Проста арифметика саморобних автоматичних розпашних воріт

130
-
Проста арифметика саморобних автоматичних розпашних воріт
Тип статті:
Огляди

Розпашні ворота – це рухома огороджувальна конструкція, яка була винайдена умільцями минулого століття. Оскільки людство прагне до тотальної автоматизації, то така модернізація торкнулася і цієї моделі.

Багато власників котеджів хотіли б обладнати в'їзний простір саме такими двостулковими пристроями. Сьогодні зробити розпашні автоматичні ворота своїми руками досить просто. Якщо ви прислухаєтеся до порад Bud-inform, то на їх монтаж у вас піде декілька днів (без урахування часу на бетонування).

Переваги конструкції

Розпашні ворота складаються з двох стулок, які тримаються на петлях. Такі конструкції зустрічаються найчастіше. Їх використовують і в приватних будинках, гаражах, господарських будівлях. При відкриванні необхідно, щоб вільним залишалося приблизно двометровий простір, яке буде займати полотна цього виробу. Деякі власники в цьому вбачають незручність, проте воно відносне: якщо ви не збираєтеся весь день тримати ворота розкритими, то проблем не виникне. В іншому фахівці відзначають виняткові позитиви цієї моделі:

 • Міцність і надійність.
 • Проста експлуатації.
 • Довговічна служба.
 • Легко проводити поточний ремонт.

Коли ж така конструкція оснащена автоматикою, то її плюсів додається:

 • безшумність;
 • плавність;
 • дистанційність управління.

Якщо зробити таку конструкцію самостійно, то можна істотно заощадити кошти і підібрати дизайн воріт відповідно вашого паркану. Найчастіше зустрічаються моделі, в яких для полотна використовували профнастил. Можна оснастити в'їзний отвір стулками з полікарбонату, листового металу, сендвіч-панелей, дерева. Дуже ефектно виглядають ковані вироби. Придбати автоматичний привід для оснащення таких моделей теж просто.

Проста схема зведення розпашних воріт

Є безліч варіантів, як зробити такий блок для в'їзного отвору. Ми зупинимося на простий, але елегантній конструкції. Незважаючи на уявну простоту цей процес трудомісткий, тому вам знадобляться помічники. Ідеально, якщо ви маєте навички роботи з перфоратором і зварювальним апаратом. Вам також знадобляться такі інструменти: молоток, гайкові ключі, анкерні кріплення, свердла і бури. Слідуючи описаним алгоритмом, ви швидко спорудити необхідну модель.

 1. Закладка фундаменту і встановлення стовпів. Є два типи несучої підстави: для легких воріт підійде ямковий, для більш важких – траншейний. Викопайте яму метр-півтора завглибшки, 200 мм шириною, поставте стовпи (швелера) 10х10 см, засипте на дно по черзі 10 см піску і стільки ж щебеню і забетонируйте (на висихання розчину піде до 10 днів). Якщо робите суцільне підставу, то прокладете арматуру.
 2. Виведіть заставні (труба 3х6 см, приварена до швелеру) для того, щоб прикріпити до них петлі і привід. За допомогою рівня перевірте, щоб петлі були розташовані симетрично.
 3. Оснастите конструкцію додатковими опорами. Автоматичний привід – система досить складна, тому будь-яке відхилення в геометрії руху стулок, будь крен пристрою може привести до поломки. Якщо модель хлипковатая, то такі проблеми виникнуть під час сильного вітру або через зимової негоди.
 4. Облицюйте виведену трубу цеглою, при цьому обладнайте місце для гофри-рукава, що буде забезпечувати харчування для приводу і фотоелемента.
 5. Зберіть ворота. Всі труби мають бути попередньо очищені від забруднень та іржі, прогрунтовані. Для зовнішніх кордонів вам знадобляться елементи підстави розміром не менш 6х3 см (в крайньому випадку 5х5 см), внутрішню частину можна зробити за допомогою профілю «сороковки». Цей каркас обшивається профнастилом.
 6. Приєднайте петлі до металевої основи конструкції. Краще всього купити ці деталі, тому що від їх надійності залежить ефективність і довговічність автоматичного приводу. Є наскрізні моделі, розраховані на вагу до 200 кг, а циліндричні витримають і 400 кг, посилені – до 600. Другий тип найбільш затребуваний в приватному домобудівництві.
 7. Прикріпити їх основі можна зварюванням або пригвинтити. Для того, щоб зорієнтуватися, ознайомтеся з рекомендаціями виробника.
 8. Навісьте ворота.
 9. Встановіть привід, слідуючи схемою виробника. Є два типи: лінійний і важільний. Перший (рухливий) прикріплюється до закладки: від підошви кріплення до петель має бути не більше 150 мм. Другий (нерухомий з двигуном) кріплять до стовпа, а важіль до полотна.

Підготовка і монтаж автоматичних воріт розпашних має масу нюансів. Тому зверніться на Bud-inform за консультацією. Менеджери інтернет-порталу підкажуть, як їх обшити, які матеріали використовувати для ґрунтовки, шліфування та фарбування каркаса. Вони дадуть точні відомості про моделі приводів та їх особливості.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.