Як замінити батарею опалення: прості поради та інструкції

130
-
Як замінити батарею опалення: прості поради та інструкції

Необхідність в монтажі радіаторів може виникнути при оновленні або підключення системи опалення в квартирі або будинку. Робота ця нескладна, але вимагає уважності і акуратності. З рекомендаціями від Bud-inform установка батареї опалення своїми руками виявиться нескладним завданням навіть для недосвідченого домовласника.

Види радіаторів

На сучасному ринку опалювального устаткування з'явилися нові системи, які не в приклад краще за своїми експлуатаційними характеристиками, ніж старі труби. Тому багато домовласники прагнуть йти в ногу з часом, тим більше, що такі пристрої відрізняються високим рівнем ККД, більш ефективні і економічні. Сьогодні в магазинах можна зустріти:

 1. Панельні сталеві моделі. Це найбільш бюджетне рішення для опалення будинку сьогодні. Вони ефективно віддають тепло, обсяг теплоносія невеликий, тому й енергії ребуют мало. Вони екологічні і нешкідливі, але можуть піддаватися корозії.
 2. Трубчасті сталеві батареї. Вище за вартістю, але більш рентабельні. При їх експлуатації необхідно стежити за якістю води, тому що всередині може затримувати бруд, а високий Ph негативно впливати на метал.
 3. Алюмінієві вироби. Високоефективні (швидко нагрівають приміщення), легені (не потрібні міцні кронштейни), прості в монтажі, відносно дешеві, економічні. Однак ці системи недовговічні, схильні до корозії, можуть дати текти, схильні до механічних пошкоджень.
 4. Чавунні радіатори. Це оновлена версія старих моделей з більш сучасним дизайном. Вони відрізняються довговічністю (прослужать до 50 років), довго тримають тепло навіть при відключеному опаленні, не схильні до хімічного впливу, але дуже габаритні, важкі і довго нагріваються.
 5. Біметалічні системи. Відрізняються високою тепловіддачею (але менше, ніж у алюмінієвих) та невеликим обсягом теплоносія, не схильні до різних типів пошкоджень, але досить дорогі.

При виборі таких систем співвідносьте опалювальні потужності цих моделей і ваші потреби. Врахуйте при цьому товщину стін вашого будинку або квартири, умови прогрівання приміщення і т. д. Важливе значення має і фінансове питання. По співвідношенню ціни і якості найбільш популярними є алюмінієві радіатори.

Підготовчий етап

Як і в будь-якому іншому справі, монтажу нових елементів опалювальної системи важлива підготовка. У цій фазі вам потрібно:

 1. Розрахувати кількість секцій. Виходите з того, що одна складальна одиниця обігріває 2 кв. м. Якщо кімната 15 кв. м, то знадобиться батарея на 8 секцій (виробляєте округлення в більшу сторону).
 2. Закупити необхідні матеріали (кронштейни, перехідники з правою і лівою різьбою, заглушки, ручний повітровідвідник, кульові крани, вентилі, клоччя, ущільнювачі, нитки для різьби), приготуйте інструменти (набір ключів, плоскогубці, дриль, шуруповерт, рівень).
 3. Повідомте сантехніку вдома або в ЖЕК про необхідність тимчасового відключення вашої квартири від загального стояка.
 4. Проведіть демонтаж старої системи.
 5. Визначтеся з розміткою під нові батареї.

Виконуючи останній пункт, прийміть до уваги технічні вимоги, обов'язкові до виконання при монтажі радіаторів:

 • вони встановлюються на висоті 12-20 см від підлоги;
 • відстань від підвіконня до пристрою повинна бути не менше 12;
 • відступ від стіни має бути 2-5 див.

Дотримуючись ці умови, ви забезпечите максимальну тепловіддачу і рівномірний прогрів приміщень.

Технологія монтажу

Після проведення розмітки приступайте до установки батарей, спираючись на такі базові кроки:

 1. Якщо ви придбали готові конструкції, то потрібно тільки встановити внизу заглушки, а вгорі – кран Маєвського для стравлювання повітря. Якщо це окремі секції, то їх потрібно укомплектувати, використовуючи прокладки.
 2. По розмітці прикріпіть до стіни кронштейни. При цьому скористайтеся рівнем, щоб обладнання висіло рівне.
 3. Поставте на підведення труби кульові крани: намотайте на різьбу клоччя, пофарбували її будь водоемульсійною фарбою. Проведіть Процедуру двічі і щільно накрутіть кран.
 4. Встановіть футорные гайки радіатори з двох боків: з одного – з лівою різьбою, з іншого – з правого.
 5. Оснастите радіатори двома кранами («американками»). З їх допомогою можна локально перекрити воду і зняти батарею для заміни або ремонту.
 6. Навісьте батареї і затисніть гайки з'єднань розвідним ключем.

Ця нехитра процедура має свої нюанси, про які вам розповість інтернет-портал Bud-inform. Тут ви зможете знайти вичерпну інформацію про типи опалювального обладнання, особливості його монтажу. Менеджери сервісу проконсультують вас щодо моделей батарей і їх цінових параметрах.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.