Проста установка сушки для рушників

-
685
Проста установка сушки для рушників
Тип статті:
Поради

Сушка для рушників – це важливий атрибут кожної ванної кімнати. Цей елемент оснащення використовується не тільки для висушування білизни, але і створює оптимальний мікроклімат у ванній, завдяки якому приймати водні процедури в ній комфортно. Він підсушує повітря, що негативно впливає на мікроорганізми (грибки, цвіль).

Сучасний ринок пропонує величезний вибір різних за стилем, дизайном моделей. Кожен господар може вибрати для себе підходящий екземпляр з урахуванням всіх індивідуальних особливостей ванної кімнати. Для її монтажу можна запросити сантехніка, але це настільки просто, що навіть аматор зробить монтаж без проблем. Bud-inform докладно розповість про те, як проходить установка сушки для рушників своїми руками.

Види сушок. Як вибрати?

Сушарки розрізняють не тільки за будовою (вертикальні і горизонтальні), а в першу чергу за принципом роботи і підключення:

 1. Водяні. Їх підключають до системи опалення або безпосередньо до водопроводу (до гарячій воді).
 2. Електричні. Вони працюють автономно від водопостачання, досить економні, тому що можна контролювати їх функціонування (за потреби відключати).
 3. Дворежимні, або водно-електричні.

Ці вироби виготовляють переважно з неіржавіючої сталі, латуні і міді. Від типу матеріалу залежить і ціна такого обладнання. Бюджетним варіантом визнані сушители із сталі. Їх цінові межі коливаються від 600 до 6000 грн в залежності від розмірів і бренду.

Вибираючи таку модель для своєї ванної кімнати, керуйтеся:

 1. Типом сушарки і можливостями систем водо — або електрозабезпечення вашого будинку. Якщо тиск в крані буде недостатнім або більше 4 атмосфер, то водяна модель не буде функціонувати або деформується. Слабка проводка може призвести до замикань і поломок такої конструкції.
 2. Діаметром труб і їх підведенням. Діаметр обладнання імпортного виробництва відрізняється від цього показника вхідних труб вітчизняних водосистем. Вибираючи систему сушіння, зверніть увагу на підводку: праву, ліву або нижню.
 3. Розмірами приміщення, де вона буде встановлена(важливо, щоб повітря не пересихало, але і не було надто вологим).
 4. Конфігурацією виробу Воно повинно компактно розміщуватись на стіні.

При цьому беріть до уваги свої фінансові можливості, покладайтеся на здоровий глузд і загальну концепцію дизайну вашої ванни.

Прості операції монтажу водяної моделі

Розглянемо установку самого простого і затребуваного варіанту радіаторів для ванної – водяного. Перед початком робіт необхідно провести демонтаж старого обладнання. Це зробити досить просто:

 • роз'єднати, скориставшись розвідними ключами;
 • зрізати болгаркою, якщо за час служби труби прикипіли.

Професіонали радять перед таким переоснащенням ванної кімнати замінити старі труби підводки на поліпропіленові.

Якщо такі підготовчі процедури були проведені, то можна приступати безпосередньо до монтажу. Він складається з таких базових дій:

 1. Проведіть розмітку для кронштейна і його кріплення. При цьому зверніть увагу на те, що підведення води до нового агрегату повинно мати невеликий ухил – приблизно 5 мм по всій довжині, а вода в ньому рухатися зверху вниз. Для кращої циркуляції повітря залиште між стіною та трубами сушіння проміжок в 2-3 см.
 2. Встановіть байпас і кульові крани. Якщо ви врізаєтесь в систему водопостачання (найбільш поширений варіант), то вам потрібно перекривати воду на стояку. Навряд чи ваші сусіди будуть раді можливості просидіти кілька годин без води. Тому, щоб не припиняти циркуляцію води навіть, коли змійовик відключений, ставиться перемичка (шматок труби), яка оснащена фітингами – з'єднувальними елементами. Це і є байпас. Його вставляють в кінці рушникосушки. Ідеально, якщо при цьому ви будете використовувати і кульові крани, які допоможуть вам контролювати струм води і робити контрольні перевірки в процесі роботи.
 3. Вставте кран Маєвського. Це допоможе вам розвоздушити труби.
 4. Навісьте на кріпильну конструкцію новий змійовик.
 5. Підключіть подачу і повернення води з допомогою кутових або прямих фітингів, які йдуть в комплекті з обраною моделлю. Всі різьблення потрібно ущільнити клоччям. При скручуванні гайок будьте уважні, щоб не деформувати виріб.
 6. Перевірте функціонування. Плавно і повільно поверніть кран, щоб вода наповнила систему. Такі рухи допоможуть уникнути гідроудару.

Такі агрегати найчастіше підключають саме до системи водопостачання, а не опалювальної, оскільки у другому випадку його дія буде обмежена сезонами.

Установка електричного обладнання

Якщо ви вибрали електричну або двофазну модель, то вам доведеться зробити окрему розетку для того, щоб забезпечити рівномірне навантаження на електромережі квартири або будинку і створити можливість автономного функціонування цього обладнання. Для цього використовуйте провід перетином 2,5 квадрата. Його потрібно підключити безпосередньо до щитка.

Вам також доведеться подбати про автоматичний запобіжник, яким потрібно оснастити лінію, а також подумати про заземлення, якщо цей момент не був передбачений виробником. Якщо ви виявили, що в купленому пристрої немає місця для підключення проводу заземлення, то зробіть на щитку перемичку між нулем і землею.

При монтажі цих систем вам доведеться додатково попрацювати над вентиляцією, тому що вони не люблять підвищеної вологості. Вибираючи місце для них, намагайтеся, щоб на них:

 • не потрапили бризки;
 • близько не розташовувалися фіранки, меблі та інші легкозаймисті вироби.

Для того, щоб перевірити роботу встановленої сушки для рушника вам знадобиться близько 10 хвилин.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.