи пристрій, зверніть увагу на те, який тип регулювання у ньому представлений. Є інверторні, що забезпечують плавне налагодження і тим самим економлять електроенергію (25-45%), а також інвенторні (зі ступінчастим регулюванням).

Крім цього, обов'язково треба вивчити бренд і клас апарату, який він презентує:

 • преміум-моделі не тільки надійні (пропрацюють від 10 до 15 років), але і мають широкий функціональний ряд можливостей;
 • середній клас – це спліт-системи з меншою гарантією, є невеликий шум при роботі;
 • бюджетний варіант – самий дешевий, його потужностей достатньо для життєзабезпечення невеликих площ.

Зупиняючи свій вибір на останній категорії товару, будьте готові до того, що ви отримаєте мінімальний набір функцій за невеликі гроші. Втім, навіть цей клас має досить надійні моделі.

Параметри, які потрібно враховувати при виборі

Перед тим, як піти в магазин побутової техніки або зробити замовлення в інтернет-маркеті, визначитеся, де буде встановлений агрегат:

 • в квартирі;
 • будинку;
 • дачі;
 • офісі.

Подумайте, яким основним вимогам має відповідати це обладнання, а точніше, яка потужність вас влаштує. Для цього зробіть деякі розрахунки, спираючись на такі параметри:

 • загальна площа;
 • висота стель;
 • сонячна сторона чи ні;
 • кількість людей, які будуть одночасно знаходиться в кімнаті;
 • наявність побутової техніки.

З огляду на ці дані, ви позначите параметри потужності апарату. Зазвичай на 10 м.кв потрібен 1 кВт.

Щоб отримати більш точний розрахунок, ви можете скористатися спеціальними онлайн-калькуляторами. Якщо ви купуєте систему для кімнати площею 20 м.кв, куди проникає сонячне світло в першій половині дня, де є 2 працюючих електроприлади (телевізор і комп'ютер) і одночасно знаходиться 2 особи, то вам потрібний агрегат, що працює в діапазоні 2-2,6 кВт.

Зверніть увагу на наявність сервісної гарантії і центрів з обслуговування обраної вами моделі, дізнайтеся, наскільки просто підібрати комплектуючі, як часто змінюються в ньому фільтри і чи можна це зробити самому.

Підшукуючи варіанти спліт-систем, перегляньте інформацію про виробників, технічні характеристики модельного ряду, представлені на Bud-inform. Ця інформація допоможе вам вибрати якісний товар за оптимальною ціною.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.