Будуємо погріб своїми руками

112
-
Будуємо погріб своїми руками
Тип статті:
Поради

Після облаштування дачі виникає питання про те, де зберігати вирощені овочі та фрукти, консервацію. В холодильник все не поміститься, так і витрата електроенергії буде дуже великим, якщо він буде працювати у вашу відсутність. Вихід один – спорудження погреба. Він стане в нагоді і мешканцям багатоквартирних будинків, у яких немає сухих підвалів, де можна зберігати домашні заготовки. Як провести будівництво льоху своїми руками покроково кваліфіковано і детально розповість Bud-inform.

Види погребів та їх експлуатаційні вимоги

Сховища такого типу розрізняються своїми конструкціями, методами зведення, місцерозташуванням. Розрізняють три основних види:

 1. Наземний льох необхідно будувати там, де близько до поверхні підходять грунтові води і є ймовірність підтоплення будови. Його зведення менш трудомістке, ніж в інших випадках, але такі споруди вимагає додаткової гідроізоляції.
 2. Полузаглубленный можна робити на місцевості, де води розташовані на глибині 1,5-2 м. Для його спорудження потрібно котлован, ізоляція та обладнання вентиляцією.
 3. Заглиблений – найбільш трудомісткий, але дуже практичний, тому що навіть в дуже холодну пору в ньому можна створити оптимальний для зберігання продуктів температурний режим. Він підійде для постійного, цілорічного користування.

До всіх цих видів будівель висуваються загальні вимоги, дотримання яких забезпечить їх адекватне функціонування:

 • затемненность (електричний світло включається тільки, коли там знаходяться люди);
 • знижена температура;
 • вільний доступ до свіжого і чистого повітря;
 • вологість не менше 90%.

Всі ці характеристики забезпечують нормальне зберігання продуктів. Їх необхідно врахувати при зведенні цієї конструкції.

Споруда лабазов

Лабаз – наземний льох. Його можна звести в будь-якому місці ділянки, але попередньо потрібно вибрати найбільш сухе і провітрюване місце. Ця конструкція не вимагає глибоких котлованів, досить невеликого заглиблення.

Після того, як його вирили, необхідно:

 1. Відлити цементний фундамент.
 2. Звести каркас з колод, покритих бітумом. Він повинен нагадувати курінь.
 3. Встановити обрешітку.
 4. Зверху настилається руберойд. Він буде служити гідроізолятором.
 5. Поверх нього покласти торф. Це прекрасний засіб, яке буде підтримувати необхідний температурний режим в середині конструкції.
 6. В даху залишити місце для труби, яка буде забезпечувати вентиляцію. Вона повинна виступати над дахом споруди.

Такий варіант оптимально підходить для дачних ділянок, які в основному використовуються в літній період. У цю споруду легко потрапити. Немає необхідності в облаштуванні довгих сходів. Легко проводити необхідний поточний ремонт.

Полузаглубленная конструкція

Це найбільш популярний тип погребів, незважаючи на трудомісткість процесу. Це капітальна споруда, яка при дотриманні технології послужить не одне десятиліття. Для того, щоб його побудувати, треба:

 1. Вирити котлован. Його глибина визначається такими параметрами: проходженням ґрунтових вод (він повинен бути на 60-75 см вище) і промерзанням землі (на 20 см нижче). Традиційно розміри таких конструкцій 2,3х3,3 м.
 2. Вирівняти підлогу, засипати 30 см щебеню, прокласти армовані прути і залити бетоном.
 3. Зміцнити стіни за допомогою арматури.
 4. Вибудувати опалубку і послідовно по колу залити бетоном, зводячи стіни льоху. Для цих цілей можна використовувати шлакоблоки або цегла. Вертикальність будови перевіряємо рівнем. Такі контрольні виміри робляться постійно.
 5. Встановлюємо додаткові вентиляційні отвори. Під час вигонки стін не забудьте ближче до поверхні по кутах споруди горизонтально поставити шматки труб, щоб вони виходили на вулицю. Це душники, які будуть створювати адекватні кліматичні умови в середині. Під час морозів їх можна прикрити.
 6. Зводимо перекриття льоху. Для цього прокладете швелера на відстані 45-60 см у стіни. Паралельно їм наварюється арматура. Формується сітка з осередками в 25 див. Прокладаємо вентиляційний вихід. Укладаються щити, які будуть утримувати бетонний моноліт. Весь каркас заповнюється цементним розчином з мелкофракционным гравієм.

Після цього проводиться внутрішньо-оздоблювальні роботи, які передбачають гідроізоляцію і утеплення.

Наявність заглибленого погреби передбачається при будівництві будинку. Це підвал, хід у який йде з житлового приміщення. Як зробити розрахунки для зведення цієї споруди, розкажуть фахівці Bud-inform.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.