Як не помилитися при наклеюванні шпалер?

-
808
Як не помилитися при наклеюванні шпалер?

Багатьом здається, що в технології обклеювання шпалерами кімнати немає нічого складного або важкого. Насправді це робота не трудомістка, але вимагає терпіння, спритності та дотримання певних правил. Для того, щоб ви не втратили гроші, не витратили даремно сили і час перегляньте, які помилки при наклеюванні шпалер можна зробити і як їх виправити.

Типові проблеми

Іноді після просихання наклеєних покриттів виявляється цілий ряд дефектів: відпали смуги, розійшлися стики, бульбашки. Чому так сталося і як з цим бути – два питання, які спантеличують домовласника.

Причин, за якими ваша ідеально обклеєна кімната стала ілюстрацією до картини «Як не можна робити», може бути кілька:

 1. Ви не дотримувалися температурного режиму під час проведення оздоблювальних робіт. Ідеально, якщо почали працювати при t +18° до +25°. При цьому в процесі ви не відкривали кватирки, не робили протягів, не вмикали обігрівачі, щоб кімната швидше просохла. Не можна, щоб в приміщення проникали прямі сонячні промені, тому вікна необхідно зашторити або завісити.
 2. Косо приклеїли перше полотнище. Це катастрофічний прорахунок, який потягне за собою необхідність перероблення всієї роботи. Уявіть, що до і так не дуже рівних стін додасться «косоокість» поклейщика: всі наступні за першої смуги будуть прикріплені під кутом, який буде збільшуватися. Щоб цього уникнути, з допомогою рівня виміряйте і розмітьте місце розташування першого елемента. Всі наступні будете коректувати за ним.
 3. Нерівномірні або розійшлися стики. Шпалери можуть стягуватися при висиханні. Якщо вони не на флізеліні, то обов'язково будуть мати таку особливість. Тому, коли виконуєте роботи, то робіть невеликий нахлест (кілька міліметрів). Після висушування поверхні їх за необхідності можна зрізати, але зазвичай цього не роблять, тому що така деталь скрадається особливостями огляду приміщення і його освітленням.
 4. Видно з'єднувальні шви. Це сталося, тому що ви почали клеїти не від вікна вправо, а від дверей. Якщо у вас тонкі шпалери, то починайте роботу від кута до віконного отвору.
 5. Непідготовлені стіни. Шпалери скрадують дефекти поверхонь, але іноді їх ефективності буває недостатньо. Якщо ви попередньо не прибрали попередній шар покриття (в тому числі фарби або штукатурки), не прошпаклювали тріщини, діри, не вирівняли стіни, то поклейка навіть дорого матеріалу буде виглядати неакуратною. До того ж, якщо на поверхні був грибок і його попередньо не видалили, то він знову проступить і зіпсує новий дизайн.
 6. Неправильно підібрали клейову суміш або порушили інструкцію щодо її приготування. Для кожного виду шпалер є свій клей. Не нехтуйте порадами виробників, тому що в результаті можете отримати бульбашки, зморщування полотен, розриви.
 7. Недостатньо добре розрівняли смуги на стіні. Звичайно ж вдавлювати шпалери у поверхню не варто, достатньо їх щільно притиснути і розгладити за допомогою сухої ганчірки або спеціального шпателя, поліуретанового валика.
 8. Перекошені або розірвані кути. Це сталося, тому що ви нерівний кут обклеїли цілим полотнищем. Для того, щоб подібне не відбувалося використовуйте з одного боку шматок, який буде давати невеликий нахлест на сусідню стіну, а з іншого – цілу смугу.

Крім цього, вам потрібно звернути увагу на особливості малюнка на покритті. Визначитися, яким чином його приєднувати, щоб не порушити орнамент.

Усуває дефекти

Якщо ви все-таки виявили проблемні місця на тільки що обклеєній площі, не падайте духом, а озбройтеся звичайним медичним шприцом на 10 кубиків, будівельним або канцелярським ножем, клеєм. Вони вам знадобляться, щоб позбавиться від:

 1. Відклеєного верхнього краю. Трохи відвертаємо його, промазуємо і придавлюємо до стіни сухою ганчіркою.
 2. Відрив покриття біля плінтусів чинимо також, як і в попередньому випадку.
 3. Міхура. Для цього клей набираємо в шприц і вводимо під шпалери, після – розгладжуємо.
 4. Зморшок простіше запобігти, ніж видалити. Якщо є можливість, то це місце потрібно трохи підірвати і заново переклеїти.
 5. Перекручення у кутах. Для цього місце утворення дефекту необхідно розрізати, щоб випустити повітря і розпрямити полотнище. Потім переклеїти так, щоб кінці сходилися урівень в кутку.

Додаткову інформацію про типи шпалер, способи їх поклейки, варіанти клейової основи, процедури підготовки стін ви зможете прочитати на Bud-inform.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.