Різання керамічної плитки своїми руками

-
548
Різання керамічної плитки своїми руками

Той, хто має намір придбати навички плиточника-облицювальника і самостійно проводити укладання кахлю, повинен освоїти основні прийоми використання пристосувань, за допомогою яких нарізається керамічна плитка. Без цього не обійтися, оскільки неможливо вгадати і точно розрахувати кількість елементів, необхідних для заповнення певного простору. Обов'язково у кутах, біля розеток, комунікаційних входів, раковин і ванних ємностей будуть використовуватися шматки кахлю.

Для цього застосовують три види обладнання: плиткоріз, склоріз і болгарку. Щоб уникнути браку в роботі, ознайомтеся з інформацією Bud-inform, присвяченій тому, як проходить різання керамічної плитки своїми руками.

Плиткоріз: основні правила роботи

Зазвичай для декорування поверхонь вибирають глазуровану плитку, що складається з глиняної основи і блискучого покриття – глазурі. Це найпоширеніший тип облицювального матеріалу і самий вибагливий для нарізки. Необхідно відділити шматки таким чином, щоб краї були максимально рівні, не було відколів, тріщин і не пошкодилося покриття. Професіонали для цього використовують спеціальний прилад – плиткоріз. Є кілька різновидів цього пристосування:

 1. З алмазним диском виробляє найбільш точне і акуратне розрізання матеріалу. В процесі на плитку подається вода, яка перешкоджає її перегрівання і деформацію. В результаті виходить дуже чистий і рівний зріз. Перевагами цього пристрою є те, що працівникові не потрібно застосовувати фізичну силу для досягнення результату і він хороший для виконання великих обсягів, а недоліком є ціна – 5 000 грн.
 2. Роликовий плиткоріз. Найбільш популярний тип, дуже простий у використанні, недорогий (ціна варіюється від 600 до 2000 грн). Він оснащений кареткою-ручкою, яка на роликах рухається по двох напрямних, розрізаючи елемент. Професіонали радять вибирати інструмент, який обладнаний підшипниками, а не муфтою. Він підходить винятково для прямої нарізки стінного кахлю.
 3. Ручний варіант. Це автономний верстат, який нагадує стіл для розкрою. Для запобігання вібрації і ковзання пластин його основа оснащена еластичним, але рельєфним покриттям. Основний руховий механізм – ручка-важіль. Це професійний пристрій, тому і його вартість перевищує 2 тис. гривень.
 4. Електричний верстат призначений для нарізки керамограніта. Він обладнаний лазерним розмітником. В процесі подається потужний струмінь води, яка охолоджує виріб.

Для фігурної нарізки використовують плиткоріз-щипці.

Є базові правила застосування такого обладнання:

 • перед нарізанням потрібно зробити розмітку, використовуючи алюмінієвий штифт або олівець;
 • додати косинець чи лінійку по накресленій лінії, приставити колесо плиткоріза, притиснути і потягнути на себе;
 • взяти пластину за краї і вдарити по лінії розрізу по торцю столу або верстата (для відділення тонких смужок скористайтесь плоскогубцями);
 • круговими рухами дисками або брусками обточуються шорсткі краї (в цьому разі глазур не пошкодиться).

Облицювальний матеріал для підлоги не відламується, а перерубується молотком. Попередньо пластину потрібно покласти на повстяну основу.

Професіонали радять перед початком проведення таких процедур змастити колесо приладу машинним маслом для кращого ковзання. Для того, щоб зрізи не були кривими, перед роботою слід перевірити, наскільки щільно закріплене колесо.

Склоріз

З назви очевидно, що цей інструмент призначений для розрізання скла, але іноді його можна застосувати і для обробки кераміки. З урахуванням того, що на сучасному ринку представлений широкий модельний ряд цього обладнання (з роликами зі сплаву вольфраму і кобальту, алмазні, з мастилом, для фігурного різання), то вибрати необхідний не складе труднощів. Питання в тому, як використовувати цей пристрій для обробки кахлю.

Базовий алгоритм складається з таких дій:

 1. Розмітити лінію зрізу.
 2. Поставити лінійку на місце розрізу і, натискаючи, провести алмазним склорізом по плитці.
 3. Покласти інструмент під розділову лінію і притиснути з двох країв пластину.

Після можна обробити торці наждачним папером, щоб видалити нерівності і відколи. Це самий простий і бюджетний варіант підійде тільки в тому випадку, якщо ви облицьовуєте невеликі площі і надалі такий вид робіт не буде входити в коло ваших інтересів.

Болгарка

Це обладнання є практично у кожного гарного хазяїна, в крайньому разі у вашого сусіда. Його легко застосувати для різання керамічного покриття. Але необхідно бути готовим до того, що при незручному русі або неправильному проведенні таких операцій у вас буде багато браку. Врахуйте, що її краще використовувати для підлогового покриття, оскільки воно товще і щільніше, ніж стінне.

Для того, щоб здійснити дії по нарізуванню кахлю, вам знадобиться спеціальний диск з алмазним напиленням. Інструмент потрібно тримати дуже міцно, тому що один ніяковий рух і матеріал буде непридатний для подальшого використання.

Процедура схожа з попередніми варіантами, але є невелика відмінність. Перед розпилюванням змочіть пластину водою, очистіть її від забруднень.

Альтернативні варіанти

Крім цих поширених способів розпилювання керамічної плитки, є ще і варіативні. Умільці для обробки невеликої кількості декоративного покриття такого типу використовують:

 • електролобзик з вольфрамовою насадкою;
 • плоскогубці (для вирізання круглих форм);
 • дриль з побідитовим свердлом;
 • канцелярський або столярний ніж.

Вибір того чи іншого інструмента залежить від обсягів, які вам необхідно виконати, якості матеріалу, його призначення, ваших умінь і навичок.

Консультанти Bud-inform допоможуть вам підібрати обладнання для роботи з керамікою для підлоги і стін, підкажуть яким чином уникнути помилок у проведенні цих процедур, розкажуть про секрети укладання плитки.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.