Урок вирівнювання стін гіпсовою штукатуркою

-
544
Урок вирівнювання стін гіпсовою штукатуркою

Вирівнювання стін гіпсовою штукатуркою своїми руками – фундаментальний етап оздоблювальних внутрішніх робіт. Багатьом здається, що цей процес дуже складний та обтяжливий. Однак інформація, надана Bud-inform допоможе вам легко вибрати необхідний матеріал, інструменти і провести ці процедури, уникнувши основних помилок. Це допоможе вам не тільки оволодіти новими навичками, але й істотно заощадить кошти, тому що професіонали за такий тип робіт попросять від 70 грн за 1 кв. м.

Підготовчий етап

Роблячи капітальний ремонт у квартирі, обов'язково проведіть вирівнювання поверхонь. Від цього буде залежати естетичність декору, який ви підібрали. Він буде краще лягає і довше триматися, буде виглядати ефектно.

Цей процес досить трудомісткий і брудний, але домовитому господареві потрібно озброїтися терпінням і корисними інструментами, щоб правильно все зробити. Йому знадобляться:

 • міксер для приготування суміші;
 • рівень і висок;
 • будівельний шпатель;
 • штукатурний прутами;
 • валики і правило;
 • правило;
 • штукатурні маяки.

Успішність виправлення залежить від підготовленості робочих площ, правильного вибору і змішування складів і технології їх нанесення. Розглянемо всі поетапно.

Для початку необхідно підготувати робоче простір. Для цього:

 1. Приберіть старе покриття (шпалери, фарбу, верхній шар штукатурки). Очистити всі тріщини, дірки і шви, що вимагають закладення.
 2. Нанесіть кілька шарів ґрунтовки. Не шкодуйте ні сил, ні матеріалу, тому що від якості грунтування буде залежати адгезія штукатурки. Вибираючи рідина для такої обробки, зверніть увагу на те, для яких покриттів вона призначена. Якщо є необхідність, то перед проведенням такої процедури можна нанести антисептичні засоби, щоб знищити грибок, що просякнуло цегла або розквітлий на бетоні.
 3. Визначте кривизну поверхні. Прикладіть вертикально рівень до стіни і по верхньому і нижньому торкання побачите різницю. Якщо перепад більше 1 см, то доведеться проводити штукатурку під маяки.
 4. Встановіть штукатурні маячки. Це напрямні, які допоможуть вам добитися ідеального результату. Для цього попередньо розмітьте площа за допомогою схилу або будівельного рівня. Просвердлите отвір приблизно 8 мм під крайні маяки (від кута). У них вставте дюбелі 8х40 мм, вкрутіть шурупи довжиною 45 мм (якщо шар штукатурки буде 10-30 см), відрегулюйте ці крайні позиції за рівнем. На них встановлюються кріплення для маячків і замикається профіль. Таку розмітку потрібно зробити по всій площі.

Після виконання цих дій, можете приступати до основного процесу.

Нанесення штукатурки покроково

Вибираючи розчин для роботи, беріть ті, які не вимагають попередньої шпаклівки, забивання тріщин і швів. З гіпсовими сумішами працювати простіше, тому що вони:

 • більш пластичні, ніж цементні;
 • універсальні (підходящими для будь-яких приміщень);
 • володіють хорошою теплопровідністю, тому оберігає будинок від тепловтрат;
 • поглинають вологу;
 • гігієнічні і не викликають алергічних реакцій;
 • пожежобезпечні;
 • не піддаються усадці, а значить у вас не буде «павутинки» на стінах і стелі.

Технологія вирівнювання передбачає:

 1. Змішування розчину у відповідності з інструкцією виробника. Його густоту співвідносьте з товщиною шару, який вам необхідний (чим товще, тим густіше).
 2. Накидання шпателем складу вище нижніх маяків і вирівнювання його гладилкою. Напрямок роботи – знизу-вгору. Як варіант, можете накладати суміш на інструмент, а потім выглаживать поверхню.
 3. Вирівнюємо покриття за допомогою правила. По завершенню етапу нанесення гіпсу прикладає рівну дерев'яну рейку (бажано двометрову) гострою гранню горизонтально до маяків і зигзагоподобными рухами знімаєте зайве. Робота повинна відбуватися за напрямком від нижнього краю до верхнього. В процесі знімаєте з правила розчин і накидываете його назад. Після проведіть 3-4 рази знизу-вгору без зигзагів, несильно натискаючи на інструмент.
 4. Заповнення місць над стелею і над підлогою. Для цього дочекайтеся висихання всіх смуг і, орієнтуючись на гладку поверхню, отштукатурьте за основним принципом ці лакуни.
 5. Вилучення маяків і заповнення розчином Х-образними рухами утворилися канавок. Зайве зніміть гладилкою.
 6. Затирання. Для цього розведіть у воді невелика кількість затірки. Вона повинна бути трохи рідший попереднього складу. Зволожте робочі площі, накладіть на гладилку трохи суміші і поквадратно тонким шаром нанесіть на стіну, тримаючи інструмент під кутом 45°. Продовжуємо ці дії, поки поверхня не стане ідеально гладкою. Так обробляємо всю площу.

Вирівнювання стін за допомогою гіпсових розчинів має секрети, якими з вами поділяться консультанти Bud-inform. В онлайн-режимі вони відповідять на ваші запитання щодо підбору матеріалу, кількості шарів, які знадобляться для усунення різної кривизни, технології нанесення покриття в області отворів і т. д.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.