Використовуємо сонячну енергію для обігріву приміщень

134
-
Використовуємо сонячну енергію для обігріву приміщень
Тип статті:
Тенденції

Останнім часом набирають популярність «зелені проекти», які передбачають використання природних сил для вироблення додаткової електроенергії. Багато домоволодіння, виробництва, колективні господарства встановлюють фотомодулі або вітрові станції, який виробляють достатньо енергії, щоб забезпечити селища, промислові комплекси, елеватори і т. д. Їх установка витратна, але має свої переваги і дуже швидко себе окупає.

Сонце – найпотужніше джерело енергії, тому непростимо не використовувати його можливості в побутових цілях і тим самим зменшити викиди шкідливих речовин в атмосферу, зменшити забруднення навколишнього середовища, заощадити природні багатства (воду, вугілля). Тому багато для додаткового забезпечення електрикою будинку використовують геліоустановки. Колектор сонячний повітряний своїми руками змонтувати досить просто, якщо дотримуватися наведеної нижче інструкції.

Геліостанція: принцип роботи та сфери застосування

Сонячний нагрівач – це пристрій, що поглинає інфрачервоне випромінювання і перетворює його в теплову енергію, яку можна використовувати в побутових цілях. Він відрізняється від сонячних батарей тим, що не виробляє енергію, а виробляє нагрівання за рахунок специфічного покриття.

На будівельних ринках і магазинах часто зустрічаються плоскі панелі, поверхня яких являє собою своєрідний теплонагреватель. Колектори бувають декількох типів. Вони розрізняються за характером свого пристрою:

 1. Плоскі. Вони схожі на дзеркала з чорними светопоглощающими поверхнями. Його конструкція елементарна: на алюмінієвій рамі поверх скловати (або іншого теплоізолятора) укладаються мідні трубки, в яких циркулює теплоносій (вода, повітря, масло, антифриз). Їх припаюють до наступного шару – абсорбуючому шару. Зверху це пристрій закривається загартованим склом, яке пропускає величезна кількість сонячного світла (до 95%).
 2. Вакуумні. Їх розробили, щоб підвищити ефективність теплопоглинання і тепловіддачі. Головний елемент таких конструкцій – це специфічне пристрій трубки. Вона працює за принципом термоса: зовнішня частина прозора, а на внутрішній нанесено високоселективне покриття, яке ефективно вловлює сонячні промені. Між цими елементами знаходиться вакуум, який зберігає до 95% теплової енергії. Ці моделі дуже ефективні в зимовий період і під час похмурої погоди: рідина, яка знаходиться в нижній частині, перетворюється в пар. Конденсуючись в верхньому шарі, він віддає тепло колектору.

Ці системи використовують для нагріву води і як допоміжні опалювальні пристрої. Потрібно розуміти, що вони не прогріють будинок в зимовий період до 25°, але комфортні 17° забезпечать. Вони не можуть бути основним джерелом тепла в будинку, тому що їх робота залежить від сезону, освітленості, погоди і т. д. При цьому вони володіють масою достоїнств:

 • екологічні;
 • надійні;
 • довговічні (термін служби до 25 років);
 • не вимагають додаткових витрат на енергопостачання;
 • прості в обслуговуванні.

До того ж за такими технологіями самовідновлення майбутнє.

Повітряні геліоустановки для опалення: робимо самостійно

Повітряні колектори, які працюють на енергії сонця, найчастіше першого типу – прості плоскі пристрою. Їх вартість стартує від 8000-9000 грн. Ціна залежить від розмірів моделі, матеріалів, які використовувалися для його складання, марки виробника.

Якщо у вас будинок приблизно на 100-150 кв. м., при цьому були проведені всі можливі теплоізоляційні роботи, в приміщенні є теплі підлоги, то для обігріву в зимовий період цієї площі знадобиться 5-10 модулів. Тому, щоб заощадити, зробіть таке обладнання самостійно.

Оскільки його пристрій досить просте, то потрібно застосувати мінімум знань у фізиці і максимум фантазії. Умільці пропонують кілька варіантів таких установок, зроблених з підручних засобів. Розглянемо найбільш оптимальні з них.

 1. Гелиостанция Дудикевича. Для її створення знадобиться дерев'яна рама з фанерним дном, на яке потрібно укласти ізоляційну і рефлектирующую плівку. Зверху це накривається листом металу (абсорбер), пофарбованим у чорний колір. Попередньо до її внутрішній стороні прикріплюється затемнена сітка. Покривається система листом прозорого полікарбонату. На виході з колектора встановлюють два вентилятора і два зворотних клапана.
 2. Обігрівач з алюмінієвих банок з-під пива. Це пристрій порадує своє економічністю, простотою і приємними моментами підготовки до складання.
 3. Для того, щоб виготовити невеликий нагрівач 24х12,65 см вам знадобляться 234 ємності такого типу. Попередньо у всіх банок необхідно вирізати дно з допомогою коронки з металу на 44 мм або дрилі, свердлильного верстата. Верхню частину необхідно нарізати на смужки і загнути їх усередину. Таким чином, в порожнині ємностей буде створена зона турбулентності. Далі монтуємо банки на направляючі (дошки, облаштовані куточками). У кожній трубі повинно бути з 13 елементів, прикріплених до поверхні і сполучених між собою за допомогою герметика. Фіксуйте кожну банку гумкою, щоб добитися максимальної щільності прилягання. На висихання всіх 18 шт. відведіть 24 години. За цей час зробіть короб зазначених вище розмірів з вологостійкої фанери (дно) і деревини (боковини). Він буде мати трохи опуклу форму по середині. З боків зробіть висоту виробу 12 см, а з торців – по 16 див. Стики зміцніть металевими куточками. Окремо потрібно зробити повітроводи: двосторонній жолобок, прикритий з торців, виготовляється з 12 мм фанери і оббивається алюмінієм. У ньому потрібно виконати 54-міліметрової 18 отворів коронкою. Перед монтажем (з допомогою герметика) до задньої стінки короба прокладете це місце скловатою або іншим утеплювачем. Таку ж процедуру, але без теплоізоляції, робимо і з протилежною стороною. Весь короб обробіть антисептиком, всередину нього укладіть фольгований утеплювач і труби. Вони повинні щільно прилягати один до одного, йти паралельно горлечком до верхнього повітропроводу. Всі стики герметизируем, наносимо отриману поверхню чорною матовою фарбою. Для скління використовуйте стільниковий або монолітний полікарбонат. Його потрібно прикрутити до каркаса саморезами.

  3. Колектор з гофрованої труби. Принцип пристрою той же самий, що і в попередньому.

  Щоб зробити панелі розміром 90х90 см вам знадобиться 10 метрів такого матеріалу. Задню і бічні стінки коробки потрібно утеплити 25-миллимитривым піноплекс, а труби прикрутити за допомогою дроту. Збоку внизу короба не забудьте зробити вентиляційний канал, інакше конденсату не уникнути. Після цього гофра забарвлюється в чорний колір, ізолюється і покривається полікарбонатом.

  Варіантів моделювання такого пристрою з підручних матеріалів безліч. Про найбільш оптимальний і недорогих з них вам детально розповість Bud-inform. Тут ви знайдете докладні інструкції з виготовлення таких пристосувань, корисні поради та рекомендації по удосконаленню конструкцій.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.